Podsumowania alleycatów

Pierwszy Alleypiast - 09.11.2003, Piastów

Zwołany przez Jacka. Wzięło w nim udział 11 zawodników. Część z nich przybyła na start pod wpływem plakatów, które zdominowały okolice dworców kolejowych. Wszystkie punkty około 8-km trasy były obstawione żywymi ludźmi, którzy podawali informacje o kolejnym punkcie. Ostry finisz na Stomilu przy Tesco zdecydował o zwycięstwie Grześka.

Drugi Alleypiast - 07.12.2003, Piastów

Zorganizowany w podobnej formule, bez manifestu, lecz z obstawionymi punktami. Trasa łączyła najodleglejsze punkty Piastowa lecz zasłynęła niepozorną ulicą Jagiełły, którą spora część zawodników zlokalizowała w Ursusie. Na drugim finiszu pod Tesco zwyciężył MarcinF, zdobywając Zimową Koszulkę Lidera!

Trzeci Alleypiast - 11.01.2004, Piastów

Rozgrywany w warunkach prawdziwie zimowych. Rozpoczął go pościg za autobusem 717, z którego przez tylną szybę machała do rowerzystów koleżanka Kasia. W pewne zakłopotanie wprawiła niektórych wizyta na dachu dworca w Piastowie. Najskuteczniejszy w walce ze śniegiem i nietypowymi zadaniami okazał się być przedstawiciel Ursusa - Traktor! Na mecie, dzięki zapobiegliwości organizatorów, od szybkiego wychłodzenia uratowała nas herbata z termosu o rosyjskiej wielkości.

Czwarty Alleypiast - 01.02.2004, Pruszków

Pierwszy alleycat w Pruszkowie postanowili odwiedzić reporterzy "Życia Warszawy", którzy następnie podsumowali nas tajemniczym tytułem "nocne koty". Wtedy też po raz pierwszy wykorzystano budkę telefoniczną do kontaktu z zawodnikami. Metę w okolicach będącego w budowie toru kolarskiego najszybciej odnalazł pruszkowski rowerzysta Maciek.

Niedźwiedzim Szlakiem! - 07.03.2004, Ursus

Czyli Alleypiast w stolicy! Pierwszy alleycat w Ursusie przyniósł nową formę wyścigu - manifest i punkty bezzałogowe. Temperatura około zera zapewniała na bezdrożach Gołąbek i Ursusa Północnego liczne lodowe atrakcje i efektowne gleby. Ostatnia zimowa rywalizacja dziewiętnastu zawodników zakończyły się wielkim zwycięstwem grupy Demon-Miki-Ryszard-Mandi.

Halloween - 31.10.2004, Piastów

Zdominowany grobowym klimatem. Bieg wypadków tego przedświątecznego wieczoru nabrał zdecydowanego tempa po incydencie "Budzenia zmarłych" w piastowskim Tesco. Po tym zajściu zrowerowane zjawy napadły na ochroniarza osiedla w Ursusie, po czym bezładnie rozjechały się po okolicznych cmentarzach w poszukiwaniu dawnych znajomych.
Oczekiwany od ponad półtora roku wyścig ściągnął 24 zawodników, w tym - dzięki reklamie Kosa - mocną grupę z Warszawy i aż 6 dziewczyn! Tytuł Alleymistrza zdobył, dziś już prawie legendarny - Jacek.

Adventure - 05.12.2004, Piastów

Utrzymujący głośną pracę serca nie tylko podczas szybkiej jazdy między punktami. Mroczne rejony Żbikowa, kapliczka na rozstajnych drogach Konotopy i stalowa wieża, gdzieś w zapomnianych rejonach Zakładów w Ursusie to miejsca jakby żywcem wyrwane z horroru lat osiemdziesiątych i osadzone w nierealnej rzeczywistości alleypiasta. Skołatane nerwy pierwsza mogła uspokoić w kościele na przedmieściach Piastowa mocna grupa TCP w składzie Konrad-zerozeroseven!
Adventure był pierwszym alleypiastem, na którym - za nomową Jaśka - pojawiły się szprychówki!

Kto zabił Ritę? - 16.01.2005, Pruszków

Rozegrany zaraz po tragicznej wieści o morderstwie pruszkowskiej prostytutki. Zadanie polegało na zdemaskowaniu mordercy na podstawie zebranych zeznań. Najskuteczniejszym detektywem okazał się być Mandi, który jako pierwszy odkrył krwawą prawdę o doktorze Franku z Tworek. Sensacyjna wiadomość o znalezieniu zwłok kobiety w okolicach Utraty obiegła prędko całe miasto. Wkrótce okazało się, że zabójca wciąż działa...

Kto zabił Ritę? wynikiem 26 osób pobił rekord frekwencji. Był też pierwszym alleycatem z fabułą.

Improwizacja - 20.03.2005, Piastów

Krótki, czterdziestominutowy wyścig w granicach Piastowa. Ze względu na enigmatyczność opisu, w największe zakłopotanie wprawił zawodników punkt na placu Zgody. Mistrzem Improwizacji został Grzegorz (TCP).

Alleycatowa Majówka! - 15.05.2005, Pruszków

Koncentrujący się na obszarze Gasin - Komorów - Nowa Wieś rajd z szybkimi odcinkami szosowymi, kilkoma wyhamowywaniami związanymi z osiedlowym kluczeniem i bonusową wizytą w lesie. Laur zwycięstwa zdobył cyklista Lewan, którego taktyka orientacyjnej jazdy "na żywiciela" stała się następnie obiektem interesujących badań.

Zgaduj zgadula! - 12.06.2005, Pruszków

Łącząca jazdę terenem z tradycyjnymi odcinkami miejskimi alleycatowa łamigłówka, której obszar rozciągał się od Suchego Lasu i stadniny w Kaniach po kraniec pruszkowskiej Promyka. Zadanie pokonania trasy najszybciej wykonał tytułowany już wcześniej Mandi!

Bajkowy Alleypiast - 11.07.2005, Pruszków

Ogłoszony w związku z zaginięciem Szprycheidy. Poszukiwania we wskazanym przez świadków rejonie wzdłuż linii WKD, od Tworek po Nową Wieś, nie pozwoliły odnaleźć rowerowej piękności. Mimo wszystko organizatorzy postanowili odznaczyć najofiarniejszych uczestników tej szlachetnej a jakże niebezpiecznej akcji. Zwycięzcą Bajkowego został Violator!

Tour de Pruszków - 25.09.2005, Pruszków

Alternatywna wersja TdP prowadząca granicami Pruszkowa. Na trasie była między innymi możliwość zdobycia premii górskiej w alleycatowo-wiaduktowym wydaniu. Najlepszymi kolarzami byli Basia, Zosia i Kaczor, przybywający na metę z przewagą 3 minut nad kolejnym zawodnikiem.

Charakterystyczny(ch) - 27.11.2005, Piastów

Przebiegający poza standardowym porządkiem. 7 początkowych punktów wskazywało na dalszą część trasy. Jednak pewne komplikacje związane z nadaktywnością miejscowej ludności spowodowały, że tuż przed północą ogłoszono - jak się później okazało - blisko dwuletnią przerwę...

1945 - 12.03.2006, Pruszków

Rozegrany w mroźny wieczór 1945 roku, kiedy po skutych lodem historycznych ulicach Pruszkowa 16-osobowa grupa cyklistów przemykała usiłując przeszkodzić Niemcom w wywiezieniu planów ich tajnej broni. Najskuteczniejszym partyzantem okazał się być Kaczor!

Ćwiartka - 16.04.2006, Pruszków

Nawiązująca do 25. rocznicy Mistrza Ceremonii! Poza Pruszkowem zawodnicy odwiedzali Gąsin, Parzniew, Komorów i - po raz pierwszy na Alleypiaście - Sokołów! Najszybciej trasę pokonał Mandi!

II Alleycatowa Majówka - 14.05.2006, Pruszków

Nazywana również Alleycatową Masakrą. Ponad 60-kilometrowa trasa zaliczana w ustalonej kolejności aż ośmiokrotnie! przecinała Pruszków, by dotrzeć do punktów na jego obrzeżach lub w sąsiednich miejscowościach. Zwycięzcą wyścigu został Grzegorz ps. Rybka (TCP).

Alleypiast na wakacjach! - 30.07.2006, Pruszków

12-punktowy wyścig był prawdziwą kopalnią oryginalnych miejsc - zaginiona kamienica na Promyka, jeziorko ukryte w pobliżu komorowskiego szpitala i mostek w parku w Regułach. Z kompletem punktów najszybciej na metę przybyła grupa Basia-Cypis-Kaczor.

Ucieczka - 08.10.2006, Piastów

Głośna ucieczka 23 pacjentów szpitala psychiatrycznego w Tworkach. Doskonale zaplanowana akcja pozwoliła odzyskać wolność zdesperowanym pensjonariuszom pruszkowskiego domu udręki. Pomimo obezwładniającego działania zdradzickiego stilnoxu, najsprawniej z trudami ucieczki poradził sobie zbieg Adam.

Powrót Mrocznego Kosiarza - 18.11.2006, Pruszków

Zwołany w celu znalezienia prawdziwej odpowiedzi na wciąż nurtujące pytanie: Kto zabił Ritę? Pościg prowadził trasą po najmroczniejszych i całkowicie odludnych okolicach pruszkowskiego Żbikowa, Tworek, Reguł i Ursusa. Do krypty Mrocznego Kosiarza najszybciej spośród 21 tropicieli psychopatycznego mordercy dotarł bohaterski Filip!

Odnajdź swoją tożsamość! - 14.01.2007, Pruszków

Toczący się przy porywistym wietrze, dochodzącym aż do 30m/s. Klimat lokalizacji idealnie przystawał do aury. Tożsamość najlepszego zawodnika została ustalona po czasie 2:29:19 - został nim Nothi! Natomiast dzięki Kosowi, wyścig ten stał się pierwszym alleypiastem, w którym wystartował zawodnik bez roweru!

50-tka! - 17.03.2007, Pruszków

Bijący liczbą 28 dotychczasowy rekord ilości punktów kontrolnych. Namnożenie lokalizacji związane było z aktywnością istot pozaziemskich. Pokonanie obcych a wraz z nimi alleycatowej trasy zajęło bezkonkurencyjnej grupie Filip-Grzesiek-Kosu ponad 3 godz.

Ewakuacja - 22.04.2007, Pruszków

...w której wzięło udział 21 zawodników, odpowiednio do przypadającej w tym czasie 21. rocznicy katastrofy w Czarnobylu. Ze względu na silne skażenie środowiska i lokalizacje punktów w szczególnie niebezpiecznych miejscach, konieczne było użycie masek ochronnych, co wywoływało u przypadkowych przechodniów niemałe zdziwienie. Zwycięzcą został zerozeroseven, z efektownym finiszem na swej słynnej szosówce.

Kompromitacja - 19.05.2007, Piastów

Oparty na zasadzie interakcji z miejscową ludnością. Kompromitacyjne działania odbywały się na oczach zbulwersowanych tłumów. Okazało się, że szybkość jazdy i zdecydowane działanie najlepiej połączyły się w osobie T.Pietrzyka, który pokonał 18 swoich konkurentów. Kompromitacja była pierwszym alleypiastem rozegrany w samym środku dnia.

Vamp - 23.06.2007, Brwinów

Pierwszy alleycat w Brwinowie! Polowanie na wampiry odbyło się w Noc Świętojańską, czyli w czasie, w którym wedle dawnych tradycji czarownice płonęły na stosach. Atrakcyjność około 60-kilometrowej trasy znacznie podniosła szalejąca burza. Zmagania zawodników trwały rekordowo długo i pochłonęły rekordową ilość ofiar. Zwycięzcy, T.Pietrzyk i zerozeroseven, dotarli na metę w 3h 44m, a dziesięciu z dwudziestu zawodników nigdy jej nie odnalazło. Garstka ocalałych, przemoczona i bliska zupełnego wyczerpania, przeczekała do świtu przy ognisku.

Mafia - 28.07.2007, Pruszków

Czyli walka o wpływy w regionie. W starciu Żółtych i Niebieskich brały udział 22 osoby, a śmiertelnych ofiar było 6. Pogoda i tym razem nie wytrzymała napięcia, skutkiem czego rywalizacja odbywała się po części w strugach deszczu. Zwyciężyła Mafia Żółtych Kół z bossem Adamem. Z zebranego haraczu urządzono imprezę na mecie.

KOLEJny - 26.08.2008, Piastów

O 25-osobowej frekwencji. Wyścig szlakiem oryginalnych punktów związanych z koleją wygrała grupa zerozeroseven-Wiktor-Marcines. Edukacyjny charakter tej imprezy został podkreślony również przez udział w niej szkoły Żak, organizującej między innymi kiełbasiany poczęstunek z możliwością podziwiania przejeżdżających obok pociągów.

True Colors - 28.10.2007, Pruszków

Pierwszy alleypiast, w którym zwyciężyła kobieta! Po dwumiesięcznej przerwie do zawodów stanęło 13 rowerzystów i zwyciężczyni Magda. 2,5-godzinna niewyznaczona trasa wiodła przez punkty w Pruszkowie, Piastowie, Ursusie, Komorowie i Nowej Wsi. Alleycat miał charakter charytatywny, a kwota uzyskana z wpisowego zasiliła konto Caritasu.

Charakterystyczny(ch) - 17.11.2007, Piastów

Ciąg dalszy wyścigu sprzed lat. Zgromadził 12 osób, w tym 4, które kontynuowały charakterystyczne zmagania. Swoje zwycięstwo utwierdził zerozeroseven, zdobywając pierwsze miejsca w obu częściach! Po wyścigu zawodnicy regenerowali siły w przyjemnie dodatniej temperaturze, wspominając dramatyczne wypadki mijającego wieczoru.

Sudoku - 15.12.2007, Piastów

30. jubileuszowy Alleypiast w formie liczbowej łamigłówki wymagającej ścisłej współpracy głowy z nogami symbolicznie wyrażał ideę alleycatów. Był to również drugi wielki tryumf Magdy przybywającej na metę w barze na Poprzecznej w Piastowie razem z Adamem.

Wyścig Kurierów - 13.01.2008, Piastów

Odzwierciedlający prawdziwą pracę kurierów. Zwycięzca Adam przybył na metę w 59 minut od startu, pokonując ośmioosobową konkurencję. Na start zaproszeni zostali wolontariusze z WOŚP, bardzo pomocni w odbiorze wpisowego.

Orientacyjny - 17.02.2008, Ożarów Mazowiecki

Pierwszy alleycat w Ożarowie Mazowieckim. Zgromadził 9 alleypiastowiczów i, mimo silnej kampanii prowadzonej przez lokalne media internetowe i Życie Warszawy, ani jednego rowerzysty z Ożarowa! Wyścig odbywał się przy mroźnym i silnym wietrze. Zwycięzcą został zerozeroseven. Nowością były dyplomy dla najlepszych zawodników.

Tropem MC - 12.03.2008, Ursus

Zorganizowany dla uczczenia 30. urodzin Maćka poprowadzony został szlakiem barwnego życia bohatera wieczoru. Zawody po raz pierwszy urządzono w tygodniu, a start był o rekordowo późnej porze (22:00). Do rywalizacji stanęło 14 osób, a zwyciężył Jubilat razem z zawodnikiem Brzozą. Po wyścigu w domu Jubilata odbyła się mniej sportowa część wieczoru.

Niezapominajka - 17.05.2008, Pruszków

Zorganizowany pod hasłem "Wszystkiego najlepszego Zosiu!" w imieninowo-urodzinowym tygodniu naszej alleypiastowej zawodniczki. Pierwsze miejsce na mecie i w klasyfikacji wyścigu zdobył jak zwykle skuteczny Filip! Po trasie szlakiem zainteresowań i barwnego życia Zosi przyszła kolej na całonocną imprezę ogródkową połączoną z rozdaniem Pucharów za sezon 2007.

Europiast - 21.06.2008

Werbujący nowych zawodników do piłkarskiej reprezentacji. Młode talenty, jak się okazało, ukryte były w wiejskich okolicach Pruszkowa. Pełny skład najszybciej udało się utworzyć grupie trenerskiej Góra-Kemot-Lewan! Po alleyu i poczęstunku na mecie, został rozegrany pierwszy mecz w nowym zespole.

Poznaj Brwinów - 05.07.2008, Brwinów

Drugi alleypiast w Brwinowie, będący przeglądem bardziej i mniej popularnych atrakcji regionu. Za odwiedzenie każdego miejsca zawodnicy otrzymywali punkty, zależnie od ilości osób, które były tam przed nimi. Najwięcej lokalizacji w zadanym limicie czasu odwiedził Adam, zdobywając największą sumę punktów i pierwsze miejsce w klasyfikacji. Po wyścigu impreza przeniosła się na ognisko połączone ze zwiedzaniem brwinowskiej Zagrody.

Mostówka - 02.08.2008, Otwock

Prowadząca szlakiem konstrukcji mostowych 9-punktowa pętla po okolicach Otwocka. Zdecydowane zwycięstwo wywalczył otwocki zespół Domar-Vigil. Po koronacji, ognisku i mini imprezie przyszedł czas na inżynierski wykład w przewodnim temacie wyścigu.

Desantowy Alleycat - 20.09.2008, Błonie

Rozpropagowujący ideę alleycatów na dziewiczy teren okolic Błonia. Po alleycacie, którego trasa rozciągała się od Rokitna po Witanów, organizatorzy urządzili ognisko na gościnnej strusiej fermie. Pierwsze miejsce w klasyfikacji tym razem zdobył Grzesiek.

Urodzinowy - 08.11.2008, Pruszków

Przygotowany przez 15 organizatorów poprzednich alleypiastów dla uczczenia pięciolecia wyścigów. Trasa składała się z 33 oryginalnych punktów pochodzących z historycznych alleyów. Na potrzeby mety zawodnicy opanowali lokal w Komorowie, gdzie przy dźwiękach karaoke nastąpiło wręczenie pamiątkowych wyróżnień i koronacja zwycięzców. Najskuteczniejszą okazała się być grupa Filip-Lewan-Tadeo!

Urodzinowy Sprint - 09.11.2008, Piastów

Wyścig trasą Pierwszego Alleypiasta, urządzony dokładnie w 5 lat po historycznym alleycacie. Na punktach, zamiast osób podających kolejne lokalizacje, dla oznaczenia miejsca nawrotu wyrysowano duże okrągłe symbole. Pokonanie 8,5-kilometrowego dystansu zajęło zwycięzcy Adamowi zaledwie 16 minut!

Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Wpisz swojego maila, bedziesz informowany o następnych alleycat'ach oraz innych ciekawych imprezach rowerowych.
Puchar Alleypiasta
Podsumowanie alleycatów odbywających się w danym sezonie.