Alleypiast Forum

Alleycat Pruszków & Piastów

Nie jesteś zalogowany.

#26 2007-04-01 20:15

zerozeroseven
Użytkownik

Re: Waypoint Game

Hej!

Filip:
Napisz jak poszło w Otwocku, ciekawe kto z TCP Velmar był pierwszy, hę? Jutro obowiązkowo w drodze z pracy musisz zaliczyć Ambonę - 9 punktów czeka ;-)

Kosu:
Uważaj w nocy na #4 ja w tych okolicach na przedostatnim alleyu straciłem 40 minut brodząc po kostki w wodzie. Nie jest bezpiecznie. :-[

Grzesiek:
Dlaczego nie pojechałeś na ambonę? To tylko kilka kilometrów dalej, a za to jakie widoki!

dyziexxx:
Czekam na maila. ;-)

Kemot:
Jesteś genialny. Zmieniłem alias strony i nie tylko pozbyłem się tego kretyńskiego adresu to jeszcze zaczęła chodzić szybciej - oczywiście F1 to ona nie będzie ze względu na ładunek grafiki, ale u mnie już przynajmniej chodzi dość szybko. Dodałem odnośnik do mapki, którą przygotowałeś w sekcji Waypoints. Hmm, czy mogę liczyć na uaktualnianie? :-))) Zdjęcia zrobione przez Ciebie w trasie są już w galerii. Na razie dziękuję za miejsce na serwerze, mam trochę przestrzeni na serwerze maca. Generalnie jestem Ci bardzo wdzięczny za pomoc!

Wszyscy:

1. Wreszcie jest normalny adres strony: www.waypointgame.go.pl
2. Zachęcam do zgłaszania swoich WP - najlepiej jakbyście przysyłali je mailem do mnie. Każda osoba, która zgłosi WP, który następnie zostanie wykorzystany w grze i odnajdzie go co najmniej 1 osoba zdobywa pięć punktów. Ja nie biorę udziału w rywalizacji - nie mogę znaleźć sensownej formuły która by mi to umoźliwiła.
3. Nie wiążcie proszę odszukiwania punktów z GPSem. Oczywiście z tym urządzeniem jest nieco łatwiej, ale wcale nie jest ono niezbędne do uczestnictwa w grze i proponowaniu punktów. Osobiście już odszedłem od korzystania z GPS, po nałożeniu jego wskazań na google otrzymywałem przekłamania. W chwili obecnej traktuję więc go tylko pomocniczo. Ostateczne współrzędne oznaczam w domu jeżdżąc kursorem po mapie - tak aby za pomocą google można było je jednoznacznie zlokalizować. 

Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez zerozeroseven (2007-04-01 20:49)

#27 2007-04-01 20:38

Kemot
Użytkownik

Zrobiłeś literówkę w linku wink

Mapkę oczywiście będę uaktualniał.
Może by tak założyć Waypointowe dział na tym forum? Tak żeby nie mieszać już w alleypiastowych tematach.

#28 2007-04-01 20:53

zerozeroseven
Użytkownik

A faktycznie dzięki, za podpowiedź. Już poprawiłem.
Pomysł z działem jest bardzo dobry, jeśli możnaby tak zrobić to bardzo bym prosił :-D
Dziękuję za deklarację uaktualniania mapki! Ja jeszcze nie umiem się posługiwać googlem i generalnie webmaster ze mnie kiepski, więc pewnie jeszcze nie raz poproszę o pomoc.

#29 2007-04-01 21:17

zerozeroseven
Użytkownik

Dziękuję za wydzielenie sekcji. :-D

#30 2007-04-01 21:23

dyziek86
Użytkownik

Właśnie wróciliśmy. Zdążyliśmy odwiedzić #4 tylko. W nocy wygląda troszkę inaczej niż w dzień wink

#31 2007-04-01 21:24

kaczor
Użytkownik

pkt. 4 Zdobyty  ...by Kosu Dyziek i Kaczor

Było mokro ,czasami to nawet bardzo... ale jest!

A co najważniejsze zdobyty nocą! tuz przed 22 w nocy!

http://www.kaczor332.republika.pl/12.JPG

#32 2007-04-01 21:31

dyziek86
Użytkownik

dodam że tylko ja uszłem stamtąd suchy big_smile
miałeś świetny pomysł 007 smile
ciężko było znaleźć (każde powalone drzewo to domniemany punkt)
dopiero Kemot nam pomógł (dzięki smile )
ogólnie było super

Ostatnio edytowany przez dyziekxxx (2007-04-01 21:41)

#33 2007-04-01 21:57

zerozeroseven
Użytkownik

WIELKIE GRATULACJE!

Jestem pod olbrzymim wrażeniem wyczynu. I zazdroszczę ekstremalnych przeżyć. Przyznam, że nawet się trochę o Was martwiłem, bo w tej okolicy można się wpakować w niezłe bagno - dosłownie.
Cieszę się, że się udało.

Uaktualniłem już stronę - dowiecie się tam jaki klucz naliczenia punktów przyjąłem. Myślę, że jest fair.
Suszcie się i do zobaczenia na trasie.

#34 2007-04-01 22:43

Grzesiek
Moderator

zerozeroseven napisał:

Grzesiek:
Dlaczego nie pojechałeś na ambonę? To tylko kilka kilometrów dalej, a za to jakie widoki!

Ładne mi kilka kilometrów lol No niestety, nie zmieściło się, bo na 12:00 musiałem wrócić. Także Ambona jeszcze przede mną, bo punktów "na poziomie" nie potrafię sobie odpuścić big_smile

kaczor napisał:

Było mokro ,czasami to nawet bardzo... ale jest!

Widzę, że opcja przez bagna jak dotąd przeważa. A Las jest przecież Suchy i bardzo przyjemnie można sobie zajechać na ławę z drugiej strony smile

Ale podziwiam ten ambitny wybór. No i te dodatkowe wrażenia. Gratuluję! Tak trzymać! (myślę o kolejnych nocach) big_smile

#35 2007-04-01 22:49

Filip
Użytkownik

zerozeroseven napisał:

Hej!

Filip:
Napisz jak poszło w Otwocku, ciekawe kto z TCP Velmar był pierwszy, hę? Jutro obowiązkowo w drodze z pracy musisz zaliczyć Ambonę - 9 punktów czeka ;-)

http://tcp.org.pl :p
jutro coś napiszę, jak będą już wyniki.
na mecie nie miałem czasu, bo Marek jechał mały, ja pojechałem duży i trochę mu się spieszyło, ale podobno byłem kilka minut za Inżynierem i Williamem, reszta nie wiem

#36 2007-04-01 23:01

zerozeroseven
Użytkownik

Kemot. Po wyczynie naszej Trójki powinniśmy chyba zmienić podtytuł sekcji z "zabawy z mapą" na co najmniej wyzwanie albo przygodę, albo najlepiej "walkę o przeżycie z mapą" :-DDD

#37 2007-04-01 23:03

zerozeroseven
Użytkownik

Filip. Gratulacje. Czułem, że w tym sezonie jesteś mocny. :-)

#38 2007-04-01 23:14

dyziek86
Użytkownik

kurcze szkoda że google nie zaindeksowało mojej okolicy w dobrej jakości, to bym może coś zapodał

#39 2007-04-01 23:31

zerozeroseven
Użytkownik

Spróbujmy. Podeślij mi szacunkowe współrzędne i sposób dotarcia. Zweryfikuję namiary, a w sobotę oznaczę punkt. Chyba że masz jeszcze inny pomysł. :-)

#40 2007-04-01 23:34

Grzesiek
Moderator

zerozeroseven napisał:

Osobiście już odszedłem od korzystania z GPS, po nałożeniu jego wskazań na google otrzymywałem przekłamania.

Otóż to. Mapa googlowska nie jest taka doskonała. Po aktualizacji zdjęć parę miesięcy temu, niektóre punkty przesunęły się o paredziesiąt metrów, a na łączeniach "arkuszy" można zobaczyć czasem mocne niedopasowania. Także trzeba pamiętać o tym, jakby komuś przyszło do głowy na przykład odnaleźć na zwykłej mapce punkt, którego współrzene odczytane były z mapy googla. No ale w sumie pomylić się trudno, jeśli do współrzędnych dołącza się opis smile

dyziekxxx napisał:

kurcze szkoda że google nie zaindeksowało mojej okolicy w dobrej jakości, to bym może coś zapodał

To spróbuj na zwykłej, zaskanowanej mapce/planie podać namiary smile No jest z tym może trochę więcej roboty, ale tłumy zawodników będą Ci za to wdzięczne smile

#41 2007-04-02 18:54

Kosu
Użytkownik

Ekipa poszukiwawcza w składzie: Mandi i ja zdobyła trzy waypointy. Tym razem obyło sie bez błota i większego błądzenia:)
Uważajcie bo kartka ze stodoły się oderwała i leżała w trawie więc przykleiłem ją wewnątrz może teraz nie zginie

#42 2007-04-02 19:39

zerozeroseven
Użytkownik

Gratulacje! :-D
Nie mogę jednak zaliczyć tych punktów bo nie dostałem maila :-(

#43 2007-04-02 19:48

Kosu
Użytkownik

dziwna sprawa wyśle jeszcze raz

#44 2007-04-02 19:52

zerozeroseven
Użytkownik

Bardzo proszę. Chyba skrzynia mi się zapchała - stąd problem.
Jeszcze raz gratuluję i sorki za kłopot.

#45 2007-04-02 20:32

dyziek86
Użytkownik

zaproponuję coś w mojej okolicy. Najprawdopodobniej w czwartek pojadę obczajać punkty zaznaczę Ci je orientacyjnie na mapie http://geoportal.gov.pl

#46 2007-04-02 20:49

zerozeroseven
Użytkownik

thx!

#47 2007-04-02 23:07

zerozeroseven
Użytkownik

W związku z zapychaniem się skrzynki zmieniłem adres, na który należy wysyłać informacje dot. zdobytych waypointów. Aktualnie jest to:

waypointgame@mac.com

#48 2007-04-03 19:04

dyziek86
Użytkownik

Oto moja przygoda z punktem #5)
W Urszulinie przebiłem się przy ogrodzeniu posesji z TIRami. Kątem oka zauważyłem że za siatką TIRowni biega sobie doberman, lecz po odejściu 50m zobaczyłem że podąża on w moją stronę (już nie był poza siatką) , ale udało mi się przed nim uciec. Punkt bardzo ciekawy, świetne widoki. Chciało mi się tam zostać, nie pocieszała mnie również perspektywa że muszę znów przebić się koło tego ***** psa.

Dla następnych śmiałków: Uwaga na dobermana.

Ostatnio edytowany przez dyziekxxx (2007-04-03 19:04)

#49 2007-04-03 20:44

zerozeroseven
Użytkownik

Ha, ha!  Mówiłem, że punkt nie jest aż tak łatwo dostępny. :-D

#50 2007-04-04 21:35

Grzesiek
Moderator

Idąc za radą Dyźka, starałem się unikać ludzkich siedlisk wink Tak więc zdecydowałem przebijać się skrajem pola ze zbożem. Niestety, prędko okazało się, że moje starania były w tej materii zupełnie daremne. Zza przerzedzających się drzew wyłoniło się gospodarstwo, a wraz z nim, jakże by inaczej, najlepszy przyjaciel człowieka. Było ich nawet kilku. Muszę przyznać, że ciężko się ucieka po zaoranym polu... Kudłaty w końcu dał za wygraną, ale poczułem się jakoś zdekonspirowany. Kiedy dojechałem do jednego z kanałów, zobaczyłem w odległości około stu metrów dwa wilczury. Wymieniliśmy spojrzenia, po czym zdecydowałem przeskoczyć kanał i przebijać się przez lasek, żeby zejść z oczu stróżom świętego prawa własności tongue W lasku zostawiłem rower. Przeskoczyłem kolejny kanał i wyszedłem na łąkę. W oddali zobaczyłem dwóch człekokształtnych przechadzających się wzdłuż ogrodzenia posesji z tirami. Był z nimi on, czarny pogromca rowerzystów! Gdy wyszedłem już na otwarte pole, nagle z innej kępy drzew wyskoczyły wilczury, które wcześniej widziałem. Chwila zaskoczenia, unieruchomienie i ta sama wymiana spojrzeń. „Czego tu?!” zakrzyknął ten w krawacie. Po czym nieoczekiwanie oddaliły się w kierunku odległych osiedli.

Dalej już przeprawa przebiegła bez większych przykrości.

Zastanawiam się tylko, jak by to wyglądało nocą... Może ktoś ma ochotę sprawdzić?

Stopka forum