Alleycaty

W ogniu

Otwock, 14.07.2012

Droga pożarowa

Aż dziewiętnaście osób zjawiło się na starcie alleycata "W ogniu". Spróbowali oni wyjaśnić przyczyny niedawnych pożarów drewnianych willi w Otwocku. Zawodnicy mogli się przekonać jak wiele poszlak zostało pominiętych przez oficjalnych śledczych. Na swojej "drodze pożarowej" mieli do odwiedzenia 8 punktów.

W trakcie poszukiwań zawodnicy odnaleźli dwa bilety z mieszkań dozorców spalonych obiektów. Uczestnicy zauważyli również, iż próbowano odwrócić zainteresowanie mieszkańców miasta tematem pożarów. W tym celu w dniu pożaru przy ul. Marusarzówny przeprowadzono zawody wędkarskie. Ich głównym sponsorem była tajemnicza amerykańsko-austryjacka firma "Złota Wiewiórka". Ciekawym szczegółem była lista zwycięzców. Nazwiska z tej listy związane są z osobami pełniącymi władzę. Natomiast, gdy spłonął dom przy ul. Kościelnej, zorganizowano wykład znanego amerykańskiego profesora architektury. Zawodnicy podjęli również próbę odpowiedzenia na pytanie czy coś łączy wszystkie pożary? System sprawców był mocno zakonspirowany. Pomocne okazały się dane astronomiczne z kalendarza dla dni, w których doszło do pożarów.

Tylko niektórym udało się skompletować pełną listę przedwojennych właścicieli spalonych obiektów. Okazało się, iż większość z budynków należała kiedyś do wyznawców religii mojżeszowej. Inną ciekawą informacją z przeszłości była wzmianka o zuchwałej kradzieży w 1939 r. W jednym z obecnie spalonych budynków dokonano wtedy włamania. Skradziono liczne kosztowności i znaczną sumę pieniędzy, które należały do dyrektora szpitala neuropsychiatrycznego. Sprawców kradzieży nie złapano. Bez odpowiedzi pozostaje pytanie czy kosztowności zostały ukryte gdzieś na terenie miasta? Zawodnikom udało się spotkać jednego z dozorców spalonego domu. Przekazał on cenną informację z powojennej przeszłości.

Najwięcej poszlak odnaleźli: Grzegorz z Piastowa, Patryk z Otwocka, Kemot z Pruszkowa. Tuż za nimi uplasował się Krzysztof. Trzecie miejsce zajął czteroosobowy zespół w składzie: Basia, Halina, Lewan i Zosia. Zebrane materiały wymagają szczegółowej analizy. Zatem dochodzenie w sprawie pożarów trwa. Pełna lista uczestników z klasyfikacją poniżej.Wyniki

Miejsce Zawodnik Punkty Bonusy Czas
1 Grzesiek 8 2 3:32
  Kemot 8 2 3:32
  Patryk 8 2 3:32
2 Krzysiek 8 1 3:32
3 (1) Basia 7   3:29
  Halina 7   3:29
  Lewan 7   3:29
  Zosia 7   3:29
4 Lucky 6,5   2:45
  Vigil 6,5   2:45
5 (2) Ania 6   2:55
  Kasia 6   2:55
6 (3) Małgosia 5,5 1 3:18
  Łukasz 5,5 1 3:18
7 (4) Agata 5 1 3:04
  Bartek 5 1 3:04
  Magda 5 1 3:04
  Olga 5 1 3:04
8 Kosu 3   2:55


Zdjęcia

Losowe zdjęcieLosowe zdjęcieLosowe zdjęcieLosowe zdjęcie
[cała galeria]

Relacje

» Relacja Agresta

Rok od stworzenia świata 5699 był to rok, w którym liczne znaki na niebie pozbawiały resztek optymizmu ostatnich rzeczników pokoju. Miał to być również rok niezwykle ciężkich doświadczeń dyrektora Zakładu Psychiatrycznego "Zofiówka" w Otwocku, doktora W. L. Frostiga, który - jak można sądzić z serii nieszczęść, jakie go nagle dotknęły - najwidoczniej kończył właśnie cykl siedmiu lat tłustych...

[czytaj całość]

Wybierz rok:

Wybierz miasto:

Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Puchar Alleypiasta
Podsumowanie alleycatów odbywających się w danym sezonie.
Alleycat to nieformalne zawody rowerowe. W tym wyścigu bardziej liczy się spryt niż sprawność fizyczna...