Newsy - rok 2011

Gwiezdne wojny, czyli koniec Wielkiej Niedźwiedzicy

20.12.2011
Virgo

Panna z kosą pokonała Ursa Major w starciu nad Ursusem Północnym. Los osiedla Szamoty wydaje się być przesądzony.

W żałobnej ciszy obejrzyjmy wyniki i zdjęcia oraz poruszającą relację autorstwa Hipka.

Alleypiast - Panny: do przerwy (0:1). Druga połowa w sobotę.

28.11.2011
Alleypiast=panny

Demoniczna drużyna z Ursusa rozbiła zawodników Alleypiasta w pierwszej połowie spotkania. Poziom gry był naprawdę żałosny. Inicjatywą wykazali się jedynie Lewanowski i Wasiakowski, reszta zespołu Alleypiasta sprawiała wrażenie jakby nieobecnych.

Mobilizacja! Jeśli sobotnie starcie przypieczętuje porażkę, miejsce "Alleypiast - Pany" zajmie "Alleypiast - Panny": Twój rower Ci tego nie wybaczy!

Druga połowa w sobotę 3 grudnia o godz. 19:00 tam gdzie ostatnio (skwer w okolicach stacji PKP w Ursusie - wylot ulicy Wojciechowskiego). Nie zapomnijcie o mapie Warszawy, Piastowa, 5zł na nagrody i zamknięciu rowerowym.

Honor albo hańba - wszystko zależy od Ciebie!

Alleycat 7 Panien

20.11.2011
Wypominki 2011

Dlaczego zakłady w Ursusie popadły w ruinę? Kim była siódma córka właściciela? Co czeka mieszkańców osiedla na zburzonych halach?

Spotykamy się w sobotę 26 listopada o godz. 19:00 na skwerze w okolicach stacji PKP w Ursusie (wylot ulicy Wojciechowskiego).

Zabieramy ze sobą oświetlenie, plan Warszawy i Piastowa oraz zamknięcie rowerowe ze względu na metę. Wpisowe 5zł przeznaczone na nagrody.

Do zobaczenia wkrótce!

PS: Wejdź dalej, obejrzyj, przekaż innym!

Wypominki 2011

09.11.2011
Wypominki 2011

Listopad jest miesiącem ożywionych alternatywnie. Toteż co roku w tym czasie szczególnie wzmaga się ta podejrzana aktywność. Specjalne znaczenie przypisuje się dacie 9 listopada.

Z tej też okazji powstała nowa wersja gregoriańskich wypominków.

Obejmuje ona wszystkie alleycaty pucharowe i przedpucharowe. W ten sposób nieobjęte pamięcią pozostały tylko dwa wyścigi specjalne (Urodzinowy i Sprint), złożone kiedyś w ofierze przebłagalnej.

Puchar 2010

06.08.2011
puchar2010

Puchary za sezon 2010 uwolniliśmy po lipcowym alleypiaście. Ceremonię uzupełniającą, dla nieobecnych na nim, zrobimy na następnym wyścigu, ponieważ z niefrasobliwości naszego archiwisty ;) pamiątkowe druki nie dotarły na wczorajszy alley :(

Niusem dnia są natomiast statystyki z poszczególnych sezonów, zebrane w na nowo zorganizowanym dziale.

Ostatni wolny Alleypiast

01.08.2011
Dwójka Alleypiastowiczów wkrótce traci wolność! Aby to uczcić spotykamy się w piątek (5.08.2011r.) o godzinie 19:30 przed Pałacem Ślubów w Pruszkowie. Nie zapomnijcie wziąć ze sobą roweru, oświetlenia i opłaty startowej – 5zł.

Specpiast kontra Moczar

16.07.2011
Lewa Ręka Moczara Oddział specjalny Alleypiasta przeprowadził operację o kryptonimie "Furosemidum". Zaangażowano w nią 17-u cyklistów, którzy działając wspólnie i w porozumieniu zaatakowali wszystkie znane punkty siatki Moczara. O szczegółach oraz efektach tych działań można przeczytać w relacji o czterech lampionach, natomiast w raporcie cyklisty ps. Adam zapis zdarzeń w oryginalny sposób zakamuflowano kodem zawodów sportowych. Całość materiałów jest już na swoim miejscu.
Do zobaczenia wkrótce!

Alleypiast Niegościnnych Moczarów

03.07.2011

Jeśli duszą twą nie targają męczące wątpliwości, jeśli wrodzona ciekawość pcha cię w nieznane, jeśli nie lękasz się niedostępnych moczarów, weź rower i przekonaj się, co możesz z nim zrobić.

Spotykamy się w sobotę 9 lipca o godz. 20:30 pod pomnikiem w parku między ulicami 11 Listopada i Dworcową w Piastowie.

Oprócz oświetlenia rowerowego, zabierz ze sobą latarkę - czołówki będą tu jak najbardziej przydatne. Przyda się też topografia Michałowic oraz terenów na południe od Piastowa. Wpisowe 5zł przeznaczone na nagrody. Dodatkowe wskazówki na Forum.

Czuwaj!

Rebusy na śladach...

29.06.2011
RebusDwunastu zawodników wyruszyło na poszukiwanie śladów "przemysłu" w Otwocku i okolicach. Wśród nich, aż siedmiu debiutowało na alleyu. Uczestnicy wyścigu odwiedzili dziesięć punktów, na kilku z nich znaleźli rebusy. Za rozwiązanie na trasie każdego z rebusów zawodnicy mogli uzyskać premię czasową. Jako pierwsza wszystkie ślady odnalazła grupa cyklistów z Pruszkowa i Piastowa. Dwa kolejne miejsca na podium zajęły grupy z Otwocka. Na mecie przy ognisku zawodnicy mogli podzielić się swoimi przeżyciami z wyścigu. Zachęcamy do obejrzenia mapy punktów, wyników oraz zdjęć.

Spis powszechny

19.06.2011
Spis Powszechny 1 kwietnia 2011 Alleypiastowi stuknęła 50-tka. Na tę właśnie okoliczność urządzono Spis, którego część internetowa niedawno się zakończyła. Jak wiadomo, dane te nie są zbyt dobrze strzeżone. Naszym hakerom wyjęcie danych z gusowskiego systemu nie sprawiło większego problemu. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami, niektóre dane są naprawdę interesujące. Nie wiadomo, kiedy wyłączą nam serwery, więc zachęcamy też do pobrania wyników w formacie xls (włączcie makra), analizy i komentarzy na Forum. A my nastawiamy budzik na 6 rano i czekamy na ABW ;)

Ślady "przemysłu"

10.06.2011
Ślady przemysłu

Sosny, drewniane wille, Świder z piaszczystą plażą to charakterystyczne składniki otwockiego krajobrazu. Nad brzegami Świdra obok pensjonatów funkcjonowały niewielkie zakłady i warsztaty. Część z nich zaspokajała wyłączne potrzeby lokalnego rynku. Jednak część zakładów rzemieślniczych sprzedawała swoje wyroby również poza Otwockiem. Do tej grupy należał punkt, który słynął z oryginalnych wyrobów słomkowych. Przed wojną zakłady Wedla zamawiały w otwockim warsztacie słomkowe koszyczki na łakocie. Gdzie mieścił się ten punkt? Jeżeli chcesz się dowiedzieć to zapraszam do poszukiwania śladów "przemysłu" w Otwocku i okolicach.

Startujemy 18 czerwca o godzinie 18:00 przy siedzibie Spółdzielni Rzemieślniczej Mazowsze (skrzyżowanie ul.Kościuszki i Chopina). Warto zabrać ze sobą: długopis, mapę Otwocka oraz okolic Glinianki i Celestynowa. Od zawodników będzie zbierana opłata startowa 5 zł.

Zmierz się z Krwawą Pętlą

03.06.2011
Krwawa Pętla
Krwawa Pętla to nieoficjalne określenie czerwonego, pieszego szlaku turystycznego okrążającego Warszawę. Pętla liczy około 250 kilometrów i biegnie głównie ścieżkami i szutrowymi duktami, przemierzając wszystkie podwarszawskie obszary leśne: Kampinoski Park Narodowy, Lasy Chojnowskie, Mazowiecki Park Krajobrazowy czy Lasy Nieporęcko-Legionowskie. Warto podkreślić, że szlak niekiedy przebiega w miejscach, gdzie ścieżek już nie ma, bo zarosły lub zostały zalane. Kilka lat temu urodziło się w głowie jednego z Alleypiastowiczów wyzwanie przejechania Krwawej Pętli na rowerze w ciągu maksymalnie 24 godzin. Od tego czasu kilkunastu osobom udało się tego dokonać. 11 czerwca ta lista może się znacznie powiększyć.

Gra miejska "Podkowa w dobrym towarzystwie"

08.04.2011

Podkowa Leśna była zawsze uosobieniem stylu i dobrego smaku. Tutaj bywali Antoni Słonimski, Jan Lechoń i Boy-Żeleński. Tworzyła Pola Gojawiczyńska i małżeństwo Iwaszkiewiczów. W Podkowie wątek swojej powieści umieścił Stanisław Dygat, a okazałe wille stawiają tu nadal bogaci przedsiębiorcy, urzędnicy i intelektualiści.

Wszystkich, którzy gotowi są poczuć wyjątkową atmosferę miasta i poznać losy niektórych z jej słynnych mieszkańców zapraszamy na grę miejską: "Podkowa w dobrym towarzystwie". Spotykamy się w sobotę 9 kwietnia o godz. 15:00 przy ul. Lilpopa 18.

Test psychofizyczny

06.04.2011
Pogromcy Duchów 2011

Sprawność i orientacja w warunkach paranormalnych - takiej próbie poddano 21 cyklistów na peryferiach znanej dotychczas z wampirów gminy Brwinów. Prawdopodobnie ta zła sława sprawiła, że mroczne miejsca, mimo niegasnącego na trasie dobrego humoru, wolano odwiedzać w grupach.

Trzydzieści minut po "godzinie duchów" do bazy dojechali ostatni zawodnicy, pojawił się tort z okrągłą liczbą 50 i - jak wszystko tej nocy - nagle zniknął.

Wyniki testu, zdjęcia oraz mapa nawiedzonych miejsc są już na swoim miejscu.

Serdeczne gratulacje szczególnie dla nowo ochrzczonych rowerów - wszystkie je zapraszamy na kolejną imprezę, o której najszybsze info jak zwykle przez listę mailingową.

Pogromcy duchów

28.03.2011

Jeśli czujesz się na siłach aby zostać Pogromcą Duchów to przyjedź w piątek 1 kwietnia o godz. 20:00 do Brwinowa w okolice pałacu Wierusz-Kowalskich przy ul. Dworskiej (najlepiej do miejsca startu dostać się przez park).

Zabierz ze sobą koniecznie dobre oświetlenie, mapę okolic Brwinowa oraz dobry humor. I nie zapomnij o najważniejszym, o odwadze aby móc zmierzyć się z duchami znajdującymi się często w trudno dostępnych i niebezpiecznych miejscach.

I pamiętaj, że jest to prima aprilis i wszystko może się zdarzyć... Duch rowerzysty jest gdzieś wśród nas...

Między Podkową a Londynem, czyli druga piesza Alleygra

06.02.2011

"Niedługo po upadku Powstania Warszawskiego stolica została wyludniona, a jej liczni mieszkańcy znaleźli schronienie w miejscowościach leżących w paśmie kolejki WKD. Do Podkowy Leśnej, Milanówka i Brwinowa został przeniesiony niemal cały aparat Państwa Podziemnego, departamenty i agendy Delegatury Rządu. W "Małym Londynie" ukrywali się przywódcy partii politycznych tworzących Radę Jedności Narodowej, przebywał ostatni Delegat Rządu Londyńskiego na Kraj. W Podkowie mieściła się m.in. jedyna radiostacja, która uratowała się z powstańczej Warszawy."

Chcesz wiedzieć więcej? Nie możesz w takim razie przegapić drugiej pieszej Alleygry...

Pierwsza piesza Alleygra

02.01.2011

Czy w Otrębusach naprawdę straszy? Jakie historie kryje ta nie wyróżniająca się na pozór wieś? Jeśli chcesz wiedzieć więcej, lub po prostu dotlenić swoje szare komórki w towarzystwie dobrych (nie)znajomych, to nie możesz przegapić Alleygry!

Będzie to pierwsza impreza zorganizowana przez zawodników Alleypiasta, w której pod groźbą dyskwalifikacji, nie będzie można korzystać z rowerów! Oprócz standardowego wpisowego (5zł) weźcie ze sobą lampkę, kompas, mapę (Otrębus i okolic) i dobry humor. Start alleygry odbędzie się 8.01.2011 roku z przystanku WKD Otrębusy o godzinie 16:16.

Wybierz rok:

Wpisz swojego maila, bedziesz informowany o następnych alleycat'ach oraz innych ciekawych imprezach rowerowych.
Następny alleycat odbędzie się w przyszłości...
Kanały RSS:
newsy | alleycaty | forum