Newsy

Gra miejska "Podkowa w dobrym towarzystwie"

08.04.2011

Podkowa Leśna była zawsze uosobieniem stylu i dobrego smaku. Tutaj bywali Antoni Słonimski, Jan Lechoń i Boy-Żeleński. Tworzyła Pola Gojawiczyńska i małżeństwo Iwaszkiewiczów. W Podkowie wątek swojej powieści umieścił Stanisław Dygat, a okazałe wille stawiają tu nadal bogaci przedsiębiorcy, urzędnicy i intelektualiści.

Wszystkich, którzy gotowi są poczuć wyjątkową atmosferę miasta i poznać losy niektórych z jej słynnych mieszkańców zapraszamy na grę miejską: "Podkowa w dobrym towarzystwie". Spotykamy się w sobotę 9 kwietnia o godz. 15:00 przy ul. Lilpopa 18.

Test psychofizyczny

06.04.2011
Pogromcy Duchów 2011

Sprawność i orientacja w warunkach paranormalnych - takiej próbie poddano 21 cyklistów na peryferiach znanej dotychczas z wampirów gminy Brwinów. Prawdopodobnie ta zła sława sprawiła, że mroczne miejsca, mimo niegasnącego na trasie dobrego humoru, wolano odwiedzać w grupach.

Trzydzieści minut po "godzinie duchów" do bazy dojechali ostatni zawodnicy, pojawił się tort z okrągłą liczbą 50 i - jak wszystko tej nocy - nagle zniknął.

Wyniki testu, zdjęcia oraz mapa nawiedzonych miejsc są już na swoim miejscu.

Serdeczne gratulacje szczególnie dla nowo ochrzczonych rowerów - wszystkie je zapraszamy na kolejną imprezę, o której najszybsze info jak zwykle przez listę mailingową.

Pogromcy duchów

28.03.2011

Jeśli czujesz się na siłach aby zostać Pogromcą Duchów to przyjedź w piątek 1 kwietnia o godz. 20:00 do Brwinowa w okolice pałacu Wierusz-Kowalskich przy ul. Dworskiej (najlepiej do miejsca startu dostać się przez park).

Zabierz ze sobą koniecznie dobre oświetlenie, mapę okolic Brwinowa oraz dobry humor. I nie zapomnij o najważniejszym, o odwadze aby móc zmierzyć się z duchami znajdującymi się często w trudno dostępnych i niebezpiecznych miejscach.

I pamiętaj, że jest to prima aprilis i wszystko może się zdarzyć... Duch rowerzysty jest gdzieś wśród nas...

Między Podkową a Londynem, czyli druga piesza Alleygra

06.02.2011

"Niedługo po upadku Powstania Warszawskiego stolica została wyludniona, a jej liczni mieszkańcy znaleźli schronienie w miejscowościach leżących w paśmie kolejki WKD. Do Podkowy Leśnej, Milanówka i Brwinowa został przeniesiony niemal cały aparat Państwa Podziemnego, departamenty i agendy Delegatury Rządu. W "Małym Londynie" ukrywali się przywódcy partii politycznych tworzących Radę Jedności Narodowej, przebywał ostatni Delegat Rządu Londyńskiego na Kraj. W Podkowie mieściła się m.in. jedyna radiostacja, która uratowała się z powstańczej Warszawy."

Chcesz wiedzieć więcej? Nie możesz w takim razie przegapić drugiej pieszej Alleygry...

Pierwsza piesza Alleygra

02.01.2011

Czy w Otrębusach naprawdę straszy? Jakie historie kryje ta nie wyróżniająca się na pozór wieś? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, lub po prostu dotlenić swoje szare komórki w towarzystwie dobrych (nie)znajomych, to nie możesz przegapić Alleygry!

Będzie to pierwsza impreza zorganizowana przez zawodników Alleypiasta, w której pod groźbą dyskwalifikacji, nie będzie można korzystać z rowerów! Oprócz standardowego wpisowego (5zł) weźcie ze sobą lampkę, kompas, mapę (Otrębus i okolic) i dobry humor. Start alleygry odbędzie się 8.01.2011 roku z przystanku WKD Otrębusy o godzinie 16:16.

Osiem z szesnastu

23.09.2010
GilotynaAż 16 zawodników przejechało trasę alleya, aby poznać szczegóły morderstwa. Gilotyna rozmieściła na terenie Otwocka i Józefowa szesnaście tajemniczych wyrazów. Były one połączone w następujące pary: pielęgniarka-krawcowa; szalik-rękawiczka; cylinder-melonik; woda-krew; dm3-stopień Celsjusza; igła-szpilka; Wisła-Odra; komar-mucha. Na mecie z każdej pary zawodnicy musieli wybrać jeden wyraz. W ten sposób poznali oni osiem wyrazów, które pomagały odkryć narzędzie morderstwa. Wyniki, mapka oraz zdjęcia są już na stronie.

Demony prędkości po raz drugi

07.09.2010
obywatel GC W sobotę 4.09.2010 odbyły się drugie otwarte, nieoficjalne mistrzostwa Piastowa, Pruszkowa i szeroko pojętych okolic w jeździe indywidualnej na czas. Tym razem miejscem zmagań kolarzy był Tarczyn, a właściwie trzydziestokilometrowa pętla w okolicach tego miasta. Trasa wyścigu charakteryzowała się stosunkowo dużym przewyższeniem (jak na mazowieckie warunki).
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 

Wybierz rok:

Wpisz swojego maila, bedziesz informowany o następnych alleycat'ach oraz innych ciekawych imprezach rowerowych.
Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Kanały RSS:
newsy | alleycaty | forum