Newsy

Zmierz się z Krwawą Pętlą

03.06.2011
Krwawa Pętla
Krwawa Pętla to nieoficjalne określenie czerwonego, pieszego szlaku turystycznego okrążającego Warszawę. Pętla liczy około 250 kilometrów i biegnie głównie ścieżkami i szutrowymi duktami, przemierzając wszystkie podwarszawskie obszary leśne: Kampinoski Park Narodowy, Lasy Chojnowskie, Mazowiecki Park Krajobrazowy czy Lasy Nieporęcko-Legionowskie. Warto podkreślić, że szlak niekiedy przebiega w miejscach, gdzie ścieżek już nie ma, bo zarosły lub zostały zalane. Kilka lat temu urodziło się w głowie jednego z Alleypiastowiczów wyzwanie przejechania Krwawej Pętli na rowerze w ciągu maksymalnie 24 godzin. Od tego czasu kilkunastu osobom udało się tego dokonać. 11 czerwca ta lista może się znacznie powiększyć.

W sobotę 11 czerwca Stowarzyszenie Otwocka Grupa Rowerowa wraz ze skromnym wsparciem Grupy Alleypiast organizuje rajd szlakiem Krwawej Pętli. Impreza startuje o godzinie 6.00 rano spod Otwocka. Zachęcamy do startu i sprawdzenia swojej wytrzymałości. Dla niezdecydowanych ważną informacją jest fakt, że przebieg szlaku przecina wszystkie linie kolejowe wychodzące z Warszawy dając okazję do dezercji w razie pojawienia się kryzysu na trasie.

Dla tych dla których to zadanie wydaje się ekstremalnie trudne zachęcamy do kibicowania śmiałkom. Jeśli tylko mieszkacie pod Warszawą to być może zawodnicy będą przejeżdżać w pobliżu Twojego domu!

W okolicach Pruszkowa czerwony szlak przebiega przez Brwinów, Podkowę Leśną, Kanie, Magdalenkę i dalej w kierunku Zalesia Dolnego i Góry Kalwarii.

Szczegóły i zapisy na stronie: http://otwock.org.pl/krwawa/

Wybierz rok:

Wpisz swojego maila, bedziesz informowany o następnych alleycat'ach oraz innych ciekawych imprezach rowerowych.
Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Kanały RSS:
newsy | alleycaty | forum