Alleypiast Forum

Alleycat Pruszków & Piastów

Nie jesteś zalogowany.

#26 2009-04-07 12:46

mariano
Użytkownik

Re: Propozycje ulepszeń

Moja propozycja:
Dodanie informacji, /komunikatu/ gdzie po zalogowaniu pojawialoby się, że od ostatniej twojej wizyty na stronie ktoś odwiedził twojego XXX(tu nr) waypointa, a do tego jeszcze dodałbym podobnią informację, że ktoś dodał komentarz do twojego XXX waypointa. Wprowadziłbym jeszcze możliwość dodawania wp do obserwowanych i takie same informacje dla obserwowanych waypointów.
Coraz więcej dzieje się na stronie, zdarzeń jest coraz więcej i ciężko sie czsami połapać,  no a takie informacje ułatwiłyby śledzenie swoich i obserwowanych waypointow.

#27 2009-04-07 17:19

Apurimac
Użytkownik

Dobry pomysł. Popieram smile
Fajnie byłoby mieć również możliwość dodania możliwości obserwacji osiągnięć wybranego zawodnika.

#28 2009-04-09 19:46

mariano
Użytkownik

Jeszce jedna propozycja...
Powiekszyłbym pole "ostatnie zdarzenia" conajmniej dwukrotnie. Wiecej zdarzeń możnaby prześledzić bez konieczności przechodzenia do historii zdarzeń, a coraz częsciej jest to konieczne. Możnaby to zrobić kosztem pola "blog waypointgame" w którym 3 ostatnie informacje w zupelności wystarczają...

#29 2009-04-09 20:24

Adam
Użytkownik

mariano napisał:

Jeszce jedna propozycja...
Powiekszyłbym pole "ostatnie zdarzenia" conajmniej dwukrotnie. Wiecej zdarzeń możnaby prześledzić bez konieczności przechodzenia do historii zdarzeń, a coraz częsciej jest to konieczne. Możnaby to zrobić kosztem pola "blog waypointgame" w którym 3 ostatnie informacje w zupelności wystarczają...

To absolutnie popieram, ponadto jest to rzecz prosta do zrealizowania.

#30 2009-04-10 05:54

Apurimac
Użytkownik

Dla mnie tego rodzaju zmiana jest zupełnie obojętna.
Zdarzenia obserwuję praktycznie wyłącznie przez czytnik rss.
Dużo wygodniejsze. smile

#31 2009-04-14 07:27

mariano
Użytkownik

mariano napisał:

Moja propozycja:
... Wprowadziłbym jeszcze możliwość dodawania wp do obserwowanych i takie same informacje dla obserwowanych waypointów.
Coraz więcej dzieje się na stronie, zdarzeń jest coraz więcej i ciężko sie czsami połapać,  no a takie informacje ułatwiłyby śledzenie swoich i obserwowanych waypointow.

Jeszcze do tego możnaby dodać wybieranie obszaru obserwowanego z którego informacje pojawiałyby się po zalogowaniu. To byłoby nawet lepsze niż pojedyńcze dodawanie WP do obserwowanych. Wybieram obszar który mnie interesuje, czyli ten na którym jeżdżę i mam wszystko co mnie najbardziej interesuje pod ręką.

#32 2009-05-09 23:10

ktone
Gość

Przydałoby się rozbudować profile użytkowników, np dodać możliwość komunikowania się z innymi graczami, chociażby w celu reaktywacji punktów i.in, dodać pole "www" (wiele osób prowadzi bloga na bikestats.pl), zwiększyć ilość danych z puli "aktywność gracza" (np. co kiedy komentował, co ocenił, które miejsce zajmował w której serii itd).
pozdrawiam

#33 2009-06-05 12:42

leman
Użytkownik

No ja po już po kilku miesiącach zabawy proponowałbym może jakiś rozdział pól najnowsze waypointy i ostatnie zdarzenia na regiony, które się bawią. Coś w rodzaju - ostatnie waypointy i zdarzenia w regionie

- albo -

jeśli to możliwe ustawienie w profilu użytkownika i domyślne  wyświetlanie mapki, waypointów, zdarzeń w ustalonym regionie, a cały kraj po kliknięciu w linka?

Uważam że byłoby to pomocne do zachęcenia nowych ludzi od nas, gdyż będą widzieć nasze waypointy, a często jest tak (bo wiadomo - więcej ludzi się bawi z rejonu Warszawy_, że jest dosłowna dominacja i ludziom po prostu szukać się odechciewa naszego Trójmiasta.

#34 2009-06-09 06:01

mariano
Użytkownik

Wczoraj próbowalem zmienić wgrane zdjęcia do nie opublikowanego WP. No i nie mogłem pozbyć się starych zdjęć, wgrywałem jakieś inne przypadkowe, ale dalej były wyświetlane te które wgrałem jako pierwsze. Zrezygnowalem już i pomyślałem, że niech zostaną już te pierwsze. Ale dzisiaj po publikacji WP niemiła niespodzianka sad są przypadkowe zdjęcia, które wgrywałem bezmyślnie chcąc uzyskać jakieś zmiany. Czy da się to jakoś naprawić/zmienić. Nie wiem o co chodziło, wymiary nie były przekroczone, no moze wszystkie razem przekroczyły rozmiar 300KB, ale nie miałem żadnego komunikatu że rozmiar jest za duży.

Po dezaktywacji nie mam możliwości edycji... Czy mógłbym zmienić zdjęcia w tym WP?

Ostatnio edytowany przez mariano (2009-06-09 06:05)

#35 2009-06-09 22:34

Kemot
Użytkownik

Jestem zmuszony użyć typowej odpowiedzi różnego rodzaju "informatyków": ale u mnie działa...
Może po prostu miniaturki zapisały się w cache'u przeglądarki.

Jeśli chcesz zmienić zdjęcia to podeślij nowe z numerem waypointa na wpg {małpa} alleycat.pl

#36 2009-06-10 19:48

mariano
Użytkownik

Masz rację, to moja przegladarka. Do tej pory otwierają mi się stare zdjęcia mimo, że miniaturki na stronie pokazują się te dobre. Mam Operę, czy da się to jakoś ustawić żeby bylo dobrze?

#37 2009-06-10 21:42

dyziek86
Użytkownik

kiedyś walczyłem z tym w operze, poddałem się wink

#38 2009-06-14 19:43

lec
Użytkownik

dobrze by było gdyby można było kasować swoje komentarze lub robienie w nich poprawek, to samo dotyczy robienie poprawek w opisach WPG

#39 2009-11-27 21:55

leman
Użytkownik

Mam jedno jeszcze - żeby w profilach podawać chociażby województwo (obowiązkowo) :> tak żeby po wejściu w profil danego użytkownika było wiadomo czy jest od nas czy nie :>

Ostatnio marudziłem wielu znajomym i nieznajomym o wpg i w sumie chciałbym wiedzieć czy odnosi to jakiś skutek wink poza tym pomogłoby to przy wymianie informacji pomiędzy danymi rejonami, nawiązywaniem współpracy itp.

#40 2010-01-05 17:00

escamillo
Gość

można by jakoś upgradować mapę WP
mnie się marzy "odhaczanie" wp, żeby wyswietlać tylko interesujące mnie wp
dalej tym tropem wyznaczanie trasy po konkretnych wp

#41 2010-01-25 18:57

lec
Użytkownik

mariano napisał:

Moja propozycja:
Dodanie informacji, /komunikatu/ gdzie po zalogowaniu pojawialoby się, że od ostatniej twojej wizyty na stronie ktoś odwiedził twojego XXX(tu nr) waypointa, a do tego jeszcze dodałbym podobnią informację, że ktoś dodał komentarz do twojego XXX waypointa. Wprowadziłbym jeszcze możliwość dodawania wp do obserwowanych i takie same informacje dla obserwowanych waypointów.

popieram w całej rozciągłości a dodatkowo proponuję z okazji zakończonego roku zrobić coś w formie ankiety (głosowania) na najlepszy, najoryginalniejszy, najtrudniejszy do zdobycia Waypoint 2009 roku (kryteria do wyboru do koloru -wyobraźnia mile widziana)

#42 2010-01-26 06:41

Apurimac
Użytkownik

To są wszystko świetne propozycje.

Sądzę, że nadszedł moment, aby odpowiedzieć sobie co dalej z platformą WPG, ponieważ jej dalszy rozwój, pomimo że pożądany, nie jest w obecnej formule możliwy.

Widzę w zasadzie tylko 4 możliwości kontynuacji:

1. Przerabiamy WPG w rodzaj fundacji na wzór Wikipedii - fundacja pozyskuje środki i rozwija platformę
2. Przerabiamy WPG w podmiot komercyjny - za korzystanie pobierana jest opłata od uczestników platformy przeznaczana na dalszy rozwój
3. Ktoś (Kemot?) dalej ochotniczo i nieodpłatnie rozwija portal
4. Zostaje tak jak jest

Osobiście jestem za wariantem 1.

Popieram pomysł z konkursem na najlepszego waypointa roku! smile
Wkrótce dam swoje typy!

#43 2010-01-26 11:35

lec
Użytkownik

jeśli miałby być konkurs to informacja musi być wyeksponowana na stronie WPG bo tu to chyba prawie nikt nie zagląda ;(

#44 2010-08-30 20:12

RDKlstr
Gość

ja co prawda jakoś nie mam czasu by w to pogrywać, ale mam pytanie - czy jest możliwość, by we własnym profilu, czy w ogóle gdziekolwiek były wyświetlone wszystkie odwiedzone już waypointy wraz z datą zaklepania, bo teraz widać tylko 5 ostatnich.

#45 2010-10-04 10:25

lec
Użytkownik

od kilku dni mapa WPG otwiera mi się gdzieś we Francji czy można wrócić do poprzednich ustawień

#46 2010-10-04 13:51

dyziek86
Użytkownik

mapa otwiera się chyba w rejonie z którego łączysz się z internetem. może dostawca internetu zmienił konfigurację sieci

#47 2010-10-04 19:54

slawek43332
Użytkownik

lec napisał:

od kilku dni mapa WPG otwiera mi się gdzieś we Francji czy można wrócić do poprzednich ustawień

U mnie jest tak samo. Troche to wkurzające jest.

#48 2010-10-04 20:07

dyziek86
Użytkownik

podejrzewam że to minie za jakiś czas samo...

#49 2010-10-05 18:07

Adam
Użytkownik

Z tego co się orientuję to pod mapę jest podpięty skrypt, który powinien wykrywać położenie użytkownika. Wg niego ja też się łączę z Francji, a dokładnie z Roubaix. Raczej nie jest to wina providera Internetu, ponieważ w Plannerze też używam podobnego skryptu, ale innego dostawcy i tam na starcie widzę poprawnie Piastów.

Ostatnio edytowany przez Adam (2010-10-05 18:07)

#50 2010-10-05 18:36

lec
Użytkownik

Adam napisał:

w Plannerze też używam podobnego skryptu, ale innego dostawcy i tam na starcie widzę poprawnie Piastów.

u mnie też w planerze jest OK, tylko na mapie WP kicha ;(

Stopka forum