Alleypiast Forum

Alleycat Pruszków & Piastów

Nie jesteś zalogowany.

#1 2008-07-04 08:11

zerozeroseven
Użytkownik

Propozycje ulepszeń

W tym wątku proponuje umieszczać wszystkie propozycje ulepszeń systemu WPG.
Ja chciałbym zgłosić na początek następujące:

1) Skok do waypointa o wybranym numerze
2) Wersja "WPG - lite" na telefony komórkowe
3) Możliwość edytowania treści oraz zdjęć ustawionego przez siebie waypointa przez cały czas. Pozwoliłoby to na wzbogacanie opisów o nowe fakty, zmieniać zdjęcia z gorszych na lepsze itd. Oczywiście edycji nie mógłby podlegać kod - potrzebna byłaby w tedy tak jak obecnie reaktywacja, nazwa, oraz współrzędne.
4) Możliwość oceniania waypointów w skali od 1 do 5 gwiazdek (albo innych symboli np. waypointowych globusów wink.

Ostatnio edytowany przez zerozeroseven (2008-07-04 08:17)

#2 2008-07-04 08:53

Adam
Użytkownik

Re: Propozycje ulepszeń

007, zacząłeś, no to teraz się zacznie ;P

Moja lista życzeń:
1. Umieszczenie w wynikach kolumny z sumą waypointów zdobytych i oznaczonych
2. Dodanie opcji skontaktuj się z oznaczającym na stronie waypointa, po kliknięciu otwiera się formularz do napisania maila. Piszący ten komentarz nie widzi adresu e-mail oznaczającego. Natomiast już wysłany mail posiada adres e-mail wysyłającego pytania, przez co konwersacja będzie mogła być prowadzona mailowo o ile oznaczający będzie sobie tego życzył. (Trochę skomplikowane).
3. Umieszczenie w RSS informacji o numerze waypointa zdobytego, skomentowanego itd
4. Umieszczenie na mapce, opcji pokaż waypointy w odległości x km od wskazanego punktu
5. Możliwość zaznaczenia opcji pokaż moje waypointy i waypointy zdobyte razem
6. Umieszczenie ikonek z aktualną liczbą punktów na waypoincie w zakładce "moje waypointy"
7. Możliwość wybrania na mapce w zakładce "waypointy" pokazywania waypointów tylko wybranego zawodnika
8. Możliwość dodania komentarza do waypointa od razu przy zgłaszaniu zdobycia waypointa, alternatywnie po zgłoszeniu zdobycia, otwierałaby się strona waypointa, a nie mapka wszystkich waypointów niezdobytych.
9. Możliwość edycji komentarzy i ich podglądu (dotyczy to szczególnie sytuacji w których pisze się komentarz w html + np. zdjęcia)
10. powiadomienia mailowe np. w formie tygodniowego zestawienia zdarzeń z obserwowanych waypointów
11. Umieszczenie informacji o ilości zdobytych i oznaczonych wayponitach w profilu zawodnika (teraz tego nie ma)
12. Coś bym może zmienił z tym wyborem godziny publikacji waypointa. Może dodać opcję "opublikuj za x godzin", albo niech standardowo godzina która się pojawia po kliknięciu na zakładkę "dodaj waypointa" nie będzie równo za godzinę od kliknięcia tylko np. o pełnej następnej godzinie. Chodzi mi o wyeliminowanie sytuacji, gdy chcemy jak najszybciej opublikować waypointa, a po kliknięciu na dalej pojawia się info, żeby zwiększyć czas do publikacji.

Ostatnio edytowany przez Adam (2008-07-04 08:57)

#3 2008-07-04 17:04

zerozeroseven
Użytkownik

Naprawdę ciekawe modyfikacje. smile
Ja jeszcze wrócę do oceniania waypointów. Myślę, że gdyby taka funkcja się pojawiła to możliwe byłoby zrobienie jeszcze jednego rankingu, a mianowicie rankingu ustawiających. Mógłby być on równie emocjonujący jak ranking zdobywców.  Ludzie znają nieprawdopodobne miejsca i myślę, że rywalizacja byłaby bardzo zacięta wink
Ranking należałoby ustawić tak, że o punktacji decydowałyby opinie zdobywców, którzy ZMUSZENI byliby do dania oceny (nie można byłoby zgłosić odwiedzin bez dania określonej liczby punktów). W przypadku równej liczby punktów  decydowałaby liczba ustawionych waypointów.
Jestem pewien, że to by było niezłe wzbogacenie WPG, z którego najbardziej ucieszyłby się Zajączek wink))

#4 2008-07-04 17:30

Adam
Użytkownik

zerozeroseven napisał:

Naprawdę ciekawe modyfikacje. smile
Ja jeszcze wrócę do oceniania waypointów. Myślę, że gdyby taka funkcja się pojawiła to możliwe byłoby zrobienie jeszcze jednego rankingu, a mianowicie rankingu ustawiających. Mógłby być on równie emocjonujący jak ranking zdobywców.  Ludzie znają nieprawdopodobne miejsca i myślę, że rywalizacja byłaby bardzo zacięta wink
Ranking należałoby ustawić tak, że o punktacji decydowałyby opinie zdobywców, którzy ZMUSZENI byliby do dania oceny (nie można byłoby zgłosić odwiedzin bez dania określonej liczby punktów). W przypadku równej liczby punktów  decydowałaby liczba ustawionych waypointów.
Jestem pewien, że to by było niezłe wzbogacenie WPG, z którego najbardziej ucieszyłby się Zajączek wink))

Też o tym kiedyś myślałem, widziałem duże szanse dla siebie w tej kategorii (ach ten mój narcyzm ;P ).

#5 2008-07-15 19:12

Adam
Użytkownik

Jeszcze takie pomysły które mi się nie dawno zrodziły, mogłyby ulepszyć grę i trochę pójść w stronę pomysłu 007na z ocenianiem waypointów.

Otóż wyobrażam sobie, że na stronie głównej możnaby wyświetlić top five w na przykład takich kategoriach:
- listę waypointów najczęściej odwiedzanych
- najwięcej oznaczonych waypointów
- najwięcej zdobytych dziesiątek (10pkt)
do tego:
- najlepiej oceniane (jakby był ten system oceniania)
- no i aktualny ranking

Jeśli to by za bardzo obciążało stronę, moznaby zrobić generowanie statystyk na przykład raz dziennie, a później były wczytywane ze statystycznych xml'i.

#6 2008-08-15 07:19

zerozeroseven
Użytkownik

Mam problemy z sekcją Wyprawy. Po wyświetleniu mapy trasy i opisy się nie ładują pomimo napisu ładowanie.
Czy u Was też występuje ten problem, czy też jest to tylko wina Safari?

#7 2008-08-15 07:22

dyziek86
Użytkownik

obecnie mi się nic nie ładuje mimo napisu ładowanie

#8 2008-08-17 16:18

Adam
Użytkownik

zerozeroseven napisał:

Mam problemy z sekcją Wyprawy. Po wyświetleniu mapy trasy i opisy się nie ładują pomimo napisu ładowanie.
Czy u Was też występuje ten problem, czy też jest to tylko wina Safari?

Witam,
problem jest zidentyfikowany. Z powodu zmian w samym sillnbiku Google Maps wymaga trochę roboty. Postaram sie to zrobić tak szybko jak tylko będę mógł, ale na razie po wyjeździe mam spore zaległości, które mają priorytet.

#9 2008-08-24 18:12

zerozeroseven
Użytkownik

Kolejna propozycja modyfikacji to wprowadzenie konieczności dodania komentarza, nawet w formie "bez komentarza", przy rejestracji zdobycia waypointa.

#10 2008-08-25 19:23

Adam
Użytkownik

Propozycja kolejna:
"waypointy obserwowane". Dodajemy taki waypoint do naszych ulubionych i gdy ktoś go zdobędzie lub doda komentarz to mamy o tym informację.

#11 2008-08-25 19:31

dyziek86
Użytkownik

zerozeroseven napisał:

Kolejna propozycja modyfikacji to wprowadzenie konieczności dodania komentarza, nawet w formie "bez komentarza", przy rejestracji zdobycia waypointa.

a tak z ciekawości to służy to w celu...?
masz na myśli po prostu dodanie pola gdzie można wpisać komentarz na tej samej stronie co zgłoszenie waypointa?
jeśli tak to czaję, jeśli nie to nie wiem wink.
wtedy przy niewpisaniu niczego nie byłoby komentarza zgadza się?

Adam propo dobre, nawet chyba Kemot coś takiego wspominał kiedyś.

Ostatnio edytowany przez dyziek86 (2008-08-25 19:33)

#12 2008-08-25 19:51

Adam
Użytkownik

dyziek86 napisał:

zerozeroseven napisał:

a tak z ciekawości to służy to w celu...?
masz na myśli po prostu dodanie pola gdzie można wpisać komentarz na tej samej stronie co zgłoszenie waypointa?
jeśli tak to czaję, jeśli nie to nie wiem wink.
wtedy przy niewpisaniu niczego nie byłoby komentarza zgadza się?

To może ja wyjaśnię, bo pomysł bardzo mi się podoba.

W tej chwili jest tak:
znajduję po trudach stronę waypointa, którego zdobyłem, wpisuję kod i... waypoint mi znika, a bardzo często jestem tak natchniony jego zdobyciem, że chciałbym się tym podzielić z innymi np. przez komentarz. W tej chwili, aby dodać komentarz wracam na stronę główną, odświeżam ją i w historii ostatnich akcji odnajduję swoje zdobycie i tak wracam na stronę waypointa.

Ja to widzę w dwojaki sposób:
1. Przy opcji zgłoszenia zdobycia byłby checkbox "dodaj komentarz" default'owo odznaczony, gdy klikniesz dalej, zdobywasz punkty za waypointa i możesz od razu wprowadzić komentarz.
2. Ten sposób wydaje mi się prostszy w realizacji i chyba nawet lepszy. Po prostu po zgłoszeniu zdobycia byłaby opcja "wróć na stronę waypointa", gdzie w tradycyjny sposób dodajemy komentarz i sprawdzamy kto ten waypoint przed nami odwiedził.

Przy okazji: podstrona dotycząca wypraw na dniach powinna chodzić. Zmieniam zupełnie mechanizm ładowania tras, ale dla zwykłego usera nic się nie zmieni.

Ostatnio edytowany przez Adam (2008-08-25 19:54)

#13 2008-08-31 20:52

Adam
Użytkownik

Miło mi ogłosić, że podstronka dotycząca wypraw chodzi ponownie i problemy takie jak ostatnio nie powinny już mieć miejsca.

Mała uwaga. Stronka wygląda wg moich zamierzeń na: Firefox i Safari.
Lekko odbiega od zamierzeń (ale da się oglądać) na: Operze i Konqueror
Na IE nie przeczytacie opisu trasy (postaram się coś z tym zrobić).

Nieaktualne - najnowsza poprawka rozwiązuje wszystkie powyższe problemy - możecie korzystać ze stronki pod dowolną w miarę aktualną przeglądarką smile

Jeśli nadal będą problemy to spróbujcie wykasować cache przeglądarki (jeśli komuś w ogóle zależy na obejrzeniu naszych wypraw wink )

Pzdr

Adam

Ostatnio edytowany przez Adam (2008-09-01 12:31)

#14 2008-10-12 16:36

toosh
Gość

A może by tak rankingi regionalne- np. obszar w zasięgu 50km od środka głównego miasta. Np. w Białymstoku, można zdobyć mniej pkt, niż w Warszawie, bo jest tu mniej ludzi, którzy się w to bawią.

#15 2008-11-06 21:06

Apurimac
Użytkownik

Gratuluję nowej funkcjonalności podglądu waypointów w zumi! Brawa dla autora!
Przy okazji wnioskuję o dalszą modyfikację, czyli możliwość wyeksportowania dowolnego waypointa do GPSa. To by był kolejny duży krok na przód smile

#16 2009-02-20 21:11

Adam
Użytkownik

Zamiast proponowanej funkcjonalności kategorii waypointów proponuję wprowadzenie tagów na wpg. Każdy waypoint mógł otrzymać od autora dowolne tagi w szczególności te z zestawu standardowego (do ustalenia). Takie rozwiązanie powinno być bardziej elastyczne i powinno umożliwić ogarnięcie tej całej masy waypointów przez nowych zawodników.

#17 2009-03-02 10:31

ac1
Użytkownik

Adam napisał m.in.:
"10. powiadomienia mailowe np. w formie tygodniowego zestawienia zdarzeń z obserwowanych."

Ja do tego życzyłbym sobie, aby w formie powiadomienia mailowego przychodziło zawiadomienie o pojawieniu się nowych waypointów w promieniu: 50 , 100 , 150 km.  Od miejsca zamieszkania.
Opcja dostępna np. w Edycji profilu Zmiana danych, zmiana hasła i... powiadamiaj o nowych waypointach w promieniu: 50
                                      100
                                      150 km
coś takiego.

Ostatnio edytowany przez ac1 (2009-03-02 10:32)

Więcej Mamy Lenistwa W Umyśle, Niż W Ciele.

#18 2009-03-12 13:52

ac1
Użytkownik

W tej chwili adres: www.waypointgame.pl jest "Forbidden You don't have permission to access / on this server."
To jest chwilowe?  Czy można dalej używać tego adresu?

Więcej Mamy Lenistwa W Umyśle, Niż W Ciele.

#19 2009-03-12 16:37

Apurimac
Użytkownik

Z domeną jest wszystkow porządku.
Być może coś jest na serwerze alleypiasta.
Poczekajmy na Kemota. smile

#20 2009-03-12 18:51

Kemot
Użytkownik

Dzięki za info.
W ciągu ostatnich kilku dni były (i mogą jeszcze być) dokonywane zmiany w firmie hostingowej, stąd kilkugodzinne przerwy w dostępie do strony Alleypiasta i ten błąd. Już powinno być ok.

#21 2009-03-16 14:52

perp
Gość

Ja bym chciał opcje filtrowania waypointów pod kątem ilości punktów, konkretnie chodzi mi o opcje niepokazywania na mapie waypointów za 1 punkt, bo w miastach jest ich czasem tak dużo że ciężko się połapać gdzie ejst coś sensownego do zapunktowania wink

#22 2009-03-17 11:01

mariano
Użytkownik

Mam propozycje dodania informacji o rozmiarach i wielkości zdjęć, w sytuacji kiedy edytujemy nie opublikowanego waypointa. Jeśli klikamy "moje waypointy" -> zdjęcia "zarządzaj" to pojawia się okno "zarządzanie zdjęciami" W tym właśnie oknie brakuje informacji takiej jaka jest przy dodawaniu waypointa tzn.: "Łączna waga plików formatu JPEG nie może przekraczać 300 KB, a rozmiar każdego ze zdjęć 640x480 pixeli."
Często zdjęcia nie wczytują się z powodu przekroczenia rozmiaru, a szybciej byłoby gdyby nie trzeba było szukać tych informacji gdzieś na stronie.

#23 2009-03-23 19:22

qr3aq
Użytkownik

A może tak jakieś oznaczenie dla wpt już odwiedzonych, to by ułatwiło układanie tras wycieczek smile  Chyba ze juz cos takiego jest tylko ja nie widzę smile

Chodzi mi o oznaczenia na mapie

Ostatnio edytowany przez qr3aq (2009-03-23 19:24)

#24 2009-03-24 14:18

Apurimac
Użytkownik

Po ZALOGOWANIU dostajesz dostęp do opcji "Waypointy".
Tam można filtrować waypointy w dość elastyczny sposób: moje/nie moje - aktywne/nieaktywne - odwiedzone/nieodwiedzone.
Nie wiem czy to jest to o co ci chodzi, ale funkcja jest bardzo przydatna, więc może inni skorzystają. smile

#25 2009-03-27 10:55

qr3aq
Użytkownik

O coś takiego tylko na dużej mapie smile Wiem Marudzę smile

Stopka forum