Alleypiast Forum

Alleycat Pruszków & Piastów

Nie jesteś zalogowany.

#51 2009-06-07 17:24

Apurimac
Użytkownik

Re: Krawawa Pętla niepokonana

Adam! Wielkie gratulacje.
Z opisu wynika, że to była prawdziwa walka. Zazdroszczę Ci i chylę czoła. Dzisiaj na pewno nie byłbym w stanie zrobić krwawej smile
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

#52 2009-06-07 17:37

Adam
Użytkownik

Apurimac napisał:

Adam! Wielkie gratulacje.
Z opisu wynika, że to była prawdziwa walka. Zazdroszczę Ci i chylę czoła. Dzisiaj na pewno nie byłbym w stanie zrobić krwawej smile

Dzięki, po dotarciu do domu doszedłem do wniosku, że delikatnie mówiąc jestem "nienormalny" tongue

Apurimac napisał:

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!

Dzięki, będą dopiero w nadchodzącym tygodniu smile

Kilka zdjęć wrzuciłem na: http://picasaweb.google.pl/Ad.Wojciecho … Petla2009#
Z końcówki nie ma, bo szkoda było aparatu. Na szczęście działa jak wysechł.

Ostatnio edytowany przez Adam (2009-06-07 17:40)

#53 2009-06-07 18:59

vigil
Użytkownik

gratyfikulacje panowie! myslelismy, ze z chotomowa to juz macie z gorki ale pogoda dala nam wszystkim po rowno. z naszej szostki dojechaly 2 sztuki : bob musial z powodow osobistych zrezygnowac w chotomowie a ostatnie godziny w deszczu spowodowaly ze 3 osoby zrezygnowaly doslownie okolo 10 km od celu. dokladnie jak wy, po 22 godzinach walki udalo sie leo  i mnie zamknac petle. na gorze tej strony jest link do relacji z naszych zmagan, tracki, profile i foty.

Ostatnio edytowany przez vigil (2009-06-07 19:01)

#54 2009-06-07 19:01

Apurimac
Użytkownik

A jak kondycja Lewana? Ciekawy jestem kto ciągnął.
Osobiście zawsze boję się dwuosobowych wypraw, bo w pewnym momencie zawsze okazuje się, że ktoś jest silniejszy.
Wtedy zaczyna się dramat. Słabszy się stresuje, ze spowalnia, a mocniejszy, że nie może dać z siebie wszystkiego.
Dużo lepiej jest jechać w większej grupie (od 3 +), wtedy jest zawsze szansa na rozpad, który daje szansę i silniejszym i słabszym.

Pamiętam z mojej wyprawy ten odcinek pod Nowym Dworem. Jakieś prawie leżące ogrodzenie i skaczące na nie psy wyglądające na takie, które chcą rozszarpać na strzępy , a potem niespodzianka w postaci przedzielenia szlaku przez ogrodzoną szkółkę leśną i powrót do szosy, szukanie kolejnego wjazdu do lasu, a potem kontynuacji czerwonego, to tam za drugim moim razem zasiane zostało we mnie ziarno rezygnacji (nie mówiąc o gwoździku w oponie w Brwinowie, który mnie na dzień dobry spowolnił o godzinę)....

Natomiast najlepszy odcinek jaki wspominam to trasa od Nieporętu, tym mostem nad kanałem do przedmieść Rembertowa. Prawdziwy miodek. smile

#55 2009-06-07 19:04

Apurimac
Użytkownik

vigil napisał:

, po 22 godzinach walki udalo sie leo  i mnie zamknac petle. na gorze tej strony jest link do relacji z naszych zmagan, tracki, profile i foty.

O! Widze prawdziwy wysyp zdobywców Krwawej smile
Gratuluję Wam wszystkim, bo naprawdę wiem co to znaczy. Próbowałem samotnie 2 razy i nigdy mi się nie udawało, pomimo, że nie jest ze mnie aż taki wielki cienias. wink
O jaką stronę chodzi???

#56 2009-06-07 19:11

Apurimac
Użytkownik

Swoją drogą ogromana różnica 16 godzin i 22.
Prawie 40% Ciekawe z czego wynika.

#57 2009-06-07 19:17

vigil
Użytkownik

16 a 22 h ?  - po pierwsze od warunkow pogodowych, po drugie - mielismy 7 wymian gum - potem bylo juz klejenie gdy zapasy sie pokonczyly, po trzecie...z mniej lub bardziej scislego poruszania sie po szlaku, przedzierania sie przez chaszcze i ewentualnego odpuszczania walki - bylo kilka takich miejsc. a strona o ktora pytasz to: http://otwock.org.pl/phpBB2/viewtopic.php?p=43419#43419

#58 2009-06-07 19:23

BoB
Użytkownik

Apurimac napisał:

vigil napisał:

, po 22 godzinach walki udalo sie leo  i mnie zamknac petle. na gorze tej strony jest link do relacji z naszych zmagan, tracki, profile i foty.

O! Widze prawdziwy wysyp zdobywców Krwawej smile
Gratuluję Wam wszystkim, bo naprawdę wiem co to znaczy. Próbowałem samotnie 2 razy i nigdy mi się nie udawało, pomimo, że nie jest ze mnie aż taki wielki cienias. wink
O jaką stronę chodzi???

Gratulacje Panowie!!!!! Bardzo żałuję, że nie udało mi się dokończyć pętli ale dodam, że moje sprawy jakoś się poukładały i z pewnością będzie drugie podejście. Zacznę z Chotomowa spod sklepu gdzie się rozstaliśmy.
Strona o której pisał Vigil to forum OGR: http://otwock.org.pl/phpBB2/viewtopic.p … p;start=80

#59 2009-06-07 19:40

Apurimac
Użytkownik

Hej! Nie wiedziałem, że macie takie świetne forum! smile
To znaczy coś mi tam świtało, ale nie uświadamiałem sobie tego wyraźnie.
Będę obserwować kiedy będzie następna wyprawa. Chyba sie podejmę wyzwania.
Przy mojej obecnej formie jestem w stanie zrobić Krwawą tylko w grupie, napędzany ambicją. wink
Musze nad tym popracować...

#60 2009-06-07 19:48

Apurimac
Użytkownik

Adam, świetne jest to zdjęcie ze spotkania z OGRami!
Uświadomiło mi, że jest coś trwałe nas łączącego i wspólnego. Nasze wspólne dobro: Krwawa Pętla smile

Ostatnio edytowany przez Apurimac (2009-06-07 19:48)

#61 2009-06-07 19:50

Adam
Użytkownik

Lewan to prawdziwy wymiatacz smile Na moją korzyść działała tylko lekka kontuzja lewanowego kolana, dzięki czemu jechaliśmy spokojniejszym tempem.
Sam bym tego na pewno nie przejechał. Wycofałbym się w Rembertowie lub w ostateczności w Legionowie. Właśnie tylko dzięki temu, że jechaliśmy we dwójkę nakręcaliśmy się nawzajem. Szczególnie było to ważne przy tak ciężkiej końcówce.

A różnica 16 do 22 to głównie pogoda. No i postoje na szukanie szlaku w Puszczy i w Nadarzynie (wydawało mi się, że znam tam przebieg dosyć dobrze, ale w nocy wszystko wyglądało inaczej). W to wszystko włączyły się postoje na odpoczynki. Maciek pisał, że z Leoncina ciął już bez zatrzymania. My, do Nadarzyna mieliśmy ze 3 postoje dłuższe, no i te krótsze na szukanie szlaku.

Z czasu można zejść spokojnie, ale po pierwsze:
1. Dobra forma, od mostu w Modlinie, każdy kilometr dla mnie znaczył jak 10 przejechanych na początku
2. Przejechanie całej trasy jak jeszcze coś widać i przy dobrej pogodzie.
3. No i znajomość szlaku nie zaszkodzi, chociaż z mapami Compassu nie było tak źle

#62 2009-06-07 21:34

Apurimac
Użytkownik

Zastanawiam się czy optymalnym rozwiązaniem nie byłoby wczytanie sobie śladu do GPSa i jechanie z nawigacją....

#63 2009-06-07 21:45

maciek
Użytkownik

Gratulacje, dla wszystkich którzy przejechali Krwawą, dla Was oraz dla ekipy z Otwocka.
Z pogodą to zdecydowanie nie trafiliście.

Różnica 6 godzin spowodowana jest kilkoma czynnikami. Niewątpliwie pogoda ma ogromne znaczenie. Ja trafiłem na słoneczny dzień. Jedynie koło południa zmoczył mnie deszcz, ale końcówka była już przy słonecznej pogodzie. Ja całą trasę przejechałem za dnia, a noc mocno spowalnia. Jechałem sam, więc nie musiałem na nikogo czekać, być od kogokolwiek zależny. Ma to również swoje minusy, ale przy w miarę silnej psychice jest ok. Nie miałem żadnej awarii sprzętu, łapania gum, itd... Trasę przestudiowałem bardzo dokładnie, a odcinek Nowy Dwór -> Magdalenka jechałem praktycznie z pamięci. To bardzo pomogło. Trasę Brwinów Magdalenka przejechałem w tygodniu poprzedzającym moje zdobywanie Krwawej dwukrotnie, aby nie błądzić w miastach i nadrobić sporo czasu.

#64 2009-06-07 22:12

maciek
Użytkownik

http://picasaweb.google.pl/maciek1108/K … directlink

Tutaj jeszcze kilka fotek z mojego zdobywania Krwawej Pętli

#65 2009-06-08 06:04

Apurimac
Użytkownik

Fajne zdjęcia!
Pamiętam te bunkry z mojej pierwszej wyprawy. Zrobiły na mnie wrażenie.
---

Swoją drogą zastanawiam się jak objechanie przez Was Krwawej ma się do odznaki. Mimo wszystko chyba niestety nie jest to wystarczające, bo nie było tego zwiedzania, czy choćby wjechania do obiektów które należy odwiedzić typu Twierdza Modlin

#66 2009-06-08 08:55

Adam
Użytkownik

Apurimac napisał:

Swoją drogą zastanawiam się jak objechanie przez Was Krwawej ma się do odznaki. Mimo wszystko chyba niestety nie jest to wystarczające, bo nie było tego zwiedzania, czy choćby wjechania do obiektów które należy odwiedzić typu Twierdza Modlin

Może sami zrobimy taką oznakę?
Oznaka Zdobywcy Krwawej Pętli.
Można byłoby wykonać prostą stronę internetową a opisem Krwawej. Byłaby lista zaszczytnych zdobywców z relacjami i zdjęciami. Forum wymiany informacji i porad na temat krwawej.
Pomocne tracki GPS.

Z czasem strona mogłaby wyewoluować do bardziej ekstremalnej formy i może zaczęła by na siebie zarabiać poprzez sklep z rowerowymi akcesoriami nawigacyjnymi i innym ekwipunkiem przydatnym w takich oto wyprawach.

Mógłbym spróbować załatwić oparcie i patronat PTTK do tego przedsięwzięcia, albo/oraz wsparcie jednego z wydawnictw kartograficznych.

#67 2009-06-08 11:00

Apurimac
Użytkownik

Fajny pomysł!
Też o tym myślałem dzisiaj jadąc co pracy.
Róbmy. smile

#68 2009-06-08 16:40

dyziek86
Użytkownik

Fajny pomysł big_smile

#69 2009-06-08 19:54

Adam
Użytkownik

Widzę, że jest poparcie. Przemyślę dokładnie sprawę. Zrobię założenia i na podstawie jakiś gotowych szablonów wykonam testową stronę.  W ogóle to przydałoby się logo Krwawej Pętli, takie które można byłoby eksponować na krwawym portalu, krwawych odznakach czy krwawych koszulkach smile

#70 2009-06-08 20:13

dyziek86
Użytkownik

W tym momencie moja wena się skończyła wink :
http://dyziek.dyndns.org/krwawa/krwawa.svg
Ale być może ktoś wykorzysta to jako początek swojego rozwiązania wink

#71 2010-06-14 19:30

Adam
Użytkownik

Miałem w weekend jechać na zawody, ale jakoś się niepewnie pod względem formy czuję, więc odpuściłem. Za to w sobotę (19.06.2010) ruszam na Krwawą.
Wyjazd 4.30 Strzeniówka, kierunek tym razem najpierw na północ.

Zapraszam chętnych do towarzyszenia w całości lub chociaż w części.

Poprzednio najtrudniejszy okazał się odcinek Brwinów - Chotomów dlatego od niego zaczynam, aby ocenić realnie swoje szanse.

#72 2010-06-21 17:46

Magda
Użytkownik

poszło lepiej niż rok temu?

#73 2010-06-22 06:40

Adam
Użytkownik

nie poszło w ogóle, bo przestraszyłem się deszczu i burz, które zapowiadali, a na tak długim dystansie to może jednak istotnie przeszkadzać. Poza tym bardzo mokro jest w lasach i sporo odcinków może mieć bardzo utrudniony przejazd.

Kolejna próba zostanie podjęta w weekend 3-4.07

#74 2010-06-23 07:44

lec
Użytkownik

gdybyś jechał tydzień później to mógłbym się podłączyć

#75 2010-06-23 11:08

lec
Użytkownik

Gdyby ktoś był zainteresowany to w najbliższą niedzielę wybieram się na III edycję Rajdu Olenderskim Szlakiem. Pod spodem zamieszczam informację jaką dostałem na maila:

"Witamy serdecznie,

już za tydzień rozpocznie się III edycja Rajdu Olenderskim Szlakiem. Kilka dni temu zamknęliśmy listę uczestników naszej imprezy.

Poniżej podajemy kilka szczegółów organizacyjnych, które mogą okazać się pomocne.

Po pierwsze spotykamy się w Brochowie około godziny 9:30 w niedzielę 27 czerwca. Zwykle miejscem zbiórki był plac przed kościołem - w tym roku wyjątkowo spotkamy się około 200 m na płn (w stronę szkoły) przy nowopowstałym pomniku Chopina.

Właśnie tam odbęcie się rejestracja uczestników i wydanie pamiątkowych koszulek. Następnie po krótkiej odprawie rozpoczniemy rajd.

Trasa jest dużo łatwiejsza niż w latach ubiegłych, choć bazuje właśnie na tamtych trasach. O powodach takiego rozwiązania, mimo, że deklarowaliśmy że pojedziemy w stronę gminy Młodzieszyn i Iłów, będzie czas opowiedzieć na rajdzie. Mamy do pokonania ok. 29 km. Przejedziemy przez Brochów, Sianno, Famułki Brochowskie, Miszory, Górki i zakończymy tradycyjnie na terenie szkoły podstawowej w Śladowie, gdzie odbędzie się piknik. W Śladowie powinniśmy być ok.14:30-15:00.

Oczywiście na całej trasie obowiązują zasady ruchu drogowego oraz regulamin załączony poniżej. W sprawach wątpliwych decyduje komador rajdu. Trasę od strony technicznej będzie zabezpieczać klub Off-Road, medycznej - Pani pielęgniarka, a od strony bezpieczeństwa policja. Każda osoba jest zobowiązana do przestrzegania przepisów oraz poleceń policji i osób w białych koszulkach, które będą również do Państwa pomocy na trasie.

W razie pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt mailowy (nadbzura@gmail.com) lub telefoniczny (0-609-024-953)

Pozdrawiamy i do zobaczenia na trasie

Organizatorzy"

startuję z Grodziska Maz. ok 7:00 gdyby ktoś był chętny to proszę o kontakt na maila: lec@wp.pl

Stopka forum