Newsy - rok 2010

Osiem z szesnastu

23.09.2010
GilotynaAż 16 zawodników przejechało trasę alleya, aby poznać szczegóły morderstwa. Gilotyna rozmieściła na terenie Otwocka i Józefowa szesnaście tajemniczych wyrazów. Były one połączone w następujące pary: pielęgniarka-krawcowa; szalik-rękawiczka; cylinder-melonik; woda-krew; dm3-stopień Celsjusza; igła-szpilka; Wisła-Odra; komar-mucha. Na mecie z każdej pary zawodnicy musieli wybrać jeden wyraz. W ten sposób poznali oni osiem wyrazów, które pomagały odkryć narzędzie morderstwa. Wyniki, mapka oraz zdjęcia są już na stronie.

Demony prędkości po raz drugi

07.09.2010
obywatel GC W sobotę 4.09.2010 odbyły się drugie otwarte, nieoficjalne mistrzostwa Piastowa, Pruszkowa i szeroko pojętych okolic w jeździe indywidualnej na czas. Tym razem miejscem zmagań kolarzy był Tarczyn, a właściwie trzydziestokilometrowa pętla w okolicach tego miasta. Trasa wyścigu charakteryzowała się stosunkowo dużym przewyższeniem (jak na mazowieckie warunki).

Gilotyna Alleycat

05.09.2010

W starej otwockiej willi dokonano morderstwa. Jedynym przedmiotem znalezionym w pokoju, w którym zginął człowiek, była gilotyna do cięcia papieru. Tylko ona wie jakim narzędziem dokonano morderstwa.

Jeżeli chcesz poznać tą tajemnicę, przyjedź do Otwocka w sobotę 11 września. Spotykamy się o godzinie 14:30 przy głównej furtce do dawnego Sanatorium Gurewicza. Furtka znajduje się od ul. Armii Krajowej nieopodal strzeżonego przejazdu kolejowego. Zabierz ze sobą coś do pisania i 5 złotych.

Czasówka w Tarczynie

30.08.2010
Tarczyn2010

W najbliższą sobotę (4.09.2010) o godzinie 13:00 odbędą się drugie nieoficjalne, otwarte mistrzostwa Pruszkowa, Piastowa i szeroko pojętych okolic w jeździe indywidualnej na czas.

Start w Tarczynie przy tablicy z nazwą miasta od strony Janówka (patrz mapka).


-> plakat

-> trasa

Kaloryczny Alleypiast

11.08.2010

Ile przeciętny człowiek powinien dostarczać swojemu organizmowi energii dziennie? Ile kalorii ma piwo? Jaka jest różnica w żywieniu kobiet i mężczyzn? Tego wszystkiego dowiesz się przyjeżdżając na Kalorycznego Alleypiasta!

Start już we środę 18.08.2010 o godzinie 19:15 sprzed Pałacyku w parku T. Kościuszki w Pruszkowie. Nie zapomnij ze sobą mapy Pruszkowa i okolic, wpisowego w wysokości 5zł, długopisu i ...kalkulatora. Na zwycięzców wyścigu czekają smakowite nagrody :)

Tour de Kaplica

07.06.2010

Przed nami ostatni wiosenny Alleypiast!

Tym razem zapraszamy w sobotę 12 czerwca 2010 na stację WKD Nowa Wieś, gdzie punktualnie o godz. 18:00 rozpocznie się pasjonujące wydarzenie sportowo-kultowe, w trakcie którego zawodnicy zmierzą się z zagadkami średniowiecznego manuskryptu Don Bernardo Vincelliego, znalezionego podczas rozbiórki komina fabryki wyrobów fajansowych Jakuba Teichfelda.

Zabierz ze sobą mapę Brwinowa, Podkowy Leśnej, Nadarzyna oraz bliższych i dalszych okolic, a także 5 złotych oraz długopis. A fratres in memoria miej ażeby do liczney prezencyi ich zachędźić!

Alleypiastowa Krzyżówka

30.03.2010
Tym razem zapraszamy na krótki i przyjemny "rajdzik" po okolicach Brwinowa i Podkowy Leśnej bez żadnych skomplikowanych zadań i niebezpiecznych dywersji. Wystarczy wziąć rower, mapę, długopis oraz wpisowe (5 zł) i przyjechać do parku miejskiego im. 36pp Legii Akademickiej w Brwinowie na mostek (główna alejka) w sobotę 10.04.2010 o 17.30 aby spędzić miło czas i w najlepszy możliwy sposób rozpocząć nowy sezon rowerowy - z KRZYŻÓWKĄ.

Wybierz rok:

Wpisz swojego maila, bedziesz informowany o następnych alleycat'ach oraz innych ciekawych imprezach rowerowych.
Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Kanały RSS:
newsy | alleycaty | forum