Alleypiast Forum

Alleycat Pruszków & Piastów

Nie jesteś zalogowany.

#26 2011-02-09 21:36

surf
Użytkownik

Re: Zmiany, zmiany, zmiany

Lec prawie udało Ci się mnie wyprowadzić w pole
niewiele brakowało, żebym uwierzył w to co napisałeś wczoraj
czasami warto wymienić uwagi, żeby zobaczyć co w trawie (WPG) piszczy smile

#27 2011-02-09 21:53

lec
Użytkownik

nie wiem o co biega ale pewnie się dowiem...

#28 2011-02-09 22:30

dyziek86
Użytkownik

Ja może podrzucę taki pomysł który mi się nasunął jeśli chodzi o samą formułę gry.
Obecnie jest tak że jeśli ktoś dodaje waypointa to jest on za 10 punktów.
Proponuję zmodyfikować punktację w następujący sposób.
Wartość waypointa WART byłaby liczona ze wzoru
WART = 10 + X,
gdzie X nazwijmy jako współczynnik gęstości owaypointowania.
Przykładowo w rejonach około warszawskich współczynnik taki miałby niską wartość, podczas gdy w Częstochowie, Koszalinie, Zamościu (gdzie obecnie nie ma aktywnych waypointów) miałby wartość zdecydowanie większą.
Współczynnik X można wyliczyć na podstawie zbadania odległości do najbliższego waypointa. Im taka odległość większa, tym współczynnik X ma większą wartość.

Dzięki takiemu rozwiązaniu motywujemy bieżących uczestników do zapełniania białych plam na mapie wpg.
W konsekwencji tego być może będzie powiększać się ilość uczestników w terenach w których WPG jest mało popularne.

Ot takie moje przemyślenie...

#29 2011-02-09 22:34

Apurimac
Użytkownik

Surf, myślę, że nie tylko Lec nie zrozumiał o co Ci chodzi.
Nie sprowadzaj dyskusji na jakieś niedopowiedziane rejony, bardzo Cie proszę. smile

#30 2011-02-09 22:36

dyziek86
Użytkownik

Jeśli chodzi o system WPG to faktycznie jak na obecne czasy jest on dość ubogi.
Podczas gdy był on tworzony (Kemot kawał dobrej roboty! dzięki!) to był on bardzo dobry.
Aczkolwiek podczas użytkowania narodziły się nowe potrzeby...
Uważam że w przyszłości należało by go integrować z urządzeniami mobilnymi typu PDA, Smartphone, itp.
Osobiście jak mam ochotę pojechać na jakiegoś waypointa i zasiadam aby wydrukować listę waypointów które chcę odwiedzić, to odechciewa mi się.
Istotnie zauważonym problemem jest tutaj to że nikt tego systemu za darmo rozwijać nie będzie, bo jest to bardzo bardzo dużo pracy...

Ostatnio edytowany przez dyziek86 (2011-02-09 22:39)

#31 2011-02-09 22:46

Apurimac
Użytkownik

Pomysł z modyfikacją punktacji bardzo mi się na gorąco wydaje dobry.

Jednak, jeśli chodzi o funkcjonalność platformy jesteśmy w pacie. Dopóki nie będzie sensownego systemu utrzymania WPG, dopóty będzie tak jak jest.
A wiadomo, że stanie w miejscu oznacza cofanie się, a ostatecznie śmierć.

#32 2011-02-10 01:54

surf
Użytkownik

Apurimac
proszę nie pouczaj mnie, Twoje uszczypliwo-mentorskie uwagi nie są na miejscu, i nie wnoszą nic nowego do dyskusji

#33 2011-02-10 02:01

surf
Użytkownik

Apurimac
Odnoszę  dziwne wrażenie, ze mój głos nie jest tu mile widziany, jeżeli za wszelka cenę chcecie tworzyć towarzystwo wzajemnej adoracji, to nic tu po mnie
Czyżbyś się obawiał, że lec się pogniewa na WPG i zabierze zabawki.
Niech każdy zabiera głos w swoim imieniu wink

#34 2011-02-10 07:34

Apurimac
Użytkownik

Surf, ja się niczego nie boję. Zawsze dzielnie znoszę wszystko co mi życie przyniesie smile

Obu nam chodzi o dobro WPG i jest to dla mnie oczywiste, dlatego przechodzę do porządku nad Twoimi zaczepkami wink

Problem w tym, że Ty jednak patrzysz na WPG cały czas jak uczestnik poszukujący zabawy. Natomiast jest też inny punkt widzenia, a mianowicie taki, jak tą dobrą zabawę zapewnić innym i mieć z tego równie dużą przyjemność. Na razie dla wielu z nas WPG oznacza nieprzespane noce i łącznie setki godzin spędzonych przy komputerze. Moje pytanie dotyczyło bardziej tego aspektu naszej gry... 

Żeby rozpropagować grę zaproponowałeś ulotki - kto je zrobi? Kto weźmie na siebie ciężar ich projektowania, drukowania, rozdawania?
Adam zaproponował album - jeśli zrobi go hobbistycznie to chwała mu za to, drugiej części już może nie zrobi, bo po pierwszej dostanie dwa lajki i kilka uwag że coś jest nie tak jak należy i powinno być odwrotnie.
Dyziek zaproponował zmianę zasad punktacji - super, kto ma usiąść i to wszystko oprogramować? Kolejny hobbysta?
I tak dalej i tak dalej.

Dlatego pisałem o klubie, bo można coś takiego jak WPG prowadzić przez czas jakiś na zasadzie klubu i uważałem, że cały czas coś takiego sugerujesz.
Na dzień dzisiejszy myślę, że formuła klubowa jednak się wyczerpała, albo szybko się wyczerpuje. Żeby natomiast dowiedzieć się co może spotkać WPG w takiej formule jak obecnie wystarczy spojrzeć na Alleypiasta.

#35 2011-02-10 10:37

lec
Użytkownik

wyraźnie widać, że bez pół litra temat dalej nie ruszy... wcześniejsza propozycja spotkania nabiera rumieńców... proponuję jakieś ustronne miejsce, w samo południe... np. Roztoka i żeby nie było na żarty to niech będzie 2 kwietnia wink

#36 2011-02-10 10:43

Adam
Użytkownik

lec napisał:

wyraźnie widać, że bez pół litra temat dalej nie ruszy... wcześniejsza propozycja spotkania nabiera rumieńców... proponuję jakieś ustronne miejsce, w samo południe... np. Roztoka i żeby nie było na żarty to niech będzie 2 kwietnia wink

Roztoka 2 kwietnia w samo południe wcale nie musi być taka ustronna big_smile

#37 2011-04-02 15:33

lec
Użytkownik

jakoś nikogo nie widziałem ;(

#38 2011-08-03 08:51

Hipek99
Użytkownik

Witam wszystkich. Bawię się w WPG jakiś tydzień, zabawa i pomysl jest świetny, przymierzałem się od chwili już do OpenCaching, ale rozwiązanie z naklejkami jest sympatyczniejsze i spokojniejsze. Skoro jest wątek z uwagami, podzielę sie moimi - gra widziana oczami osoby, która dopiero co dołączyła.

1. Współzawodnictwo
Moim zdaniem, żeby przyciągać więcej ludzi, gra powinna być skupiona na dawaniu możliwości zabawy i odwiedzania ciekawych miejsc, nie na współzawodnictwie. Statystyki (nie "wyniki"), powinny być dodatkiem jedynie do gry, pozwalającym uszeregować jakoś siebie pod kątem zbieranych/ustawianych WP i ich wartości punktowej; całość powinna być nastawiona jednak na odwiedzanie, nie na gonienie za punktami. Punkty za kolejność zdobycia WP i "duże" punkty za kolejność w serii to fajna sprawa, ale moim zdaniem nieco niepotrzebnie są na świeczniku. Przykładowo: jeśli ktoś zetnie pięć "dziesiątek" i jeden WP za 1, a ktoś inny zbierze pięćdziesiąt WP punktowanych za 1, to ten, który zebrał jedynie sześć WP będzie sklasyfikowany wyżej niż ten, który zebrał ich pięćdziesiąt.

2. Wyczerpane punkty
Są WP, które już rok/dwa temu zostaly wyczerpane i są punktowane tylko za "1". Moim zdaniem dobrym pomysłem byloby ich "doładowywanie" - na przykład: po pół roku od "wyczerpania", punkt ponownie byłby "ładowany" - może nie do dziesięciu, ale do pięciu punktów. Wtedy na mapie wzrosłaby ilość miejsc punktowanych wyżej niż jeden, co, nie da się ukryć, zachęca do odwiedzin.

3. Funkcjonalności systemu
To już ktoś pisał, fajnie by było dodać, czy to najprostsze rzeczy, jak dodatkowe pola w profilu (strona, coś tam o sobie, może jakieś zdjęcie), czy to te bardziej skomplikowane (powiadamianie na e-mail o nowych, ulubionych czy odwiedzinach/komentarzach WP), czy to wreszcie coś, czego ja osobiście nie potrzebuję, ale byłoby pewnie fajne, jeśli chodzi o popularyzację: integracja z Facebookiem, coś w stylu tych wszystkich FarmVille i innych takich, gdzie komuś pojawia się na tablicy coś w stylu "Zenek właśnie zdobył WayPointa #666 "Jaskinia szatana" i zgarnął 6 punktów. Spróbuj i Ty!".

4. Napis na vlepkach
Zmieniłbym odrobinę tekst na vlepce. "Zarejestruj się na (...), wpisz znaleziony kod i baw się z nami.", brzmi trochę jak reklamy z puszek, pudełek i napojów, w ramach wszystkich konkursów SMSowych. Proponowałbym zmianę tego tekstu na coś, co zachęci znalazcę do odwiedzenia strony. Coś w stylu "Wejdź na (...), zobacz kim jesteśmy i na czym polega zabawa".

Pozdrawiam,
Hipek

#39 2011-12-04 21:02

PrzemekR
Gość

surf trafiłem na WPG z Twojego profilu na BikeStats, nie powiem wciągnęła mnie ta gra wink
Jedno co mi się do tej pory rzuciło w oczy a czego jeszcze nie odkryłem (bo może istnieje) to brak wyszukiwarki WP, numery WP nie pokrywają się z ID w linku do podstrony www, a nie ukrywam że wykorzystywałem komórkę do weryfikacji WP i wtedy szybszą metodą był skorzystanie z google.

Stopka forum