Alleypiast Forum

Alleycat Pruszków & Piastów

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-04-01 07:33

zerozeroseven
Użytkownik

Krawawa Pętla niepokonana

Nie udało się...
Po niespełna 12 godzinach jazdy oraz pokonaniu ok 150 km ściąłem trasę na wysokości Rembertowa.
Szlak okazał się trudniejszy niż przypuszczałem, w wielu miejscach jest źle oznaczony, no i zabrakło mi trochę szczęścia, bo już w Brwinowie złapałem gumę i bawiłem się spory czas z usuwaniem szpikulca, który wlazł w oponę. Byłem również źle przygotowany do jazdy po ciemku, ponieważ jednak do końca nie wierzyłem, że nie dojadę do G.Kalwarii do zachodu słońca. W konsekwencji nie wziąłem czołówki, co praktycznie uniemożliwiało czytanie mapy i rozglądanie się w poszukiwaniu szlaku....
Wkrótce bardziej szczegółowa relacja z kilkoma jak sądzę cennymi wskazówkami dla kolejnych potencjalnych zdobywców oraz zdjęciami jakie udało mi się zrobić po drodze.
Podsumowując, podobnie jak poprzednim razem, z Krwawej Pętli wróciłem rozczarowany swoją niemocą. Po raz drugi zostałem pokonany. Uważam jednak nadal, że trasa jest do przejechania. Myślę, że dzisiaj przy braku problemów technicznych do Rembertowa jechałbym nie 12, a ok 8-9 godzin. Dodatkowe 1,5 godz. można by zaoszczędzić rezygnując ze zwiedzania (spędziłem niepotrzebnie sporo czasu w twierdzy modlińskiej, bo chciałem być fair w stosunku do regulaminu odznaki, który nakazuje zwiedzanie, a nigdy wcześniej w tej twierdzy nie byłem). Zakładając, że jest to ponad połowa trasy pozostały odcinek powinien zająć ok 7-9 godzin (jest tam jednak do zaliczenia Muzeum w Otwocku Wielkim niestety). Mając do dyspozycji 20 godzin trasa jest spokojnie do przejechania. W obecnej porze roku oznacza to jednak ok. 8 godzin jazdy w zupełnych ciemnościach po lesie, co trzeba wziąć pod uwagę.
Wiem, że ekipa CBull-Darek będzie podejmowała próbę pokonania KP. Z zainteresowaniem będę przyglądał się tym zmaganiom. Wierzę również, że przy odrobinie szczęścia im się uda. smile
Ja kolejną próbę planuję za 3 miesiące, kiedy będzie dłuższy dzień. Chętnie bym też pojechał z jakimś towarzyszem, bo to ułatwia nawigację (tak naprawdę to ew. problemy aktualnie sprawiałyby mi jeszcze tylko lasy otwockie)  i dodatkowo motywuje. 
Pozdrawiam!
smile

Ostatnio edytowany przez zerozeroseven (2008-04-01 07:37)

#2 2008-04-01 12:27

dyziek86
Użytkownik

Re: Krawawa Pętla niepokonana

W jaki sposób trzeba udokumentować trasę żeby zdobyć tą odznakę?
Powiem szczerze że wyzwanie mnie bardzo kusi, ale musiał bym wcześniej znaleźć trochę czasu na odpowiednie przygotowanie się, w tym największy problem.

Ostatnio edytowany przez dyziek86 (2008-04-01 12:44)

#3 2008-04-01 13:47

Adam
Użytkownik

dyziek86 napisał:

W jaki sposób trzeba udokumentować trasę żeby zdobyć tą odznakę?
Powiem szczerze że wyzwanie mnie bardzo kusi, ale musiał bym wcześniej znaleźć trochę czasu na odpowiednie przygotowanie się, w tym największy problem.

Najwygodniejsza jest forma kroniki:
data - godzina - miejsce - zdjęcie (ewentualnie inna forma potwierdzenia np. pieczątka z pobliskiego sklepu)

Ostatnio edytowany przez Adam (2008-04-01 13:51)

#4 2008-04-01 13:49

zerozeroseven
Użytkownik

Podstawą do weryfikacji odznaki WOT są wpisy do książeczki odznaki turystyki pieszej (OTP) i kolarskiej (KOT) zgodnie z regulaminami ich zdobywania. Dopuszczalne jest prowadzenie własnej kroniki w dowolnej formie.

#5 2008-04-02 20:06

bbrzezin
Użytkownik

A gdzie można zdobyć jakieś szczegóły? Google nie umie mi odpowiedzieć, ale może źle zadaję pytania smile

B.

#6 2008-04-02 20:10

dyziek86
Użytkownik

googlowe zapytanie

WOT regulamin odznaka

skieruje nas tu:
http://www.msw-pttk.org.pl/odznaki/reg_ … otkwot.pdf

skąd dowiadujemy się że trasą jest czerwony szlak prowadzący przez (...) .

wystarczy teraz zaopatrzyć się w mapki (polecam "Okolice Warszawy" demartu w 2 częściach (wsch. i zach.))
i w drogę wink

Ostatnio edytowany przez dyziek86 (2008-04-02 20:12)

#7 2008-04-02 20:21

bbrzezin
Użytkownik

No tak. Ja szukałem Krwawej Pętli smile))

B.

#8 2008-04-02 21:04

zerozeroseven
Użytkownik

No tak Dyziek już w zasadzie wszystko wyjaśnił. : )))
Ja od siebie jeszcze polecę link: http://www.msw-pttk.org.pl/odznaki/o_od … eckie.html
Sporo ciekawych wyzwań do wyboru. Nawet klasycznie rowerowe....

#9 2008-04-02 21:14

dyziek86
Użytkownik

o kurczę smile fajne. wcześniej o tym nie wiedziałem

#10 2008-04-03 06:19

Adam
Użytkownik

To ja jeszcze od siebie smile

Ważne, abyście uprawiali turystykę dla własnej przyjemności, a nie tylko dla odznak.

Jak się przyjrzycie to niektóre z nich są dość kuriozalne i stworzone przez ludzi chcących tylko zasłynąć z własnej odznaki i możliwości jej weryfikacji smile

Niemniej jednak posiadanie odznaki może być powodem do dumy, a w przyszłości miło jest wspominać ile kosztowało mnie jej zdobycie mając przed oczami daną odznakę .

Pozdrawiam,
członek PTTK tongue
Adam

Ostatnio edytowany przez Adam (2008-04-03 06:19)

#11 2008-04-03 06:59

zerozeroseven
Użytkownik

Masz rację Adam,
ale przecież jak odznaka uatrakcyjnia te wyprawy! smile

Poza tym jest lepszą pamiątką z weekendowego wypadu w Polskę niż ciupaga, czy domek z muszli wink

#12 2008-04-03 07:02

dyziek86
Użytkownik

tak!

#13 2008-04-03 11:19

Tomasz
Użytkownik

zerozeroseven napisał:

Nie udało się...

Wiem, że ekipa CBull-Darek będzie podejmowała próbę pokonania KP. Z zainteresowaniem będę przyglądał się tym zmaganiom. Wierzę również, że przy odrobinie szczęścia im się uda. smile
smile

Pętle będzie atakować pełna grupa bezkręgowców smile czyli ja też!
Na razie planujemy mniej więcej za trzy tygodnie

#14 2008-04-04 13:17

maciek69
Ostry member

Ja wchodzę w akcję.
Chyba jakiś trening by sie przydał...
Boję się że mi dupa jednak odpadnie...

Ostatnio edytowany przez maciek69 (2008-04-04 13:17)

------------------------------------------------------------------
Poza jazdą na rowerze rozwiązuje konflikty. Zapraszam na www.noconflict.pl

#15 2008-04-06 09:32

maciek69
Ostry member

Mam pytanie o Krwawą Pętlę: Trasa na górala, czy na szosę może być?

------------------------------------------------------------------
Poza jazdą na rowerze rozwiązuje konflikty. Zapraszam na www.noconflict.pl

#16 2008-04-06 09:59

dyziek86
Użytkownik

Nigdy nie byłem na całej trasie, tylko okolicznych fragmentach, no i obstawiam górala raczej.
Lecz poczekajmy aż wypowiedzą się inni smile

#17 2008-04-06 14:47

Adam
Użytkownik

maciek69 napisał:

Mam pytanie o Krwawą Pętlę: Trasa na górala, czy na szosę może być?

Na górala.

Krwawa pętla to głównie czerwony szlak pieszy, o co za tym idzie jest poprowadzony leśnymi ścieżkami, często trudno przejezdnymi.

#18 2008-04-06 20:34

bbrzezin
Użytkownik

Też miałem zadac to pytanie... Ale Maciek mnie ubiegł.

Góral na semi-slickach, czy Noby Nic trzeba mieć? wink

B.

#19 2008-04-11 07:13

zerozeroseven
Użytkownik

Trasa to w 70% leśne ścieżki o luźnym podłożu, mocno ukorzenione, czasami zarzucone gałęziami. Trochę błota. Część trasy przebiega otwartymi przestrzeniami (wał przeciwpowodziowy) - trzeba zmagać się z wiatrem oraz podłożem trawiastym - bardzo niemiłym.
W konsekwencji chyba najlepszy w tą trasę jest góral lub trekking na półslickach, średnio nabitych.
Ważne jest dobre oświetlenie, bo część jazdy na pewno wypadnie po zmroku.

#20 2008-08-02 22:35

vigil
Użytkownik

zaciekawil mnie temat, wykonam chetnie z kim lub sam - proponuje start o swicie i koniec o zachodzie slonca- ale czolowke wezme big_smile. dostosuje sie co do terminu i miejsca startu. najchetniej w ciagu najblizszych 3-4 weekendow

#21 2008-08-04 16:55

vigil
Użytkownik

mam tylko pytanie co do trasy miedzy zambrowem a NDM - tam czerwonego szlaku brak. w info pttk pisza iz byl tam szlak oznaczony w ubieglym (XX) wieku?czym nalezy sie kierowac miedzy zambrowem i NDM - mam mape KPN i demartu?. Btw - wczoraj objechalem KP od wiazownej do janowa - sluze ew za przewodnika - jest pysznie - szlak  irracjonalnie jest poprowadzony na wydme do gory i zaraz w dol do drogi ktora biegl i tak pare razy - hardcore ale zabawa przednia. w terenie ktory znam od ...lat cofalem sie 5 razy big_smile

#22 2008-08-04 17:25

Adam
Użytkownik

vigil napisał:

mam tylko pytanie co do trasy miedzy zambrowem a NDM - tam czerwonego szlaku brak. w info pttk pisza iz byl tam szlak oznaczony w ubieglym (XX) wieku?czym nalezy sie kierowac miedzy zambrowem i NDM - mam mape KPN i demartu?. Btw - wczoraj objechalem KP od wiazownej do janowa - sluze ew za przewodnika - jest pysznie - szlak  irracjonalnie jest poprowadzony na wydme do gory i zaraz w dol do drogi ktora biegl i tak pare razy - hardcore ale zabawa przednia. w terenie ktory znam od ...lat cofalem sie 5 razy big_smile

Chyba chodzi o Zaborów smile
Demartu do KPN nie polecam. Ja do KPN używam Compassu, a teraz trasa:
Niebieskim do Leszna, dalej żółtym przez Starą Dąbrowę prawie do Leoncina, czyli do spotkania z zielonym. Tam łapiemy zielony rowerowy (u mnie na mapie jest) przez Cybulice Duże do Czeczotek, gdzie ostatecznie wjeżdżamy na żółty rowerowy do samego NDM.

Mnie też ostatnio wzięło, żeby się sprawdzić, ale jestem człowiekiem słabej wiary. Szczególnie jak spojrzałem na mapę między nieporętem a rembertowem.

#23 2008-08-04 21:21

vigil
Użytkownik

oczywista, ze zaborow, niemniej przebieg przez KPN jest dla mnie tajemniczy i jakby dowolny. wzrostu wiary i dzieki!

#24 2008-08-05 05:49

zerozeroseven
Użytkownik

Cóż, uważam, że o tej porze roku trasa jest już PRAKTYCZNIE nie do przejechania za jednym podejściem.
Na jej pokonanie szacuję ok 20 godzin, pod warunkiem dobrego wcześniejszego przygotowania, polegającego na doskonałym rozeznaniu terenu.
Rozeznanie jest potrzebne, bo prawdopodobnie będzie trzeba jechać po ciemku przez las przez ok 4 godziny, które w przeciwnym wypadku przerodzą się w 8.
Ponadto szlak w rejonie Modlina jest urwany (kończy się na ogrodzonej szkółce leśnej - widać dalsze znaki, ale już za siatką) oraz poprowadzony w bardzo  pokrętny sposób. Podobnie jest jeszcze w paru innych miejscach. np. pod Nieporętem  i za Brwinowem gdzie szlak kończy się w polu.
Uważam więc, że przed atakiem dobrze byłoby wybrać się na kilka odcinków i je sobie wcześniej przejechać. Oto one:
Modlin-Nieporęt
Otwock-Rembertów
Brwinów -Zaborów

Trasa przez KPN jest bardzo prosta i stanowi najprzyjemniejszy odcinek. Oto ona, podaję za Regulaminem PTTK: "Z Zaborowa trasa prowadzi na zachód już szlakiem niebieskim do Leszna. Stąd kieruje się na północ szlakiem żółtym do skrzyżowania ze szlakiem zielonym (Teofile-Las). Następnie zwraca się ku północnemu wschodowi, aby szlakiem zielonym dotrzeć z powrotem do Modlina."

Powodzenia!
Ja atakuję dopiero za rok. smile

Ostatnio edytowany przez zerozeroseven (2008-08-05 05:56)

#25 2008-08-24 19:24

zajączek
Użytkownik

Przejechanie krwawej pętli to nie lada wyczyny i świetny pomysł.
Jestem ciekawy skąd się wzięła nazwa,
bo chciałbym rzucić małą sugestię,
czerwony szlak biegnie blisko dwóch miejsc bardzo mocno związanych z wojna polsko-austriacką w czasie istnienia Księstwa Warszawskiego, w przyszłym roku przypadnie dwusetna rocznica tej wojny,
z tymi działaniami wojennymi związana jest Twierdza w Modlinie oraz niewielka wieś Ostrówek, leżąca na przeciwko Góry Kalwarii, tutaj rozegrała się krwawa bitwa, wygrana przez wojska pod dowódctwem ks. Józefa Poniatowskiego.
Czerwony szlak okrąża również Raszyn, miejsce jeszcze większej bitwy w tej wojnie.
Zatem to krwawy szlak wojny 1809 r.
Może warto to wykorzystać do działań promujących

Stopka forum