Newsy - rok 2008

Remanent

07.12.2008

W oczekiwaniu na wyniki Mikołajkowego warto zajrzeć do odzyskanych niedawno relacji. Trzy pierwsze teksty zniknęły wraz ze stroną TCP, a szkoda, bo są to akurat jedne z najlepszych alleypiastowych relacji. Zresztą możecie ocenić sami :)

REMANENT - Halloween: relacja zerozerosevena

- Adventure: relacja zerozerosevena

- Kto zabił Ritę?: relacja Filipa

- Kompromitacja: zadania punktowe i kompromitujące piosenki z Tesco

- Poznaj Brwinów: relacja Adama

Mikołajkowy Alleypiast

30.11.2008

Każdy z nas co roku z niecierpliwością czeka na nadejście Świętego Mikołaja. Jednak w tym roku sprawy się skomplikowały, coś poszło nie tak...

Nie stój bezczynnie, przyjedź 6 grudnia o godzinie 17:00 na teren Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszkowie (ul. Jasna 2). Mikołajki da się jeszcze uratować!

Podsumowania alleycatów

23.11.2008
1st

Na stronie pojawiły się przesłane przez Grześka krótkie podsumowania pierwszych czterdziestu alleypiastów. Zapraszam do umieszczania swoich komentarzy i uzupełnień na Forum.

Urodzinowy weekend!

13.11.2008
1st

Sobotni wyścig z rekordową liczbą 33 punktów ustawionych przez 15 organizatorów oraz niedzielny Sprint z najkrótszym 16-min. czasem przejazdu zwycięzcy uczciły pięciolecie naszych wspólnych wyścigów. Zwycięskiej grupie Filip-Lewan-Tadeo gratulujemy najlepszego wyniku na Urodzinowym, a Adamowi sukcesu na Sprincie!

WaypointPress01

06.11.2008
WPP01 Dziś, w godzinach popołudniowych ukazał się nowy numer Waypointpress, a w nim m.in.:
- relacja z Desantowego Alleypiasta,
- podsumowane klasyfikacji generalnej Alleypiasta i Waypointgame,
- sylwetki ludzi związanych z Alleypiastem i WaypointGame,
- ssyczący problem,
- Kraków - miasto kopców.

Pięciolecie Alleypiasta!

03.11.2008
Logo Alleypiasta

Zbliża się Święto Alleypiasta!

W listopadzie 2003 rozegrał się pierwszy alleycat w Piastowie. Z okazji pięciolecia wyścigów Logo Alleypiasta zyskało już nową, bardziej praktyczną formę herbu.

Kulminacja obchodów przypada na najbliższy weekend!

Desantowy alleycat

13.09.2008

Desant to operacja taktyczna przeniesienia wojsk na teren nieprzyjaciela, w celu wykonania określonego zadania, najczęściej opanowania terenu nieprzyjaciela lub uchwycenia punktów o istotnym znaczeniu...

My nie chcemy nikogo atakować, ale rozprzestrzenić idee weekendowego ścigania na coraz to nowe tereny. Tym razem padło na Błonie!
Spotykamy się w sobotę 20 września na rynku (ul. Rynek) o godzinie 15. Po wyścigu planowane jest ognisko. Wpisowe w wysokości 5zł w całości przeznaczone będzie na organizację wyścigu i ogniska oraz nagrody. Nie zapomnijcie mapy Błonia i okolic oraz długopisu.
Do zobaczenia!

WaypointPress

13.09.2008
Dzisiaj, po raz pierwszy w historii Alleypiasta i Waypointgame ukazał się zerowy numer czasopisma Waypointpress. Znajdziecie w nim wszystko co dotyczy WPG, wyścigów, wypraw oraz zbliżającego sie powoli Waypoitrace 2009.

Nasi na Mistrzostwach!

05.09.2008
Reprezentant Ukrainy We środę 3 września 2008 na pruszkowskim welodromie wystartowały Mistrzostwa Europy w kolarstwie torowym. Podczas oficjalnej ceremonii otwarcia Alleypiast reprezentowany był przez tytułowanych alleycatowych zawodników: występującego podczas przejazdu honorowego w barwach Ukrainy Lewana oraz działającego w strefie niedostępnej dla mediów - Marcinesa.

Impreza trwa do 7 września. Szczegółowy program można zobaczyć tutaj. Wstęp wolny!

Konkurs na Logo Alleypiasta

26.08.2008

Logo Alleypiasta

Już wkrótce pięciolecie Alleypiasta! Znakomita okazja, żeby uformowaną przez prawie 40 wyścigów ideę skompresować w zwięzłej formie graficznej.

Uruchamiamy temat wśród znajomych i nieznajomych, dawnych alleycatowych działaczy i aktywnych rowerowych grafików i przede wszystkim - osobiście podejmujemy wyzwanie! 5 października podsumowanie zebranych projektów.

Puchar po Mostówce

26.08.2008
Po czterech wyścigach liderem klasyfikacji jest zwycięzca poprzedniego sezonu, niepokonany Adam! Zaraz za nim uplasowała się niesłabnąca gwiazda naszych zawodów, urzekająca Magda, zdobywająca ponad dwukrotną przewagę punktową nad konkurentkami. Pierwszą trójkę zamyka Kemot, który w tym sezonie znów stał się niebezpiecznym rywalem.

Post factum

19.08.2008

Uważny czytelnik dawno już się zorientował, że na stronie ogłoszono wyniki otwockiej Mostówki. Obok podsumowania organizatora, polecamy również obejrzeć mapę mostowych punktów oraz zdjęcia z imprezy.

Bądźcie czujni - wkrótce aktualizacja Pucharu i inne atrakcje...

Mateusz Świerczek...

25.07.2008

Po ponad miesięcznych poszukiwaniach, 12.07.2008 ratownicy TOPR natrafili w rejonie Niżnych Rysów na plecak Mateusza. 17.07.2008 w Dolinie Ciężkiej (po słowackiej stronie grani Rysów) odnaleźli Jego ciało.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w poszukiwaniach!

Wierzymy, że dzięki Jego wielu pozytywnym działaniom, mimo że cel Jego misji zmienił się nieoczekiwanie na miejscowości znacznie bardziej odległe niż planowana Ghana, zaliczając etap ziemski, otrzymał nowy obszar i nowe możliwości...

Rodzina i przyjaciele żegnają Mateusza w sobotę 26.07.2008.

Alleycat Mostówka

19.07.2008

IZBICA, POPRZECZNICA, MOSTOWNICTA - to słowa związane z mostami, jeśli chcesz poznać więcej tajemniczych mostowych słów to przyjedź na Alleycata Mostówka do Otwocka. W trakcie alleycata będzie okazja do przejścia przez kładkę wiszącą nad Świdrem.

START: 2 sierpnia godzina 15.00, scena przy muszli koncertowej w Parku Miejskim (kwartał ulic: Andriollego, Filipowicza, Poniatowskiego, Pułaskiego). Wpisowe 5zł przeznaczone na nagrody dla zwycięzców. Rowerowe zmagania zakończą się około 18.00. Potem planowane jest ognisko...

Na alleycata koniecznie trzeba zabrać: chęć do jazdy i dobry humor, mapę Otwocka i okolic (Karczew, Celestynów, Wiązowna i Józefów), długopis.

Meta w Zagrodzie

08.07.2008

Deszcz na starcie, 20 punktów półtoragodzinnej trasy, ognisko na mecie.

Dostępne są już wyniki, zdjęcia, pełna mapa punktów wyścigu oraz relacja zwycięzcy Adama!

Podziękowania dla Organizatora za wyścig i metę w oryginalnym miejscu!

Poznaj Brwinów* alleycat

29.06.2008

Zapraszamy na drugiego alleycata w Brwinowie "Poznaj Brwinów* alleycat".

Start w sobotę 5 lipca o godzinie 15:50, spod dawnego przejazdu kolejowego w Parzniewie (mapka).

Wpisowe 5zł przeznaczone na nagrody dla zwycięzców, najprawdopodobniej będą to jakieś mapy lub przewodniki. Na starcie podana będzie lista miejsc które należy odwiedzić. Oprócz dobrego humoru i roweru proszę wziąć na start coś do pisania.

Nowa Reprezentacja!

26.06.2008

Łowcy talentów powrócili z misji! Kompletny jedenastoosobowy skład w zadanym czasie udało się utworzyć tylko czterem trenerom. Pierwsze, nieformalne zgrupowanie nowej reprezentacji odbyło się w ośrodku sportowym „Nowa Wieś”, którego nazwa (według powszechnej nadziei) w symboliczny sposób obrazuje zmiany, jakie od Europiasta zaszły w polskim futbolu.

Zapraszamy do obejrzenia mapy punktów wyścigu, wyników, zdjęć oraz pouczających relacji dwóch zdruzgotanych porażką zawodników: Adama i zerozerosevena.

Do zobaczenia w lipcu!

Zaginął Mateusz Świerczek

19.06.2008
Zaginął uczestnik i organizator naszych alleycatów, mieszkający pod Krakowem Mateusz Świerczek.
Mateusz wyruszył z Krakowa do Zakopanego w sobotę 7 czerwca około godziny 13. Zapisy z kamer na Dworcu PKS w Zakopanem potwierdziły, że dotarł tam ok. godz. 15. Dalsze ślady są na razie bardzo nieliczne. Prawdopodobnie widziano go rano w niedzielę 8 czerwca na Dworcu PKS w Zakopanem. Nie wiadomo, czy zdarzyło się coś w Zakopanem, w górach, czy w drodze powrotnej do Krakowa.
Prosimy o kontakt osoby, które bywają w Tatrach, były w tym czasie w Tatrach, będą w Tatrach, jechały z Krakowa do Zakopanego, były na dworcu w Krakowie w tym czasie, znają kogoś kto jechał, znają kierowcę PKS-a lub innej firmy na tej trasie - każdy ślad jest cenny!
Więcej szczegółów oraz kontakt do rodziny dostępne są na stronie www.mateusz-swierczek.friko.pl.

EUROPIAST 2008

14.06.2008
Jesteś zagorzałym/łą fanem/ką piłki nożnej? A może przepisy obowiązujące w tej dyscyplinie są Ci zupełnie obce i pragniesz posiąść wiedzę w tym zakresie? Wszelkie tajniki footballu (i nie tylko :) ) poznasz na zbliżającym się EUROPIAŚCIE!

Wszystkiego najlepszego, Zosiu!

21.05.2008

Takim hasłem, ułożonym z kodów znalezionych na punktach wyścigu, przywitali uczestnicy zawodniczkę Zosię. Jako pierwszy z życzeniami dotarł na metę Filip! Gratulacje! Po przybyciu ostatnich zawodników rozpoczął się wieczór z motywem imieninowo-urodzinowym.

Na stronie są już wyniki oraz zdjęcia z Niezapominajki. Zosia natomiast wciąż czeka na relacje z rowerowej imprezy dedykowanej Jej sławnej postaci.

Alleycat Niezapominajka

09.05.2008
W sobotę 17 maja zapraszamy na Alleypiasta Niezapominajkę! Start z parkingu przed Szpitalem Powiatowym w Pruszkowie (Ul. Armii Krajowej 2/4) o godzinie 18. Alleycat ten z założenia ma być łatwy, miły i przyjemny :) Mogą przydać się długopisy. Wpisowe w wysokości 5zł w całości przeznaczone będzie na nagrody oraz powyścigowe ognisko.

Alleypiast Niezapominajka – nie zapomnij powiedzieć znajomym!

Puchar Alleypiasta - wyniki 2007!

26.03.2008

Puchar wędruje do Adama i Magdy!

G r a t u l a c j e !

Szczegółową klasyfikację i statystyki można obejrzeć na stronie podsumowania sezonu 2007.

Jubilat zwycięzcą!

20.03.2008

Alleypiast Tropem MC wygrał Maciek, przekraczając linię mety w ułamek sekundy po własnym cieniu. Świadkiem tego wydarzenia i współzwycięzcą został Brzoza.

Relacja Jubilata oraz relacja Grześka wraz z wynikami już są, a zdjęcia niebawem pojawią się na stronie.

Alleycat Śladami Ciechomskiego!

10.03.2008

Już we środę 12 marca 2008 urodzinowy alleycat nocny!

START o 22:00 na rogu Opieńskiego i Plutonu Torpedy na Ursusie.

Wpisowe: 0 PLN

Trzeba mieć ze sobą: dobry humor i rower :-)

Do zobaczenia!

Nie wszyscy zorientowani...

21.02.2008

6/9 - takim wynikiem zakończył się wyścig szlakiem ożarowskich osobliwości. Tym razem, mimo krótkiej, w optymalnej wersji 16,5km trasy, wyzwaniem okazała się pogoda. Nie zdołała ona jednak zniechęcić do startu 9-u alleypiastowych cyklistów, z których aż 6-u udało się wykonać zadanie.

Orientacyjny Alleypiast!

07.02.2008

Luty: nudzisz się w domu, siedzisz przed komputerem, nie wiesz co ze sobą zrobić?

Staw się 17 lutego 2008 r. (niedziela) o godzinie 14:00 na pętli autobusowej w Piastowie. Weź udział w wyścigu rowerowym Orientacyjny Alleypiast!

WaypointRace 2008

28.01.2008
Lubisz jeździć na rowerze? A może brałeś udział w alleycat'ach lub szukałeś waypointów w Waypointgame? Jeśli tak powinieneś wziąć udział w WaypointRace 2008! Zapraszamy na pierwszą edycję rowerowego wyścigu na orientację, który odbędzie się 31 maja podczas Dni Pruszkowa.

Wyniki z Wyścigu Kurierów

21.01.2008

Najlepszym kurierem w Piastowie został Adam! Pełne wyniki zostały już umieszczone na stronie. Można również przeczytać dwie relacje z wyścigu, Magdy i Adama.

Gratulacje dla organizatorów za udany i – zgodnie z zapowiedziami – mocno sportowy alley!

Ostatni Bieg Rity

16.01.2008
Równo trzy lata temu przy mostku w Parku Potulickich swą nieudaną ucieczkę przed śmiercią zakończyła Rita. Dziś o 20:30 na miejscu zbrodni swoją koleżankę wspominały przyjaciółki z regionu, ponawiając dramatyczny apel o ujęcie psychopatycznego mordercy.

Zwroty od adresata

14.01.2008

Fala zwrotów pomyłkowo dostarczonych przesyłek została opanowana! Trzynastka w dacie tej nieszczęsnej niedzieli sprawiła, że na skutek błędnego adresowania dziesiątki listów trafiły pod właściwy adres... ale innego miasta.

Fotorelacja z akcji odbioru feralnych przesyłek jest już na stronie. Wkrótce szczegółowe podsumowanie i listy płac za niedzielną pracę w nadgodzinach.

Wyścig kurierów Alleycat

11.01.2008

Już w niedzielę 13 stycznia 2008 powrót do prawdziwych korzeni alleycata! Podejmij wyzwanie i sprawdź, kto jest najlepszym kurierem w mieście! Start ze stacji PKP Piastów o godz. 18:00.

UWAGA! Start odbędzie się punktualnie! Dochód ze szprychówek (cena dowolna) zostanie w całości przekazany na WOŚP. Dla zwycięzców oczywiście nagrody. Zapraszamy!

Rozwiązanie Sudoku

03.01.2008
Jubileuszowy 30-ty Alleypiast uczczony został liczbową łamigłówką. Triumfatorzy Sudoku, Magda i Adam, dzięki sprawnemu zaliczaniu punktów i błyskawicznemu rozpracowaniu szyfru, pokonali na długim finiszu usiłującą dogonić ich groźną grupę w składzie Lewan-Xyś-DNF-Grzesiek.
Czy 13 stycznia będzie kolejnym dniem zwycięstwa tego mocnego teamu? A może ktoś inny sięgnie po wygraną?

Wybierz rok:

Wpisz swojego maila, bedziesz informowany o następnych alleycat'ach oraz innych ciekawych imprezach rowerowych.
Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Kanały RSS:
newsy | alleycaty | forum