Alleypiast Forum

Alleycat Pruszków & Piastów

Nie jesteś zalogowany.

#26 2009-01-07 20:27

Apurimac
Użytkownik

Re: wirtualne zdobywanie waypiontów

Czy naprawdę nikt nie ma zdania w powyższej sprawie? wink

#27 2009-01-07 21:01

Adam
Użytkownik

Apurimac napisał:

Czy naprawdę nikt nie ma zdania w powyższej sprawie? wink

Moje zdanie jest takie, że dalsza droga rozwoju została wybrana w momencie uruchomienia sytemu. Tak w ogóle to się nie zgadzam z częścią tego co napisałeś.

Punkt a) jest z góry nierealny. Takie rzeczy są z zasady niezbyt popularne, a wątpliwości prawne w wielu kwestiach są zbyt ryzykowne, aby dopuścić do szerokiego propagowania wpg. Ruch masowy może raczej zaszkodzić wpg pod względem merytorycznym i pod względem "towarzyskim". Ilość waypointów zacznie zbyt gwałtownie rosnąć, ale przede wszystkich ich jakość zacznie spadać. Z drugiej strony zaczną się niesmaczki, zapędy dyktatorskie i jak wejdą w to pieniądze...
Dobra, ale ta wersja jest wg mnie niemożliwa, zresztą przedstawiona przez Ciebie w takiej formie, żeby od razu wzbudzić do niej niechęć.

Jest trzecia droga dosyć zbliżona do wersji b) Jest to coś co mamy teraz. Jeśli chodzi o grono znajomych to już dawno nim nie jest, ja znam co najwyżej 25% zawodników, a ciągle przybywające nowe osoby są z reguły dla reszty nieznane.
Moim zdaniem WPG powinno się bronić samo i cała wizja marketingowa nie jest jemu potrzebna. Ważne, żeby tutaj trafiali ludzie zafascynowani grą, ludzie z pasją, którzy ją wzbogacą.

To co teraz robimy z tym regulaminem to jest zwykłe jego dostosowanie po prawie roku działalności. Wyciągamy wnioski z naszych doświadczeń. I nie ma co się przed tym bronić, bać się tego, bo jest to naturalna rzecz. Ciężko (a raczej niemożliwe) jest przewidzieć wszystkie sytuacje podczas tworzenia regulaminu.
A jaki powinien być cel zmian - jeszcze większe ułatwienie zabawy, zwiększenie jej bezobsługowości, wyeliminowanie wątpliwości i to mi się wydaje tutaj robimy.

A że temat zszedł na daleką przyszłość to (tylko proszę się do tego nie odnosić):
A z moją wizją WPG w dalszej przyszłości wiąże się ściśle powiązany portal ciekawych miejsc, gdzie byśmy mogli zaplanować sobie wycieczkę, trasę, zarezerwować noclegi, dowiedzieć się gdzie warto coś zjeść, a to wszystko powiązane z punktami z gry. Tylko to jest niestety połączone ze zgodą na wykorzystywania opisów waypointów do celów komercyjnych i nie chcę teraz tego poruszać.

#28 2009-01-19 18:52

Adam
Użytkownik

Odświeżę wątek. Myślę, że czas na zastanowienie się nad zmianami minął i trzeba podsumować to o czym dyskutowaliśmy.

Na wstępie napiszę, że wszystkie poniższe zmiany uważam tylko za kosmetyczne, nie wnoszą niczego nowego i nie zmieniają nic w naszej rozgrywce. Usunąłem wszelkie kontrowersyjne propozycje. Dopisałem drobne nowe zmiany.
Przez ten okres nabraliśmy pewnych doświadczeń które pozwalają nam poprawić (doprecyzować) regulamin.
Nie opieram się nad stylistyką nowych punktów zasad.

Moje propozycje:

- usunięcie punktu I.3:
W szczególnych przypadkach dopuszcza się oznaczenie waypointa w sposób inny niż określony powyżej. Dotyczy to sytuacji, w których nie jest możliwe umieszczenie oznaczenia kodowego lub też charakter waypointa umożliwia jego jednoznaczną identyfikację w sposób inny niż odczytanie kodu.
Mój komentarz:
Było już za dużo kontrowersji w historii na temat wirtualnych waypointów, lepiej, żebyśmy znowu ich nie przeżywali.
Proponuję nie usuwać bezvlepkowych waypointów tych które są i tych które będą, bo jak do tej pory nie moderujemy opisów waypointów i nie róbmy tego (chyba, że na prawdę będzie taka potrzeba). Jak się pojawi waypoint bezvlepkowy to się nic nie stanie.

- dodanie punktu I.6:
Za opis waypointa odpowiada osoba lub osoby publikujące danego waypointa. W szczególności są one właścicielami praw autorskich do opisu, a komentarz do waypointa jest własności osoby wystawiającej komentarz."
Mój komentarz:
Nic nowego, tylko doprecyzowanie. Ja osobiście byłym za licencją CC, która pozwala publikować nasze materiały z podaniem źródła, ale z powodu kontrowersji które wniknęły niech będzie coś takiego. W praktyce oznacza to, że jak ktoś będzie chciał wykorzystać coś od nas to musi się zapytać osoby która opublikowała waypointa, bądź w przypadku komentarza go napisała.

- dodanie punktu II.5:
"Waypoint bez terminu dezaktywacji jest aktywny do momentu zgłoszenia jego dezaktywacji (punkt IV.5) lub zdezaktywowania przez ustawiającego."
Mój komentarz:
Zwyczajna kosmetyka, nie do końca było to napisane w regulaminie, a po tym nie powinno być pytań, czy waypoint się dezaktywuje po zakończeniu sezonu.

- zmiana punktu V.5:
Sezon startowy trwa 12 serii: od 1 maja do 30 kwietnia. Po tym terminie rozpoczyna się klasyfikacja zawodników w ramach kolejnego sezonu startowego.
Mój komentarz:
Obecny punkt V.5 był trochę niejasny dla osób dołączających do gry po rozpoczęciu WPG2.

Ortografia:
- zmienić wszystkie słowa deaktywacja na dezaktywacja
Mój komentarz:
tak jest po polsku.

Proponuję, jeśli nie będzie kontrowersji wprowadzić zmiany tak jak było pisane od 1. lutego 2009.

#29 2009-02-07 21:34

ac1
Użytkownik

o kurcze!
A czy nie możemy się zwyczajnie bawić?

Więcej Mamy Lenistwa W Umyśle, Niż W Ciele.

Stopka forum