Newsy

Zaginął Mateusz Świerczek

19.06.2008
Zaginął uczestnik i organizator naszych alleycatów, mieszkający pod Krakowem Mateusz Świerczek.
Mateusz wyruszył z Krakowa do Zakopanego w sobotę 7 czerwca około godziny 13. Zapisy z kamer na Dworcu PKS w Zakopanem potwierdziły, że dotarł tam ok. godz. 15. Dalsze ślady są na razie bardzo nieliczne. Prawdopodobnie widziano go rano w niedzielę 8 czerwca na Dworcu PKS w Zakopanem. Nie wiadomo, czy zdarzyło się coś w Zakopanem, w górach, czy w drodze powrotnej do Krakowa.
Prosimy o kontakt osoby, które bywają w Tatrach, były w tym czasie w Tatrach, będą w Tatrach, jechały z Krakowa do Zakopanego, były na dworcu w Krakowie w tym czasie, znają kogoś kto jechał, znają kierowcę PKS-a lub innej firmy na tej trasie - każdy ślad jest cenny!
Więcej szczegółów oraz kontakt do rodziny dostępne są na stronie www.mateusz-swierczek.friko.pl.
Mateusz ŚwierczekW sobotę 7.06.2008r. o godz. 13 był w Krakowie w Borku Fałęckim i pojechał PKS-em do Zakopanego, gdzie dotarł ok. godz. 15. Według wszelkiego prawdopodobieństwa mógł podróżować nocą, albo wczesnym rankiem w niedzielę, aby przywitać wschód słońca na bliskiej sercu górze, albo miejscu.
Bardzo prawdopodobne jest, iż wybrał się w Tatry Zachodnie, które odwiedził dokładnie rok temu (trasa z Kominiarskiego Wierchu na Ciemniak - w Tatrach Zachodnich) lub na Lodowy Szczyt. W zeszłym roku nie udało się mu go zdobyć ze względu na strażników. Mateusz ostatnio zaliczył Orlą Perć, także Granaty i inne jej szczyty, więc raczej nie wybrał się w Tatry Wysokie.
Co do trasy są to jedynie przypuszczenia, dlatego trzeba szukać wszędzie w Tatrach!
Miał ze sobą sprzęt do wspinaczki (czekan i linkę) oraz dobrze zapakowany plecak, z czego można wnioskować, że miał w nim ciepły śpiwór i jedzenie. Dlatego też mógł się nie pojawić w żadnym schronisku.
Mateusz nie przejmował się szlakami i brakiem miejsc noclegowych w schroniskach ani też porą podróżowania (mógł przenocować gdziekolwiek, pójść nocą, lub wybrać drogę, której nie ma na mapie). Być może też stało się coś w drodze powrotnej do Krakowa.

Aktualizacja 25.07.2008: Przeczytaj nowy news.

Wybierz rok:

Wpisz swojego maila, bedziesz informowany o następnych alleycat'ach oraz innych ciekawych imprezach rowerowych.
Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Kanały RSS:
newsy | alleycaty | forum