Co to jest alleycat?

Alleycat to nieformalne zawody rowerowe. Odbywają się one na terenie miast, a trasa nie jest ściśle określona. Każdy z zawodników musi pokonać trasę oznaczoną przez kolejne punkty, a to jak to zrobi zależy wyłącznie od niego.

Oprócz tego, że należy się poruszać na rowerze nie ma żadnych reguł. Można jechać chodnikiem, szosą, parkiem lub nadbrzeżem - wszystko zależy wyłącznie od pomysłu rowerzysty. Dlatego też w tym wyścigu bardziej liczy się spryt niż sprawność fizyczna: trzeba tak dobrać sobie trasę by być na niej najlepszym.

Alleycaty nie są komercyjnym imprezami i nikt na nich nie zarabia. Całe pieniądze ze wpisowego przeznaczane są na nagrody. Startować mogą wszyscy, bez wyjątków. Alleycaty mają długą tradycję i odbywają się w wielu miejscach na świecie.

Alleypiast

Pod wspólną nazwą Alleypiast organizowane są alleycat'y w okolicach Piastowa i Pruszkowa. Wyścigi te mają charakterystyczny klimat, odbywają się zazwyczaj wieczorami. Ich specyfika wiąże się również z trasami, które nie zawsze nazwać można miejskimi.

Wyścigi odbywają się w normalnym ruchu miejskim, każdego uczestnika obowiązują przepisy ruchu drogowego! Organizator wyścigu nie ponosi odpowiedzialności za ich naruszanie.

Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Puchar Alleypiasta
Podsumowanie alleycatów odbywających się w danym sezonie.

Alleycaty w Polsce:

- Warszawa

- Przemyśl

- Białystok

Wiecej na stronie Alleycat Polska oraz w linkach.