Newsy

Ostatni wolny Alleypiast

01.08.2011
Dwójka Alleypiastowiczów wkrótce traci wolność! Aby to uczcić spotykamy się w piątek (5.08.2011r.) o godzinie 19:30 przed Pałacem Ślubów w Pruszkowie. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą roweru, oświetlenia i opłaty startowej – 5zł.

Specpiast kontra Moczar

16.07.2011
Lewa Ręka Moczara Oddział specjalny Alleypiasta przeprowadził operację o kryptonimie "Furosemidum". Zaangażowano w nią 17-u cyklistów, którzy działając wspólnie i w porozumieniu zaatakowali wszystkie znane punkty siatki Moczara. O szczegółach oraz efektach tych działań można przeczytać w relacji o czterech lampionach, natomiast w raporcie cyklisty ps. Adam zapis zdarzeń w oryginalny sposób zakamuflowano kodem zawodów sportowych. Całość materiałów jest już na swoim miejscu.
Do zobaczenia wkrótce!

Alleypiast Niegościnnych Moczarów

03.07.2011

Jeśli duszą twą nie targają męczące wątpliwości, jeśli wrodzona ciekawość pcha cię w nieznane, jeśli nie lękasz się niedostępnych moczarów, weź rower i przekonaj się, co możesz z nim zrobić.

Spotykamy się w sobotę 9 lipca o godz. 20:30 pod pomnikiem w parku między ulicami 11 Listopada i Dworcową w Piastowie.

Oprócz oświetlenia rowerowego, zabierz ze sobą latarkę - czołówki będą tu jak najbardziej przydatne. Przyda się też topografia Michałowic oraz terenów na południe od Piastowa. Wpisowe 5zł przeznaczone na nagrody. Dodatkowe wskazówki na Forum.

Czuwaj!

Rebusy na śladach...

29.06.2011
RebusDwunastu zawodników wyruszyło na poszukiwanie śladów "przemysłu" w Otwocku i okolicach. Wśród nich, aż siedmiu debiutowało na alleyu. Uczestnicy wyścigu odwiedzili dziesięć punktów, na kilku z nich znaleźli rebusy. Za rozwiązanie na trasie każdego z rebusów zawodnicy mogli uzyskać premię czasową. Jako pierwsza wszystkie ślady odnalazła grupa cyklistów z Pruszkowa i Piastowa. Dwa kolejne miejsca na podium zajęły grupy z Otwocka. Na mecie przy ognisku zawodnicy mogli podzielić się swoimi przeżyciami z wyścigu. Zachęcamy do obejrzenia mapy punktów, wyników oraz zdjęć.

Spis powszechny

19.06.2011
Spis Powszechny 1 kwietnia 2011 Alleypiastowi stuknęła 50-tka. Na tę właśnie okoliczność urządzono Spis, którego część internetowa niedawno się zakończyła. Jak wiadomo, dane te nie są zbyt dobrze strzeżone. Naszym hakerom wyjęcie danych z gusowskiego systemu nie sprawiło większego problemu. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami, niektóre dane są naprawdę interesujące. Nie wiadomo, kiedy wyłączą nam serwery, więc zachęcamy też do pobrania wyników w formacie xls (włączcie makra), analizy i komentarzy na Forum. A my nastawiamy budzik na 6 rano i czekamy na ABW ;)

Ślady "przemysłu"

10.06.2011
Ślady przemysłu

Sosny, drewniane wille, Świder z piaszczystą plażą to charakterystyczne składniki otwockiego krajobrazu. Nad brzegami Świdra obok pensjonatów funkcjonowały niewielkie zakłady i warsztaty. Część z nich zaspokajała wyłączne potrzeby lokalnego rynku. Jednak część zakładów rzemieślniczych sprzedawała swoje wyroby również poza Otwockiem. Do tej grupy należał punkt, który słynął z oryginalnych wyrobów słomkowych. Przed wojną zakłady Wedla zamawiały w otwockim warsztacie słomkowe koszyczki na łakocie. Gdzie mieścił się ten punkt? Jeżeli chcesz się dowiedzieć to zapraszam do poszukiwania śladów "przemysłu" w Otwocku i okolicach.

Startujemy 18 czerwca o godzinie 18:00 przy siedzibie Spółdzielni Rzemieślniczej Mazowsze (skrzyżowanie ul.Kościuszki i Chopina). Warto zabrać ze sobą: długopis, mapę Otwocka oraz okolic Glinianki i Celestynowa. Od zawodników będzie zbierana opłata startowa 5 zł.

Zmierz się z Krwawą Pętlą

03.06.2011
Krwawa Pętla
Krwawa Pętla to nieoficjalne określenie czerwonego, pieszego szlaku turystycznego okrążającego Warszawę. Pętla liczy około 250 kilometrów i biegnie głównie ścieżkami i szutrowymi duktami, przemierzając wszystkie podwarszawskie obszary leśne: Kampinoski Park Narodowy, Lasy Chojnowskie, Mazowiecki Park Krajobrazowy czy Lasy Nieporęcko-Legionowskie. Warto podkreślić, że szlak niekiedy przebiega w miejscach, gdzie ścieżek już nie ma, bo zarosły lub zostały zalane. Kilka lat temu urodziło się w głowie jednego z Alleypiastowiczów wyzwanie przejechania Krwawej Pętli na rowerze w ciągu maksymalnie 24 godzin. Od tego czasu kilkunastu osobom udało się tego dokonać. 11 czerwca ta lista może się znacznie powiększyć.
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

Wybierz rok:

Wpisz swojego maila, bedziesz informowany o następnych alleycat'ach oraz innych ciekawych imprezach rowerowych.
Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Kanały RSS:
newsy | alleycaty | forum