Alleypiast Forum

Alleycat Pruszków & Piastów

Nie jesteś zalogowany.

#151 2008-02-18 08:42

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Z tego co pamiętam Brwinowowi poświęcony jest cały odrębny rozdział smile
Mnie zaintrygowały leje czy coś w tym stylu pozostałe po przypadkowym zbombardowaniu miasta, które gdzieś jeszcze są, nawet jest podane gdzie. Chciałem tam zrobić waypointa, ale jakoś nie było dotąd okazji...

Offline

#152 2008-02-28 23:03

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Nowa, 43 Edycja WaypointGame miała się rozpocząć londyńskim, wirtualnym akcentem, ale się nie rozpocznie. smile
Doszedłem do wniosku, że nasze rodzime klimaty są o wiele ciekawsze niż przereklamowana i wyeksploatowana turystycznie ojczyzna pożeraczy wołowiny.

A akurat dzisiaj jest z czego wybierać! Przed Wami aż 9 (!) nowych wspaniałych waypointów z czego 4 zgłoszone przez Zajączka z Otwocka (wyprawa za Wisłę staje się coraz bardziej palącą koniecznością smile. Pozostałe, zaproponowane przez CBulla, Magdę oraz Grześka i Adama są nie mniej ciekawe i godne odwiedzenia. Szczególnie kusząco brzmi kraina winem i miodem płynąca .... wink

#232
Współrzędne:        52.219700 20.956550
Nazwa:                       Wiadukt
Opis: Wiadukt zwany Kaliskim, wybudowany w latach 1903-04, oprócz wiaduktu drogowego pod Opatówkiem był jedynym skośnym wiaduktem na linii Drogi Żelaznej Warszawsko-Kaliskiej. Taka nietypowa konstrukcja została zastosowana ze względu na niewielką dostępną powierzchnię pod filary, a poza tym tylko taka konstrukcja dawała dobrą widoczność maszynistom, manewrującym po ośmiu torach Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej, biegnącej pod wiaduktem. Wiadukt posiadał tylko jedno przęsło o rozpiętości 41 sążni (87,50 metra), 18 stóp (5,50
metra) prześwitu. Prawdopodobnie rozebrany pomiędzy 1918 a 1939 w ramach przebudowy warszawskiego węzła kolejowego i budowy dworca Warszawa Zachodnia. Obecnie istnieje jedynie niewielki wiadukt i resztki nasypu przy nim nad ulicą Armatnią wzniesiony obok wiaduktu nad koleją Wiedeńską. Tutaj znajdziecie vlepkę.

#233
Współrzędne:        52.116781 21.285946
Nazwa:                       Olin
Opis: Jest to budynek dawnego pawilonu Olin.
Mieścił się tu szpital dla dzieci. Powstał on jeszcze przed pierwszą wojną światową. Przy jego budowie pomagała finansowo córka marszałka Piłsudskiego, Aleksandra, stąd nazwa pawilonu. Kształt budynku niektórym przypomina samolot. Jego rzut jest w kształcie litery T. Charakterystyczne są drewniane podcienie z ozdobnymi krokwiami. Waypoint znajduje się na 6 krokwi podcienia od strony kotłowni.

#234
Współrzędne:        52.115684 21.2873398
Nazwa:                       Kaplica
Opis: Jest to budynek dawnej szpitalnej kaplicy. Budynek jest murowany z czerwonej cegły. Waypoint znajduje się na trzecim łuku arkad.

#235
Współrzędne:        52.106275 21.273369
Nazwa:                       Furtka
Opis: Waypoint znajduje się na konstrukcji furtki prowadzącej do willi pod adresem ul. Leśna 10. Furtka była przymocowana do ceglanych słupów, które były połączone na górze stalowym ornamentem.

#236
Współrzędne:        52.117384 21.252271
Nazwa:                       Brama
Opis: Waypoint znajduje się na konstrukcji bramy prowadzącej do dawnej willi Lasówka. Dziś ta willa już nie istnieje. Jedynym elementem świadczącym o tej willi jest ta betonowa konstrukcja. Znajduje się ona przy ul. Górnej około 50 od skrzyżowania ul. Górnej i Majowej w stronę centrum miasta.

#237
Współrzędne:        52.244094 21.057669
Nazwa:                       Drukarz
Opis: Kod znajduje się na antenie satelitarnej przymocowanej do dachu budynku klubu sportowego Drukarz Warszawa. Klub założono w 1926 roku, jednak do 1965 roku nie posiadał on własnej siedziby. Dopiero w  tymże roku przeniósł się na tereny Parku Skaryszewskiego. Obecnie w klubie istnieją trzy sekcje piłkarska, kajakowa i przynosząca wiele sukcesów - łucznicza. Niemniej jednak w latach rozkwitu w klubie współistniało aż 11 sekcji, w tym kolarska. Sam budynek klubowy przedstawia typową komunistyczną architekturę użytkowo-sportową jakich wiele w Polsce. Przykładem podobnej konstrukcji jest budynek MKS Piast Piastów.

#238
Współrzędne:        52.194500 20.971683
Nazwa:                       Kraina winem i miodem płynąca smile
Opis: Kod umieszczony jest na dolnej części murka, naprzeciwko miejsca, w którym istniały kiedyś wrota do tej krainy.

#239
Współrzędne:        52.225578 20.990088
Nazwa:                       Warszawa Ochota
Opis: Waypoint oznaczony na cześć zmarłego w tym miesiącu znakomitego architekta Arseniusza Romanowicza. Jego dzieło, życia to Dworzec Centralny, ale był on też projektantem takich warszawski dworców jak Ochota czy Powiśle. Budynek dworca został ukończony w 1962 roku i na ówczesne czasy budził podziw i zaskakiwał swą awangardową konstrukcją. Drugim powodem dla jakiego należałoby odwiedzić właśnie teraz ten warszawski dworzec to remont jaki przed kilkoma dniami się rozpoczął. Budynek ma być gruntownie odnowiony, jednak ostateczny kształt nie jest do końca znany. Jeśli chcecie zobaczyć ostatnie tchnienie zdewastowanego budynku dworca Warszawa Ochota to nie traćcie czasy i odwiedźcie ten waypoint. Kod znajdziecie naklejony na ladzie kasowej.

Powodzenia!!!

Offline

#153 2008-03-01 21:33

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Dzisiaj przed nami tylko dwa waypointy: Małe Elizeum i Drzewo. Zanim jednak przejdziemy do opisów kilka słów o samym Elizeum. Otóż znajduje się ono niedaleko innego miejsca, a mianowicie parku krajobrazowego “Turczynek” w Milanówku. Tak naprawdę przez wiele lat był to park przyszpitalny słynnej milanowskiej umieralni zwanej “trupczynkiem”. Podobno do dzisiaj miejsce to odwiedzają duchy zmarłych pacjentów i być może dlatego poziom dewastacji budynków jak i samego otoczenia jest relatywnie znikomy. Na terenie znajdują się dwa dobrze zabezpieczone budynki monitorowane przez agencję ochrony. Dostęp do nich jak i samego parku jest jednak łatwy i niezakłócony. Najbliższa okolica sprzyja penetracji. Oprócz Małego Elizeum zlokalizowałem podziemną hydrofornię, nieczynną fontannę oraz kilka interesujących studzienek rozrzuconych po parku. Jestem pewien, że jest tam jeszcze sporo fajnych obiektów, nie mówiąc o samych budynkach szpitalnych, które nawet z zewnątrz są niezmiernie interesujące....

A teraz szczegóły:

#240
Współrzędne:        52.127670 20.698170
Nazwa:                   Małe Elizeum
Opis: Miejsce przypomina w pewnym stopniu inny, niezdobyty jak dotąd przez nas, obiekt czyli Elizeum znajdujące się na Skarpie Wiślanej. Mniej więcej tak właśnie wyobrażam sobie wersję warszawską, przy czym w nieco większej skali. Oznaczenie umieszczone jest na wystającym gzymsie wewnątrz okrągłego pomieszczenia z kolistym otworem w suficie. Całość znajduje się w środku niewielkiego pagórka. Niestety kod waypointa, ze względu na jego przemoknięcie nie chciał się przylepić. Został unieruchomiony kamieniem. Tuż przy kodzie leżą strupieszałe zwłoki jeża, który prawdopodobnie wpadł kiedyś przez otwór w suficie i niestety spotkał go częsty los pierwszych eksploratorów. wink


#241
Współrzędne:        52.127217 20.809500
Nazwa:                   Drzewo
Opis: Drzewo liściaste. Kod znajduje się na jego szczycie, na konarze nieco dalej od ścieżki szlaku czerwonego. Miejsce to oznaczone jest opaską odblaskową owiniętą wokół gałęzi. Jednak z dołu może być ona słabo widoczna, szczególnie w dzień. Dla ułatwienia lokalizacji, oznaczyłem drzewo napisem WPG, który i tak prawdopodobnie szybko zniknie, jak to zwykle wapno na deszczu. Dodatkowo więc zarzuciłem pasek klinowy na gałąź wystającą nad ścieżkę. Zapraszam do galerii. UWAGA! Waypoint nie jest przeznaczony dla osób z lękiem wysokości! Koniecznie trzeba też pamiętać o odpowiednich butach - blok SPD może przeszkadzać. Radzę też wybrać najbrudniejsze ubranie - gwarantuję, że po zaliczeniu waypointa będzie całe zielone.

Offline

#154 2008-03-08 21:39

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Uff, wyrównaliśmy prawie rekord zgłoszonych waypointów w jednej edycji! big_smile Wszystko to zasługa naszego otwockiego reprezentanta: Zajączka, który zgłosił ich tym razem aż 12! Jeden jest w Otwocku (jutrzesza wyprawa ma dodatkowy obiekt do odwiedzenia), a pozostałe... cóż niespodzianka. Dzięki Zajączek! smile

Pozostałe waypointy zgłoszone zostały przeze mnie (2) Adama (2) oraz Magdę (1). Jeden waypoint jest wspólny (Magdowo-Adamowy).

Aż 3 waypointy znajdują się na terenie Kampinosu. Zachęcam do wypraw w te rejony, ponieważ duża wilgotność pozwala łatwo poruszać się po zwykle piaszczystych traktach. Trzeba unikać tylko szlaku czarnego prowadzącego z Truskawia - jest praktycznie pod wodą o czym przekonaliśmy się dzisiaj na wyprawie z Magdą i Adamem w kierunku Ćwikowej Góry (#229). Odwiedziliśmy ją wspólnie - niestety tuż po duecie CBULL-Darek Klemens.

Uwaga! Odświeżony został kod na #235.

A oto waypointy:

#242
Współrzędne:        50.2607008 19.024652
Nazwa:                   Katowice Rondo Ziętka
Opis: Drogowa Trasa Średnicowa należy do najważniejszych tras komunikacyjnych na terenie Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Trasa Średnicowa przebiega przez Katowice, Chorzów, Świętochowice i Rudę Śląską. W przyszłości dotrze ona też do Zabrza oraz Gliwic. Planowane jest również przedłużenie przebiegu trasy w kierunku wschodnim do Zagłębia Dąbrowskiego. Najnowszy odcinek trasy znajduje się w Katowicach. Jest to fragment położony w ciągu al. Roździeńskiego wraz z rondem gen. Ziętka. Dla ułatwienia przejazdu część drogi poprowadzono w tunelu. Znajduje się on pod rondem. Jego północna nitka ma długość 657m, a południowa 650,1m. Nad rondem wybudowano stalowo-szklaną konstrukcję przypominającą ćwiartkę kuli. W celu znalezienia waypointa należy odnaleźć siódmą stopę słupa od strony „Spodka", leżącego po odwodzie konstrukcji.

#243
Współrzędne:        50.4441946 18.8552225
Nazwa:                   Tarnowskie Góry - Studnia
Opis: Tarnowskie Góry to niewielkie, ale bardzo urokliwe śląskie miasteczko. Jego nazwa pochodzi od nazwy wsi Tarnowice (obecnie dzielnica - Stare Tarnowice) i słowa góry, co w po staropolsku oznaczało kopalnie. Przyjeżdżając do Tarnowskich Gór warto zwrócić uwagę na budynek dworca kolejowego. Jednak najważniejszą częścią miasta jest rynek, gdyż tutaj można zobaczyć okazały ratusz i najstarsze budynki miasta. W zachodniej części Rynku znajduje się wzniesiony w latach 50 XX w. drewniany ręczny kołowrót z daszkiem pokrytym gontem. Jest to pozostałość po dawnych studniach miejskich. Jeśli chcesz znaleźć waypointa szczególną uwagę zwróć na daszek studni.

#244
Współrzędne:        50.6674456 17.9224898
Nazwa:                   Opole-Rynek
Opis: Jednym z ważnych punktów w czasie zwiedzania Opola jest rynek. Tutaj znajdują się malownicze kamieniczki i okazały budynek ratusza z wysoką wieżą. Jednak na rynku można również znaleźć obiekt, który nie pasuje do tego historycznego obrazka. Jest nim budka telefoniczna w stylu londyńskim. Jeśli chcesz odnaleźć waypointa to koniecznie wejdź do środka i zamknij drzwi.

#245
Współrzędne:        50.667247 17.9179565
Nazwa:                   Opole-Amfiteatr
Opis: Opole to stolica polskie piosenki. Najbardziej rozpoznawalnym obiektem jest scena opolskiego amfiteatru. Stąd wszystkich uczestników Waypointgame zapraszam do odwiedzenia tego obiektu. Aby zebrać kolejne punkty w grze należy odnaleźć wejście do sektora E i F, a następnie nie wchodząc na widownie, stojąc przodem do sceny, zlokalizować drugi niebieski słup po lewej stronie wchodzący w skład ogrodzenia amfiteatru.

#246
Współrzędne:        50.6648708 17.922359
Nazwa:                   Opole-Most Groszowy
Opis: Oprócz amfiteatru i rynku Opole posiada wiele ciekawych mostów. Jedną z najciekawszych konstrukcji tego typu jest Most zielony, kiedyś nazywany groszowym. Został on zbudowany pod koniec XIXw. Jego pierwotna nazwa wywodzi się, od wysokości opłaty dla osób przechodzących przez most. Jednak dziś dla uczestników naszej gry opłat nie ma. Aby znaleźć waypointa trzeba dojść do przyczółek mostu od strony amfiteatru, a następnie znaleźć pierwszy słupek (metalowy kątownik) od strony amfiteatru.

#247
Współrzędne:        51.1324856 16.9931816
Nazwa:                   Wrocław –Most Milenijny
Opis: Różne były sposoby przywitania nowego tysiąclecia. We Wrocławiu z okazji nowego milenium zdecydowano się na wybudowanie nowego mostu przez Odrę. Z uwagi na tak ważną okazję, starano się, aby był to obiekt wyjątkowy. Zdecydowano się na zbudowanie mostu podwieszonego, którego całkowita długość wynosi 973m, z czego nad nurtem rzeki 290. Most posiada dwa pylony, do których za pomocą lin jest podwieszona konstrukcja mostu. Chcąc odnaleźć milenijnego waypointa należy wejść na Most Milenijny od strony miasta (z widokiem na most kolejowy). Następnie w połowie drogi między pylonami dokładnie przeszukać balustradę.

#248
Współrzędne:        51.1082666 17.0779973
Nazwa:                   Wrocław-Pergole Hali Ludowej
Opis: Hala Ludowa to hala widowiskowo-sportowa zbudowana w Parku Szczytnickim. Została ona wzniesiona w latach 1911-1913, dla uczczenia setnej rocznicy bitwy pod Lipskiem. Obiekt został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Od strony Parku przy Hali powstały pergole, zbudowane na planie łuku. Przechodząc pergolami od strony Iglicy (lewa część pergoli stojąc przodem do Hali od strony ulicy) warto zatrzymać się przy 6 parze kolumn. Uwaga pierwsze dwie podpory pergoli składają się z czterech kolumn. Odliczanie trzeba rozpocząć od pierwszej podpory składającej się tylko z dwóch kolumn.

#249
Współrzędne:        51.1079756 17.0825954
Nazwa:                   Wrocław-Kościół w Parku Szczytnickim
Opis: Nieopodal Hali Ludowej znajduje się ogród w stylu japońskim. Za ogrodem zrekonstruowano kościół św. Jana Nepomucena z przełomu XVI i XVIIw. W dachu nad wejściem można znaleźć kolejny kod Waypointa.

#250
Współrzędne:        51.0995144 17.030018
Nazwa:                   Wrocław-Ludzie
Opis: U zbiegu ul. Świdnickiej i Piłsudskiego znajdują się rzeźby ludzi wychodzących z ziemi. Jedną z postaci jest młoda kobieta z wózkiem. Chcąc zdobyć kolejne punkty w tej grze warto zajrzeć kto znajduje się w wózku.

#251
Współrzędne:        52.7304688 15.2373992
Nazwa:                   Gorzów Wielkopolski - Żużlowiec
Opis: Jednym ze sławnych mieszkańców tego miasta był Edward Jancarz, dwukrotny mistrz Polski w żużlu i zdobywca 12 medali mistrzostw świata. Dla upamiętnienia tej osoby u zbiegu ul. Chrobrego i Wybickiego przedstawiono postać znanego sportowca na motorze. Waypointa należy szukać przy nodze znanego żużlowca.

#252
Współrzędne:        51.7704596 19.4561
Nazwa:                   Łódź – Lampiarz
Opis: Najbardziej znaną ulicą w mieście Łodzi jest Piotrkowska. Znajdują się na niej liczne pomniki, najczęściej zasłużonych, znanych mieszkańców miasta. Jednak jeden z nich przedstawia anonimową postać Lampiarza, który kiedyś zapalał uliczne lampy. Taką postać można spotkać nieopodal skrzyżowania ul. Piotrkowskiej z ul. Zieloną. Watro sprawdzić, jakie buty nosił lampiarz.

#253
Współrzędne:        52.1446 20.8139
Nazwa:                   NNMP
Opis: Punkt ten związany jest z kościołem Parafii p.w. NNMP, który w ciągu najbliższych dni będzie obchodził 60 rocznicę istnienia oraz 50 rocznicę istnienia parafii. Obie daty łączy pamięć szczególnej opieki Boga nad mieszkańcami Komorowa. W czasie II wojny światowej okolice te zostały trzykrotnie ocalone: 1) w trzecim dniu wojny 1939 r, gdy na centrum spadło 27 bomb - żadna nie wybuchła, 2) listopad 1944 r - gdy sowieci chcieli zniszczyć zgromadzone przez Niemców składy amunicji - szczęśliwie bomba wybuchła obok nich, 3) w roku 1945, gdy samym Niemcom nie udało się wysadzenie owego arsenału. Kodem będzie podanie roku jubileuszowego, który znajduje się pod figurką Matki Boskiej, znajdującej się na terenie właśnie tego kościoła.

#254
Współrzędne:        52.182349 20.747192
Nazwa:                   Moszna
Opis: Na miejscu znajdziecie zrujnowany dziewiętnastowieczny dwór wraz z zaniedbanym parkiem sięgającym brzegów Utraty. Kod natomiast znajduje się we wnętrzu pobliskiego wzniesie, które prawdopodbnie służyło do przechowywania żywności. Oświetlenie wysoce wskazane.

#255
Współrzędne:        52.199818 20.739612
Nazwa:                   Gołaszew
Opis: Gołaszew to nazwa wsi. Miejscowość jest wyjątkowa. Gdy już znajdziecie się na miejscu, zrozumiecie dlaczego. Panuje tam cisza i senna atmosfera, ponadto warto zwrócić uwagę na dziewiętnastowieczny dworek i spichlerz oraz na kapliczkę z piaskowca z połowy XIX w. Kod umieściłem na framudze okna opuszczonej stodoły.

#256
Współrzędne:        52.265107 20.673099
Nazwa:                   Pałac
Opis: Pałac eklektyczny z 1903 roku w Zaborowie przechodził na przestrzeni swego istnienia w różne ręce. Obecnie jest prywatny i zadbany. W latach 70-tych służył jako plener to produkcji "Lalki" oraz "Kariery Nikodema Dyzmy". Kod umieszczony na drewnianym płocie za którym pasą się konie z pobliskiej stadniny. Ze względu na prywatność terenu należy zachować najwyższą ostrożność.

#257
Współrzędne:        52.28945 20.556
Nazwa:                   Ziemianka
Opis: Obiektem jest kamienna ziemianka - pozostałość po siedlisku z 1936 czego dowodem jest doskonale widoczny napis nad jej wejściem. Miejsce urokliwe i łatwo dostępne - tuż przy szlaku wiodącym z Leszna do rezerwatu Zamczysko. Kod znajduje się wewnątrz ziemianki na wystającym z ziemi pręcie.

#258
Współrzędne:        52.29358 20.53072
Nazwa:                   Zamczysko
Opis: Średniowieczne grodzisko z X lub XI wieku. Kolejny  przykład (po grodzisku spod Błonia oraz Grodziska) cywilizacji rozwijającej się na Mazowszu już u zarania państwa polskiego. Obiekt bardzo ładnie utrzymany i zadbany. Drewniane podesty i schodki. W okolicy słynny rezerwat Karpaty, gdzie czasem może przydać się nawet rower górski wink Kod umieszczony został pod poręczą na szczycie pagórka.

#259
Współrzędne:        52.114028 21.2432126
Nazwa:                   MInisterstwo Zdrowia
Opis: Przy ul Wąskiej znajduje się dwupiętrowy budynek starego sanatorium Ministerstwa Zdrowia, kiedyś było to miejsce leczenia i wypoczynku tylko dla wybranych osobistości. Dziś każdy może tam zajrzeć. Zwiedzając pomieszczenia parteru warto szczególną uwagę zwrócić na strop, gdyż w niektórych pokojach został on rozebrany. Dla osób lubiących ryzyko wejście na dach może dostarczyć przyjemnych wrażeń. Natomiast waypointa można znaleźć w parapecie najmniejszego pomieszczenia na najwyższej kondygnacji.

Offline

#155 2008-03-15 21:53

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Przed nami ostatni tydzień 10 serii Waypointgame! Kończącą serię 46 Edycję można bez przesady nazwać Edycją Dyźka. Aż 6 na 8 waypointów oznaczonych zostało przez niego lub z jego udziałem (2 wspólnie z Grześkiem). Pozostałe waypointy oznaczył Adam jeden samodzielnie a jeden z Magdą podczas naszej wspólnej wycieczki szlakiem mazowieckich dworków.
Uwaga jutro na portalu zdjęcia i fotorelacja Dyźka z Bohaterskiego szlaku!
Dziękując za interesujące propozycje przedstawiam szczegóły.
Pozdrawiam!

#260
Współrzędne:        52.165857 20.695053
Nazwa:                   Biskupice
Opis: Klasyczne opuszczone siedlisko, z ciekawym wnętrzem. W środku można znaleźć sporo zdjęć właścicieli, część przedwojennych, pocztówek oraz trochę książek. Liczba tych ostatnich została nadszarpnięta o 1, czyli znamienitą lekturę, której cytaty  pojawiły się w okienku “Znalezione na waypoincie”. Miejsce godne uwagi i spędzenia dłuższej chwili. Polecam. Kod został nalepiony na drzwiach wewnętrznych do chaty.

#261
Współrzędne:        52.218733 20.950800
Nazwa:                   Semafor kształtowy
Opis: Jest to semafor kształtowy, w dzisiejszych czasach to rzadkość, a tym bardziej w Warszawie. Jak udało się nam uzgodnić z mechanikiem zaparkowanego obok EN57-1935, semafor jest już nieczynny co stwierdziliśmy sami po późniejszych oględzinach. Tory w okolicy wbrew pozorom są czynne dlatego: STRZEŻ SIĘ POCIĄGU!! Kod w widocznym miejscu, bez udziwnień.

#262
Współrzędne:        52.191150 21.124917
Nazwa:                   Łacha Kuligowska
Opis: Podczas wycieczki do Otwocka zauważyliśmy ten oto budynek, bez długiego namysłu postanowiliśmy przystąpić do eksploracji.
Budynek jest dość standardową ruderą w sensie: piwnica, parter z zamurowanymi oknami, w środku pełno gruzu, schody na wyższe piętra, wyjście na dach. Postanowiliśmy oznaczyć go jako waypoint, aby inni mogli go odwiedzić. Kod umieszczony jest za kuchnią, to znaczy na patyku w rogu małego budynku znajdującego się obok właściwej "chałupy". Tenże budyneczek był kiedyś garażem, aczkolwiek w obecnym czasie pełni rolę kuchni. Można w niej znaleźć poduszkę, posłanie ze śmieci znajdujące się w miejscu dawnego kanału samochodowego, garnek, pokrywkę, palenisko z cegieł i ruszt grillowy. Ze względu na mieszkańca należy zachować ostrożność. No i oczywiście zachęcamy do eksploracji głównego budynku smile
Nazwa waypointa wywodzi się od pobliskiego jeziora.

#263
Współrzędne:        52.265833 20.865767
Nazwa:                   Łosiowe Błota
Opis: Tym razem coś dla miłośników jazdy po lesie i obcowania z przyrodą. Jest to rezerwat przyrody. Można wejść wgłąb rezerwatu dzięki kilkudziesięciometrowej kładce która zbudowana jest nad obszernym bagnem.
Tablica informacyjna głosi:
Nazwę "Łosiowe Błota" przyjęto od charakteru rezerwatu, którego obszar jest stale penetrowany przez łosie utrzymujące się w Uroczysku Bemowo lub przychodzące z Kampinoskiego Parku Narodowego. Samicę łosia nazywamy klępą, jej dziecko łoszakiem, a samca bykiem. Rezerwat "Łosiowe Błota" jest bardzo dobrym przykładem sukcesji jaka występuje w przyrodzie, w przypadku gdy człowiek przestaje ingerować w środowisko. Począwszy od sztucznie powstałych drobnych oczek wodnych, coraz bardziej wypłycających się i powoli zarastających, poprzez torfowiska niskie, a skończywszy na terenach, które ponownie zaczynają porastać drzewa. Sukcesję taką nazywamy sukcesją wtórną. Pamiętajmy, że w rezerwacie zabrania się zbierania roślin oraz owoców i nasion z drzew i krzewów, z wyjątkiem zbioru nasion na potrzeby odnowienia lasu. Zabrania się również pozyskiwania ściółki leśnej, niszczenia gleby, zanieczyszczania wody i terenu, wzniecania ognia oraz zakłócania ciszy, niszczenia drzew i innych roślin, polowania, chwytania, płoszenia i zabijania dziko żyjących zwierząt, niszczenia gniazd, wybierania jaj i piskląt wszystkich gatunków ptaków oraz przebywania poza miejscami wyznaczonymi. Powierzchnia rezerwatu wynosi 31.21 ha, w tym powierzchnia leśna 14.96ha.
Nie powiem gdzie przykleiłem kod, żeby nie zabierać Wam zabawy. Powiem jedynie że należy zdać się na intuicję smile.

#264
Współrzędne:        52.106250 20.775233
Nazwa:                   Obiekt na Dębaku
Opis: Powtórka z Dębaka, czyli tajemniczy obiekt który nie wiem do czego służył. Ale może komuś miejsce się spodoba. Uwaga, obiekt jest betonowy, nie mylić z pobliskim obiektem żelaznym, który też jest dość ciekawy, gdyż jest to zalane wodą pomieszczenie.

#265
Współrzędne:        52.106250 20.775233
Nazwa:                   Kalinowa Łąka
Opis: Tym razem coś dla miłośników jazdy po lesie i obcowania z przyrodą. Jest to rezerwat przyrody. Tablica informacyjna głosi: "Rezerwat powstał w roku 1989. Obejmuje on teren podmokłej łąki z obfitym występowaniem kaliny koralowej. To niewielkie śródleśne zabagnienie jest pozostałością po rozległym obszarze łąk, który rozciągał się od terenu obecnego Lasu Bemowskiego do Młocin jeszcze w pierwszej połowie ubiegłego stulecia. Ze względu na podmokły charakter teren ten nie został zalesiony. Dzięki temu zachowała się tu naturalna szata roślinna, w tym gatunki roślin znajdujące się obecnie pod ochroną całkowitą: pełnik europejski, mieczyk dachówkowaty, goździk pyszny, nasiężrzał pospolity oraz storczyk szerokolistny. Są one obecnie coraz rzadsze, głównie z powodu zanikania ich siedlisk - łąk, których trwanie uzależnione jest od corocznego koszenia. Powierzchnia rezerwatu wynosi 3.47 ha." Kod przyklejony z tyłu w widocznym miejscu. Przy odrobinie szczęścia można natknąńá się na zwierza który troszkę rozkopał teren łąki i przyległej drogi, zapewne w poszukiwaniu pożywienia.

#266
Współrzędne:        52.273033 20.871283
Nazwa:                   Bohaterskim szlakiem
Opis: Tym razem zachęcam do spacerku po lesie młochowskim.
Punktem w którym zaczniemy nasz spacer/przejażdżkę jest polanka (52.117317, 20.736967) niedaleko skrzyżowania ulic Zygmunta Krasińskiego i Bolesława Prusa.
Po rozejrzeniu się dookoła zauważamy namalowany na drzewie specyficzny znak - biało czerwoną strzałkę z podpisaną “AK” wskazującą drogę do pierwszej mogiły. Od tej pory ten symbol będzie prowadził nas aż do ostatniej, siódmej mogiły.
Po wysłuchaniu przepięknego koncertu kowalików, sikorek i innych śpiewających ptaków, możemy ruszać w dalszą drogę. Niebawem dotrzemy do pierwszej mogiły (52.116650, 20.739600) .
Na miejscu znajdziemy pomnik oznajmiający że:
"W tym miejscu padli ofiarną i męczeńską śmiercią za ojczyznę, zamordowani przez niemców żołnierze Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 2 VIII 1944r. ś.p. Mieczysław Jurga-Szczygielski kapitan W.P. Lat 53, Jan Jurga-Szczygielski podch. A.K. lat 17, Stanisław Heiden major W.P. lat 54, Ryszard Olechowski ppor. W.P. lat 32, Tadeusz Alwast podch. AT. lat 23, Józef Grefkowicz podch. żegota lat 24, Bolesław August Kopp-Kowalski podch piechur lat 22, Bronisław Jedwabny podch. Fildekos lat 23, Julian Tuszyński plut. W.P. lat 33, Stefan Zapała lat 22, Józefa Nosecka lat 23, Jadwiga Godlewska lat 15."
Po chwili refleksji nad żołnierskim bohaterstwem, możemy jechać na drugą mogiłę (52.113700, 20.742533). Po dojechaniu na bardziej główną ze ścieżek należy  skręcić w prawo i jechać cały czas prosto, aż do drugiej mogiły, która powinna ukazać się po naszej lewej stronie, co zresztą potwierdzą obecne tam drzewne malunki.
Na miejscu symboliczny kopczyk otoczony kamieniami i ławeczka. Zniczy starajmy się nie zapalać, pamiętając że jesteśmy w lesie i możemy spowodować pożar.
Droga do pomników 3,4 i 5 (52.115117, 20.745783) jest trochę zarośnięta. Należy przemieszczać się zgodnie z malowanymi na drzewach wskazówkami, nawet jeśli nie ma wyraźnej ścieżki.
Będąc już na miejscu rozejrzyjmy się, ja spotkałem tutaj pięknego dzięcioła.
Możemy jechać dalej zgodnie z kierunkiem wskazywanym przez strzałkę. Teraz czeka nas trasa normalna - po ścieżce. 
Do kopczyka numer 6 (52.113733, 20.748317) trafimy dzięki przybitemu do drzewa drewienku na którym napis: "Do grobu żołnierza AK".
Do mogiły siódmej (52.112833, 20.760717) pozostał najcięższy odcinek, gdyż czekają nas do pokonania górki o wysokości około 2 (słownie: dwóch) metrów! Ale cóż to dla nas smile.
Po dość niedługim czasie zależnym od tempa jazdy powinniśmy znaleźć się na ostatnim punkcie naszej wyprawy.
Oczywiście zachęcam do dalszej wyprawy po lesie. Spotkać tu można między innymi biegające sarny, oraz oczywiście mnóstwo śpiewających ptaków.
Kod nakleiłem na ławce obok pierwszej mogiły.

#267
Współrzędne:        52.169648 20.832342
Nazwa:                   Glinianka
Opis: Glinianka w Pruszkowie?! To byłaby sensacja, ale taki ostatnio dostałem cynk. Informacja mówi, że na przełomie lat 50 i 60-tych w Tworkach zbudowano dom w nowej, przełomowej technologi - z gliny. Tylko część była z cegieł, m.in. komin. Budynek miałby być najprawdopodobniej parterowy i znajdować się mniej więcej w połowie ulicy Sadowej, na terenie szpitalnym. Moje poszukiwania okazały się chyba bezskuteczne, chociaż budynek podobny do opisu znalazłem (może to ten?). Kod umieściłem na końcu jednej ze szklarni. Polecam odwiedziny w nocy smile

Ostatnio edytowany przez zerozeroseven (2008-03-15 22:08)

Offline

#156 2008-03-22 22:11

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Przed nami 11 już seria WPG i 47 Edycja. Numeracja pokazuje, że zbliżamy się do rocznicy powstania WPG. Czy ktoś pamięta dokładnie jaki to był dzień? Być może wypadałoby to uczcić odwiedzeniem jakiegoś niezwykłego waypointa? wink

Zanim do tego dojdzie zapraszam na miłe świąteczne przejażdżki po lesie, a ponieważ święto jest jakby nie było religijne, także odwiedzenie Szlaku Mazowieckich Kapliczek czyli świetnej trasy zaproponowanej przez Adama. smile

Korzystając z okazji chciałbym Wam wszystkim życzyć wszystkiego najlepszego oraz wesołych, ciepłych i wiosennych Świąt Wielkanocnych.
Swoją drogą ja przeżywam te akurat święta szczególnie, bo w dniu śmierci Holoubka, Grzesiek zaciągnął mnie w jedno tajemnicze miejsce w celu odprawienia pewnego nie mniej tajemnego misterium i przez połowę drogi opowiadał mi o “Mistrzu i Małgorzacie”. Pod wpływem jego sugestywnych opisów sięgnąłem po tą lekturę i właśnie w Wielki Piątek skończyłem ją czytać. Zafascynowanie jej treścią, która tak szczególnie splata się z mijającymi właśnie świętami,  było tak wielkie, że napisałem taki oto prosty tekścik, który dedykuję Wam wszystkim obok życzeń.

Tajemnica Wielkiej Nocy
Po zmroku, czternastego dnia miesiąca nissan,
w martwym blasku księżycowej pełni,
po ulicach miast wędrują szatan pod rękę z aniołem.
Zaglądają ciekawie w dusze mieszkańców
i nadziwić się nie mogą
śnieżnej zamieci jaką tam znajdują.
Na próżno szukają czystych barw.
Widzą brudnym pędzlem rozmazane kolory.
Półmrok między nocą a świtem.
Życia bez grzechu, świętości i pokuty.
Opuszczają bezsilnie ręce i po księżycowym promieniu
odchodzą tam, gdzie istnieje dobro i zło.

A teraz waypointy:

#268
Współrzędne:        52.10708 20.86932
Nazwa:                   Ambona
Opis: Kolejna myśliwska ambona. Nie wyróżnia jej nic szczególnego oprócz tego, że dostanie się do jej środka nie jest takie proste. Dlaczego? Zobaczycie. Jednak, aby oszczędzić problemów (i ubrania) kod umieszczony został na jednej z podpór. Swoją drogą w czasie jazdy z Pruszkowa do tej konkretnej ambony natknąłem się jeszcze na dwie inne. Sport myśliwski jak widać bujnie rozkwita.

#269
Współrzędne:        52.10592 20.84743
Nazwa:                   Paśnik
Opis: Wśród knieji, blisko niebieskiego szlaku, stoi sobie duży paśnik pełny siana. Pomimo, że zima ma się już ku końcowi wokół można z łatwością zaobserwować stada saren.  Niestety umykają szybciej niż da się w ich kierunku wycelować aparat sad
Kod umieszczony jest pod daszkiem.

#270
Współrzędne:        52.228062 20.857243
Nazwa:                   Kapliczki (Adam)
Opis: Jakiś czas temu natknąłem się na pojęcie Szlaku Mazowieckich Kapliczek. Niedaleko Pruszkowa w promieniu 1 km znajduje się, aż 7 kapliczek. Waypoint ten jest trochę nietypowy, składa się z 5-części, a właściwie 5 kapliczek. Na miejscu określonym współrzędnymi odnajdziecie dalsze instrukcje. Wskazówki: wszystkie kody znajdują się na najbliższych kapliczkom betonowych słupach i słupkach, jedna z kapliczek znajduje się na ulicy Wojska Polskiego. Ponadto polecam zerknąć na zdjęcie w galerii.

Offline

#157 2008-03-29 22:36

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Dzisiaj niezwykle silna drużyna wzięła udział w owockim wyścigu Preharpaganowym, Na starcie stanęli m.in. Magda, Adam, Cbull, Darek Klemens oraz moja skramna osoba. Z tej grupy wyścig ukończyły tylko trzy osoby czyli Magda, Adam i ja. Zmagania przebiegały w mokrej atmosferze i z powodzeniem moglibyśmy zapisać się po nich do jakiegoś klubu wodniackiego.  Jednak było fajnie, a 70 km trasa wyjątkowo ciekawa. Oczywiście nie muszę dodawać, że wszyscy, którzy sie nie wybrali powinni żałować. Jednak, aby dać im szansę poczuć smak otwockich zmagań, dzisiaj szczególnie, jeden oryginalny punkt pochodzący z zawodów.  Moim zdaniem nie jest bardzo trudny, jednak na tyle skomplikowany, aby być jednym z lepiej zapamiętanych.  Miłego poszukiwania! smile))

#271
Współrzędne:        52.125352 21.315390
Nazwa:                   Znak pomiarowy
Opis:Należy podać kod znaku pomiarowego umieszczonego pod charakterystycznym, trójnogim, betonowym słupem. Kod wyjątkowo umieszczony jest na metalowej tabliczce , a nie klasycznej kartce. Słup znajduje się w lesie, na szczycie prawdopodobnie najwyższego wzniesienia w okolicy. Podane współrzędne są przybliżone.

Offline

#158 2008-04-10 21:08

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Po długiej, bo aż 8-dniowej, przerwie wracamy na trasy WPG! smile A tutaj oczywiście kolejne, coraz bardziej intrygujące wyzwania, a także  klasyka turystyki rowerowej. Do tej ostatniej zaliczyć należy Chopina zaproponowanego nam przez Tomka, oraz pomnik Tura w Puszczy Jaktorowskiej ustawiony przez Tomka i Darka. Oba waypointy ciekawe i wymagające wyjeżdżenia. Hmm, ciekawe kto nie leniuchował zimą... wink
Niezwykle oryginalnie zapowiadają się natomiast waypointy Adama. Tym razem naszym zadaniem jest odwiedzenie Chlewu i Dystrybutora czyli wiosenna eksploracja jakże miłych naszemu sercu terenów rolniczych. smile))

Za wszystkie zgłoszone waypointy Tomaszowi, Darkowi oraz Adamowi gorąco dziękujemy ! smile

Oczywiście w trakcie mijających kilku dni nie zabrakło nowych zdobyczy na waypointach o czym zaraportuję w kolejnym wpisie. Tymczasem, życząc owocnego zdobywania przypominam, że już po jutrze początek następnej edycji, natomiast na stronach Adama można oglądać testową wersję internetowej mapy waypointów!

A oto szczegóły:

#272
Współrzędne:        52.255080 20.31080
Nazwa:                   Chopin
Opis: Muzeum, Dom Urodzenia Fryderyka Chopina.
Dworek otacza przepiękny park urządzony w latach 1932-1939 według projektu Franciszka Krzywdy Polkowskiego
Kod znajduje się pod łukowatym mostkiem
#273
Współrzędne:        52.083910 20.544482
Nazwa:                   TUR
Opis: Tur - Bos primicenius bojanus, przodek bydła domowego, przeżył na terenie rezerwatu Puszczy Jaktorowskiej do roku 1627.
Kod przyklejony na cokole pomnika.

#274
Współrzędne:        52.133929 20.692395
Nazwa:                   Chlew
Opis:Teren SGGW. Dużo nieużywanych budynków gospodarczych, kurników, jak i chlewów. Kod umieściłem w jednym z otwartych budynków - prawdopodobnie chlewie. Musicie wejść do wnęki, która prawdopodobnie służyła za "sypialnię" dla świń wink

#275
Współrzędne:        52.132036 20.595658
Nazwa:                   Dystrybutor
Opis: Waypoint nawiązuję trochę do Chlewu. Znajduje się on w Chlebni na terenie nieczynnej spółdzielni produkcyjnej. Do spółdzielni przylega park z opuszczonym dworem. Kodem jest liczba litrów wylana z przedostatniego dystrybutora paliwa.

Offline

#159 2008-04-12 21:12

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Przed nami mały jubileusz: jak wynika z moich (niekoniecznie prawidłowych wink obliczeń dotarliśmy do 50 Edycji waypointgame. Do tego czasu oznaczyliśmy już 280 różnych miejsc w okolicach Pruszkowa i nie tylko co daje 5,6 waypointa na Edycję. To naprawde niezły wynik, biorąc pod uwagę fakt, że rok temu gdy gra się rozpoczynała nie sądziłem, że waypointów będzie więcej niż 50-60, czyli co najwyżej jeden na tydzień.
Z okazji tego małego święta składam podziękowania, a przede wszystkim wyrazy podziwu dla wszystkich uczestników, bo wiem że na waypointach nie zawsze było łatwo!

Dzisiejsze propozycje są zróźnicowane, a waypointy były ustawiane aż przez 4 różne osoby. Pierwsza propozycja: “wozy bojowe”, ma charakter militarno-techniczny i wpisuje się w takie obiekty naszych okolic jak samolot na Reducie Ordona, śmigłowce w Regułach i Ursusie (których nota-bene nikt jeszcze nie oznaczył), Ciuchcię, a nawet Akwilon.
Punkt ten ma też charakter dokumentalny. Można sobie z bliska obejrzeć pojazdy, które śmigały po Pruszkowie w stanie wojennym, bez konieczności chodzenia do muzeum.
Drugi waypoint przenosi nas w obszary pruszkowskiego Serengetii czyli okolic rez. Wolica. Tajemnicze stawy już dawno intrygowały uczestników WPG... Być może tym razem uda się wyjaśnić tą  hydrozagdkę?
Z dzikich pól przenosimy się następnie w klimaty kolejowe dość mocno rozstrzelone po mapie. Po odwiedzeniu “parowozowej” willi w Grodzisku przeniesiemy się do Warszawy, aby odwiedzić nieczynną nastawnię w Radiowie oraz stary most kolejowy w Parku Młocińskim.

Miłej zabawy!

#276
Współrzędne:        52.172700 20.936500
Nazwa:                   Wozy bojowe
Opis: Niedaleko centrum handlowego na Okęciu, przy ulicy Szyszkowej, ktoś zgromadził i postawił sobie 4 opancerzone pojazdy wojskowe. Nie znam się specjalnie na takim sprzęcie, ale rozpoznałem wśród nich 2 SKOTy, identyczne z tymi jakie stacjonowały w mojej podstawówce  w grudniu ’81 (mocno wbiła mi się ich sylwetka w pamięć;). Kod umieszczony został na szklanym wizjerze maszyny pomalowanej w kolory rastafariańskie.
Będąc w tej okolicy można przy okazji odwiedzić pobliskie Glinianki Załuskie. Niby nic specjalnego, ale dla mnie mają wydźwięk sentymentalny. Otóż we wspomnianych powyżej latach 80-tych XX wieku, teren glinianek należał do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjno Usługowej w Raszynie i był ogrodzony płotem. Malowanie tego płotu było moją pierwszą  wakacyjną pracą, za którą dostałem pierwsze samodzielnie zarobione pieniądze, za które kupiłem sobie mój pierwszy i ostatni gramofon stereofoniczny “Artur”. Dzisiaj spółdzielni już nie ma. Na części terenu pobudowane zostały jakieś hale, część terenu rozgrodzono i oddano w użytkowanie miejscowym. Duża część słupków ogrodzeniowych jednak została, a na nich, tak!... ślady żółto-kremowej farby olejnej, którą pracowicie nakładałem przez 2 wakacyjne tygodnie. No, wzruszyłem się po prostu... wink

#277
Współrzędne:        52.185770 20.697791
Nazwa:                   Okolice rezerwatu Wolica (Dyziek, Kosu)
Opis: Miejsce jest dość ciekawe, trafiliśmy tam przez przypadek. Śmierdzi niesamowicie, porównywalnie jak z Pruszkowskiej oczyszczalni ścieków, ale da radę się przyzwyczaić. Na miejscu znajduje się kilka stawów odgrodzonych od siebie cienkimi groblami po których można chodzić. Na takiej właśnie grobli umieszczony jest kod, a konkretnie w miejscu gdzie pokazują współrzędne. Trzeba się kawałek przejść, a rower proponujemy zostawić przypięty lub ukryty w pobliżu gdzieś w krzakach. Nie mieliśmy czym przykleić kodu więc przycisnęliśmy go płaskim i dużym kamieniem (20x30cm) z wystającym drutem. Proszę uważać żeby nie zwiało kodu. Proszę zachować też ostrożność, gdyż nie wiadomo jakie substancje są w stawach. Woda ma w nich kolor różny, zależny od stawu (można się o tym przekonać wrzucając kamień). My spotkaliśmy wodę czarną jak węgiel, brązową jak coca-cola oraz taką żółtawo-brudną, na powierzchni w niektórych miejscach pływa szlam, na początku myśleliśmy że jest to droga asfaltowa obok, dlatego miejsce zostało w ogóle odkryte. W okolicy jest ogromne stado ptaków, które być może uwielbia tamtejszy odór. Ptaki są dość płochliwe, jak zaczęliśmy chodzić po grobli to odleciały na znaczną odległość. Ich obecność potwierdzają też wszechobecne produkty przemiany materii. Miejsce jest dość ciekawe wizualnie. Zaciekawiło nas skąd tam taki potworny smród, początkowo pomyśleliśmy że to jakieś ścieki z pobliskiego Polmosu Józefów, ale nie wiem czy to prawda. Może ktoś rozwikła tą zagadkę?

#278
Współrzędne:        52.110880 20.626214
Nazwa:                   Parowóz (Adam)
Opis: Budynek uważany, za pierwszy dworzec Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej w Grodzisku Mazowieckim. Kształtem nawiązuje do parowozu. Budynek przestał pełnić swoją rolę na przełomie XIX/XX w. i został przebudowany na dworek mieszkalny. Kodem będzie nazwa firmy ochroniarskiej, która pilnuje budynku

#279
Współrzędne:        52.288352 20.892574
Nazwa:                   Nastawnia (Adam)
Opis: Zdewastowany budynek dawnej nastawni na stacji towarowej Warszawa Radiowo. Obsługuje ona ruch do huty - jeżdżą 3 pociągi na dobę. Kod umieszczony przy wejściu na strych.

#280
Współrzędne:        52.316389 20.913860
Nazwa:                   Mostek (Adam)
Opis: Linia kolejowa z Warszawy Gdańskiej do Palmir została uruchomiana w 1929 roku. Miała ona duże znaczenie strategiczne, ze względu na obsługę składu broni w Kazuniu. W szczytowym okresie linią kursowały w ciągu doby 4 pary pociągów. Niestety tory zostały rozebrane przez wojsko niemieckie w 1943 roku. Dziś jedynymi śladami po linii zostały idealnie proste drogi poprowadzone skrajem Puszczy Kampinoskiej - zielony szlak rowerowy oraz mostek w Parku Młocińskim pod którym umieściłem kod.

Offline

#160 2008-04-19 21:53

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Bieżącą możemy uznać za absolutnie autorskie dzieło Adama! 3 wyjątkowo frapujące waypointy nawiązują do historii, także WPG. Pierwszy z nich to stara cegielnia. Prawda, że jest coś znajomego w tych murach? chyba budowano je według podobnego planu. Druga propozycja to nawiązująca do zdobywanego przed rokiem cmentarzyka w Koszajcu, natomiast trzecia jest kontynuacją cyklu mazowieckich pałaców. Dziękujemy smile

Na marginesie pragnę zwrócić uwagę, że już wkrótce nasza pula nagród przekroczy 100 dolarów smile Może interesującą opcją byłoby zamienienie tej kwoty na jakieś spektakularne waypointowe ognisko ???  Z niecierpliwością czekam na Wasze opinie smile))

A teraz jak zwykle szczegóły....:

#281
Współrzędne:        52.139141 20.604686
Nazwa:                   Cegielnia
Opis: Cegielni na WPG już było kilka. Ta jest trochę daleko od Pruszkowa, ale myślę, że warta odwiedzin. Dwu kondygnacyjny budynek oraz możliwość penetracji pieców to jest to co wyróżnia ten obiekt spośród innych jemu podobnych. Cegielnia znajduje się na uboczu, aby ją zdobyć musiałem pokonać dwa ogrodzenia, ale myślę, że jest łatwiejszy sposób. Kod na pierwszy piętrze budynku.

#282
Współrzędne:        52.103806 20.689031
Nazwa:                   Cmentarz
Opis: Z kolei ten waypoint jest nawiązaniem do #6 Hegele. Aż trudno uwierzyć, że od ogłoszenia tego punktu minął już rok i 12 dni. Natomiast ten waypoint znajduje się na terenie dawnego cmentarza ewangelickiego. Informacji na jego temat nie udało mi się zebrać zbyt wiele. Został założony przez osadników niemieckich na początku XX wieku. Natomiast ostatni pochówek odbył się w latach 60-tych ubiegłego stulecia. Przejmujące wrażenie robią szczątki drewnianego krzyża, które zjadane przez korniki leżą na ziemi. Z wielu grobów zachowały się dwa, w tym jeden ledwo widoczny. Waypointa umieściłem w wyposażeniu drugiego grobu.

#283
Współrzędne:        52.309017 20.937088
Nazwa:                   Pałac Brühla
Opis: O XVIII wiecznym pałacu najlepiej przeczytać w internecie (np. wikipedia), a warto bo jego historia była bogata i wiążę się z nim kilka anegdotek. Obecnie posiadłość jest w rękach prywatnych, ale jest możliwość dostania się na jej teren od strony Wisły. Uwaga, terenu pilnuje miły starszy pan, więc radzę nie eksplorować zbytnio samego budynku. Natomiast stróż pozwala pojeździć sobie po terenie i obejrzeć budynek "jeśli to pana interesuje". Kod umieściłem w przy dworkowej piwnicy, ziemiance. Na framudze drzwi.

Offline

#161 2008-04-19 21:58

dyziek86
Użytkownik
Skąd: Brwinów
Zarejestrowany: 2006-10-09
www

Re: Waypoint Game

jestem za ogniskiem big_smile
jak dla mnie to może być nawet zrzutkowe, albo żeby każdy coś przyniósł wink

Offline

#162 2008-04-20 16:55

Ognisko
Gość

Re: Waypoint Game

A kiedy to ognisko ?

#163 2008-04-26 21:08

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Dziś Wielka Sobota w kościele prawosławnym. Z tej okazji proponuję edycję nieco religijną, choć krótką, bo zaledwie dwuwaypointową. Pierwszy waypoint znajdziecie pod Broniszami, jest nim oryginalna prawosławna kapliczka. Warto zwrócić jednak uwagę, że nie ma na niej klasycznego ośmioramiennego krzyża prawosławnego (połączenie krzyża greckiego, łacińskiego i św. Andrzeja), a jedynie 6-cio ramienny. Druga propozycja, oprócz wymowy religijnej, powinna przypominać nam o narodzie, którego powstanie w czasach okupacji hitlerowskiej, kosztowało kilkadziesiąt tysięcy istnień. Miejsce jest dość oryginalne, bo nie jest to ani pruszkowski cmentarz żydowski, ani obszary getta, a teren pruszkowskiej gminy żydowskiej mieszczącej się za charakterystyczną bramą na ul. B. Prusa zwaną przez przedwojennych żydów “szczękami”.

Zapraszam do odwiedzin tych interesujących miejsc! smile

#284
Współrzędne:        52.214641 20.839047
Nazwa:                   Ikona
Opis: Waypoint jest kontynuacją Szlaku Mazowieckich Kapliczek. Oznaczona prawosławna kapliczka w środku której znajduje się ikona jest chyba jedyną tego typu w naszej okolicy. Niestety nie uzyskałem żadnych informacji na jej temat, tak więc jej historia pozostaje nadal tajemnicza. Kodu szukajcie na pobliskim słupie energetycznym.

#285
Współrzędne:        52.163832 20.806101
Nazwa:                   Mykwa
Opis: Waypoint znajduje się w miejscu, w którym przed wojną znajdowała się pruszkowska bożnica, czyli żydowska świątynia. Do dnia dzisiejszego plac pozostaje niezagospodarowany, być może dlatego, że nadal należy do gminy żydowskiej. Bożnicy wprawdzie już tam nie ma, ale nadal można znaleźć tam fragmenty posadzki po mykwie, czyli sakralnej łaźni żydowskiej. Kod jest na płocie z blachy falistej.

Ostatnio edytowany przez zerozeroseven (2008-04-26 22:22)

Offline

#164 2008-04-30 22:28

zerozeroseven
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedzimi nadszedł czas pożegnania się z dotychczasową formułą WPG. Po 401 dniach zmagań z emailami, błedami w podsumowaniach, pomyłkami, opóźnieniami i wszelkimi innymi komplikacjami związanymi z ręczną obsługą gry, przechodzimy wreszcze na wersję w pełni automatyczną!

Autorem oprogramowania jest oczywiście Kemot i bez przesady mogę napisać, że system jest niemalże cudowny. Nie tylko pozwala na łatwe zgłaszanie waypointów, ale podlicza punkty, prowadzi klasyfikację, pozwala na umieszczanie zdjęć i oferuje jeszcze wiele innych możliwości. Kemot! Wielkie podziękowania dla Ciebie i Wyrazy Podziwu!

Przejście na nową wersję obsługi oznacza konieczność zamknięcia dotychczasowej klasyfikacji. Ponieważ kończy się pewna epoka, możemy chyba mówić o końcowej klasyfikacji WPG I. Zamknięcie klasyfikacji w środku sezonu wykracza, co prawda poza dotychczasowe zasady gry, ale jak widać rzeczywistość przerosła nieco teorię. Mam nadzieję, że spotka się to z Waszym zrozumieniem i przebaczeniem.

Jednocześnie dotychczasowe waypointy zostaną zamienione na waypointy nieaktywne ustawione przez zawodnika "Archiwizator", o wartości 0 z takimi samymi
datami aktywacji i deaktywacji ustawionymi równymi  01.05.2008 0:00.

Konsekwencją zamknięcia klasyfikacji było oczywiście podsumowanie bieżącej serii, której zwycięzcą został CBULL z 41,5 punktami na koncie oraz 5 zaliczonymi waypointami, drugie miejsce zajął Grzesiek, a trzecie, uwaga! QR3aq czyli nowy zawodnik, którego gorąco witamy na pokładzie!

Ta krótka, bo zaledwie kilkudniowa seria przyniosła zmiany w klasyfikacji generalnej. W konsekwencji na pierwszym miejscu WPG I ukończył Grzesiek z 40 Dużymi Punktami i 42 waypointami na koncie. Drugie miejsce zajął CBull zdobywając 39 DP, a trzecie Adam (niekwestionowany lider w ilości ustawionych waypointów) z 38 Dużymi Punktami.
Wszystkim zawodnikom ścisłej czołówki gorąco gratuluję, nie zapominając o Magdzie, która jako pierwsza z dziewczyn zdobyła w sumie 31 Dużych Punktów. Brawo!

Zakończenie pierwszej “wersji” WPG zasługuje na odpowiednią oprawę. Dlatego też w dniu 3 maja 2008 r. przewidywane jest WAYPOINTOWE OGNISKO, które rozpocznie się o godz. 19:00 w Nowej Wsi na boisku za szkołą. W trakcie ogniska uczestnikom gry zostaną wręczone PAMIĄTKOWE DYPLOMY.

WARUNKIEM DOJŚCIA OGNISKA DO SKUTKU JEST ZEBRANIE SIĘ MINIMALNEJ LICZBY OSOB.

Dlatego też proszę o potwierdzanie swojego uczestnictwa w komentarzach poniżej lub na forum Alleypiast.

Więcej informacji o nowym WPG wkrótce.

Ostatnio edytowany przez zerozeroseven (2008-04-30 22:33)

Offline

#165 2008-04-30 23:47

dyziek86
Użytkownik
Skąd: Brwinów
Zarejestrowany: 2006-10-09
www

Re: Waypoint Game

Zgłaszam obecność na ognisku, Dyziek smile

Offline

#166 2008-05-01 11:03

Magda
Użytkownik
Zarejestrowany: 2006-07-31

Re: Waypoint Game

Oprócz Dyźka swoją chęć udziału w ognisku zgłosili: Magda, Darek Klemens i DNF smile

Offline

#167 2008-05-01 16:49

Grzesiek
Moderator
Zarejestrowany: 2006-08-02

Re: Waypoint Game

Ja też będę. Do zobaczenia więc!

Offline

Stopka forum

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson